iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 

Velká premiéra 
Kino Peruc
30. září 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie / Drama/ Pro herce Šnajdra je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa. Film Česko. Délka filmu 90 min.
  
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Putování papírového
draka
 
Kino Peruc
2. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Pohádka pro nejmenší děti.  Animovaný. Program krátkých tematicky i stylisticky rozmanitých animova-ných filmů pro diváky od čtyř do cca deseti let. Pásmo představuje současné snímky ze střední a východní Evropy. Délka filmu  70 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Jan Žižka 
Kino Peruc
7. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Historický/Akční/Drama. Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Film Česko. Délka filmu  125 min.
Nevhodný do 15 let
.
Vstupné 100 Kč 

Song Ladies
Za Dubem
Peruc

sobota 15.10.2022
18 hod.
Koncert kladenského ženského vokálního souboru Song Ladies.
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic 2
Kino Peruc
16. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Akční/Dobrodružný/Komedie/Rodinný/Sci-Fi. Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného schopného nepřítele. A začal se nudit. Občas pomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů. Film  USA / Japonsko. Délka filmu  122. 
Přístupný film
Vstupné 50 Kč 

Pánský klub 
Kino Peruc
21. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie. Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady naprosto nesourodou pětici. Setkání nabírají nečekaný spád a rozjíždí se svižná mozaika neuvěřitelných příběhů. Film Česko. Délka filmu 91 min. 
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Princezna Rebelka 
Kino Peruc
30. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Animovaný. Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je ale Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Film Francie. Délka filmu 89 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč   

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK
8. října 2022
sobota 16:00 hod.

Koncert v kostele sv. Bartoloměje Michaely Káčerkové (varhany) a Tomáše Strašila (violoncello).

PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow V Opočně slavili
V Opočně slavili
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 29 říjen 2012

    Opočno u Loun je jedna z nejaktivnějších malých vesnic na Lounsku. Již potřetí připravil Obecní úřad setkání v místní Sokolovně ke dni vzniku československého státu 28.října. A pořadatelé opět pozvali zajímavého hosta.

 

    Do opočenské Sokolovny se před 14 hodinou scházely desítky zájemců o další zajímavý pořad se vzpomínkou na významné výročí. V roce 2010 zde za přítomnosti známého herce Josefa Somra křtili knihu o své obci, vloni vyprávěly o svých tragických osudech lidické ženy. A ty zde byly opět i letos. Již několik let trvá přátelství Lidic a Opočna. Obyvatelé obou obcí se často navštěvují a spolupracují na společných akcích. Hnacími motory spolupráce jsou ředitel Památníku Lidice pan Milouš Červencl a starosta Opočna Jaroslav Richter.
popis Pořad zahájil, také již tradičně, lounský pěvecký sbor Kvítek přednesem české a slovenské hymny. Výborní zpěváci přidali ještě několik národních písní. Poté již k mikrofonu přistoupil starosta Richter a připoměl význam 28.října pro naši republiku. Ve sváteční večer se předávaly na Pražském hradě vyznamenání, ale i v Opočně nastaly slavnostní chvíle. Lidičtí ocenily dlouholeté vztahy obcí na Lounsku se svou obcí a Památníkem. Předseda ZO Českého svazu bojovníků za svobodu Lidice Pavel Horešovský předal čestné uznání obcím Opočno a Touchovice za příkladnou spolupráci při uchování památky na oběti lidické tragédie. Ocenění převzali starosta Opočna a zastupitelé Touchovic. Vzápětí převzal Jaroslav Richter Pamětní stříbrný odznak Památníku Lidice z rukou jeho ředitele. Starosta Opočna jej získal jako nejvyšší možné ocenění za několikaletou úzkou spolupráci s Památníkem Lidice spojenou s propagací odkazu lidické tragédie v obci Opočno i v celém lounském regionu. Jak při převzetí obou uznání řekl opočenský starosta, není to uznání pro něho, ale pro všechny Opočáky.
popis Slavnostní oficiální chvíle skončily a před posluchače předstoupil známý spisovatel a novinář Josef Klíma. Poutavě vyprávěl o své práci, vzniku zajímavých a žádaných knih již v 70. a 80. letech a o své novinářské práci v Reflexu. Další povídání popisovalo jeho práci na pořadech v komerčních televizích a o pátrání po kořenech některých kauz v Česku i v cizině. I on se mnohdy v prvé chvíli spletl v úsudku, ale po zjištění skutečné pravdy vždy přiznal svůj omyl a případně se poškozeným omluvil. Jeho krédem je nepodvádět a být vždy čestný. Bývalý bigbíťák Josef Klíma se koncem 90.let vrátil ke skládání písniček a tak přítomným v průběhu besedy tři zazpíval. V závěru odpověděl na dotazy přítomných. Na poslední z nich, zda ho potíže neodradily od jeho práce a zda neztratil své ideály nacházení pravdy odpověděl: Chuť do práce má stále, vždy ho nabije enenergií, když jeho práce pomůže konkrétnímu člověku. Ideály neztratil, ale ztratil svůj optimismus o nápravě naší společnosti. Děti "gaunerů" jsou většinou horší než jejich rodiče.
Opočenským patří velký dík za vydařené odpoledne, všichni přítomní se rozcházeli do svých domovů skutečně spokojeni. Vždyť jejich spokojenost dokazuje, že se do této vesničky se 120 obyvateli schází a sjíždí pravidelně kolem dvou stovek posluchačů. A to není jediná akce, kterou zde pořádají. Nedávno připravili Hubertovu jízdu a již zvou na adventní koncert známých interpretů do místního kostela. Držím jim palce, ať jim jejich elán vydrží.

FOTO z besedy.

PS. Při návštěvě akcí v Opočně lituji, že naše Peruc s více než 2000 obyvateli nedokáže připravit podobné akce. Je pravdou, že pro místní se těžko něco připravuje, na podobnou besedu by zde přišlo sotva 20 lidí. Vždyť při loňském adventním koncertu Kvítku v kostele sedělo v lavicích jen pár lidí, do toho opočenského se ani všichni nevešli. Svědčí to o společenské degeneraci a ignoranci místní společnosti?

Článek na stránkách Památníku Lidice.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde