iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Společné zpívání
Společné zpívání
Napsal Plazík st.   
Úterý, 06 listopad 2012

   Vloni lounský Kvítek putoval a zpíval ve Francii a Německu a právě odtud pozval k návštěvě pěvecký sbor Chor-Art. Němečtí pěvci přijeli minulý týden a společně oba sbory zazpívaly v pátek 2.listopadu 2012 v Lounech.

 

popis    V podvečer se do trochu temperovaného kostelu sv. Petra na starém lounském hřbitově scházeli desítky těch, kteří rádi společně zpívají a i někteří příznivci sborového zpěvu. Na osiřelé piano zatím výborně improvizovali Vláďa s Dominikem, ale to již tu byli přátelé ze Stuttgartu. Ano, až odtud přijel sbor Chor-Art. Před 18. hodinou  zde byl i Kvítek a tak mohla Lenka zahájit společný koncert. Jako prví vystoupili hostitelé. My z Lounska známe vysokou úroveň Kvítku a ten opět nezklamal. Protože zdaleka ne všichni přítomní znají oba jazyky, tak členka Kvítku Hanka překládal z Češtiny do Němčiny a posléze naopak. Po 15 minutách domácí zpěváky vystřídal Chor-Art.
popis     Jeho sbormystrině se pozdravila s posluchači a řekla, že vedle zpěvu chtějí Louňákům přiblížit i jejich Stuttgart. Od druhé skladby jsme zažili něco, co v našich končinách není obvyklé. Vedle zpěvu to byla i jakási choreografie, která vyjadřovala i divadelní tradice jejich města. Jedna z tamních hraběnek byla z Ruska a tak jsme slyšeli Kalinku. V další písni nám předvedli zpěvaci a zpěvačky vaření stuttgartské speciality a poté sbor zabrousil i do světa muzikálů. V posledním bloku jsme slyšeli chrámové písně.
    V další části koncertu přišla velká změna. Již jsem slyšel výborné Jazzies, tři dívky z lounské ZUŠky (i z Kvítku) a ty společně navodily jemnou jazzovou atmosféru. Moc příjemné a kvalitní zpestření setkání. Byly odneseny mikrofony a comba a pod gotické oblouky nastoupili opět pěvci z Německa. Po chvilce se k nim přidal Kvítek a všichni společně zazpívali dvě písně. Po bouřlivém potlesku museli tu českou zopakoval. Dvě sloky se naučili i hosté, bylo to od nich moc milé.
   Páteční společný večer u sv. Petra byl moc příjemný a všichni jsme ho užili. Jen škoda, že diváků bylo podstatně méně než pěvců. Možná malá propagace, ale já si myslím, že to je leností Čecháčků. Vždyť nepřišel ani nikdo z vedení města a z lounské kultury. Setkání bylo zakončeno posezením a popovídáním v družině ZŠ J.A.Komenského. Je určitě moc dobře, že se lidé společných zájmů z různých zemí scházejí. Jak říká základatel Kvítku Vláďa Petržilka "Nescházejí se hory s horami, ale lidé s lidmi.

FOTO z koncertu

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv