iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jaroslav Maťák
VIDÍM
Prodlouženo
11.5. - 28.6.2020

Galerie u Plazíka
Peruc
Jaroslav Maťák, fotograf celý život spojený s Litoměřicemi. Výstava představuje jeho tvorbu od jeho počátků koncem 50. let až po závěrečné práce těsně před smrtí.  Výstava je přístupná při dodržení předepsaných hygienických opatření o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin až do 28. června 2020.
PLAKÁTEK

Jana Mézlová
JE LIBO VEJCE?
28.5. - 21.6.2020
Oblastní muzeum Louny
Výstava kalíšků na vajíčka ze sbírky perucké Akademické malířky Jany Mézlové.
PLAKÁTEK

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

Charlotta Garrigue Masaryková
Američanka, která se stala Češkou

12.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Komponovaný pořad z dopisů a vzpomínek Charlotty a Alice, provázený lidovými písněmi a hudbou.
PLAKÁTEK 
 

Výroční koncert
100 let CČSH
14.6.2020 14 hod.
Kaple M.J.H. Peruc
Husité zvou na odložený koncert Chrámového pěveckého sboru NO CČSH v Lounech.
PLAKÁTEK
     

Marrákeshem krok za krokem
19.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Přednáška PhDr. Marie Imbrové.
PLAKÁTEK
   

Zámecký piknik & noční karneval
20.6.2020 13 hod.
Zámek Pátek n.O.
Kostýmovaný zámecký piknik & noční karneval v maskách, soutěž o nejlepší fotografii v zámeckých nikách, odpolední hry a soutěže o drobné ceny
Zámek Pátek 

Tajemný poklad na Pátku
27.6.2020 14 hod.
Zámek Pátek n.O.
Šerm a různé kratochvíle pro všechny hravé lidičky.
Vstupné dobrovolné

Zámek Pátek  

Peruc kino
UZAVŘENO 
Obecní kino v Peruci zůstává uzavřeno až do 31. srpna 2020. Pokud to podmínky umožní, bude znovu otevřeno od září 2020.

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Ukliďme Perucko
2020 
ODLOŽENO !
PLAKÁTEK   

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum uzavřeno.
Muzeum české vesnice bude pro veřejnost otevřeno od úterý 9. června 2020, a to bez konání slavnostní vernisáže. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Peruc, Obecní knihovna
Obecní a místní knihovny budou pro veřejnost otevřeny od pondělí 8. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Okolí Peruce arrow V Opočně slavili
V Opočně slavili
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 29 říjen 2012

    Opočno u Loun je jedna z nejaktivnějších malých vesnic na Lounsku. Již potřetí připravil Obecní úřad setkání v místní Sokolovně ke dni vzniku československého státu 28.října. A pořadatelé opět pozvali zajímavého hosta.

 

    Do opočenské Sokolovny se před 14 hodinou scházely desítky zájemců o další zajímavý pořad se vzpomínkou na významné výročí. V roce 2010 zde za přítomnosti známého herce Josefa Somra křtili knihu o své obci, vloni vyprávěly o svých tragických osudech lidické ženy. A ty zde byly opět i letos. Již několik let trvá přátelství Lidic a Opočna. Obyvatelé obou obcí se často navštěvují a spolupracují na společných akcích. Hnacími motory spolupráce jsou ředitel Památníku Lidice pan Milouš Červencl a starosta Opočna Jaroslav Richter.
popis Pořad zahájil, také již tradičně, lounský pěvecký sbor Kvítek přednesem české a slovenské hymny. Výborní zpěváci přidali ještě několik národních písní. Poté již k mikrofonu přistoupil starosta Richter a připoměl význam 28.října pro naši republiku. Ve sváteční večer se předávaly na Pražském hradě vyznamenání, ale i v Opočně nastaly slavnostní chvíle. Lidičtí ocenily dlouholeté vztahy obcí na Lounsku se svou obcí a Památníkem. Předseda ZO Českého svazu bojovníků za svobodu Lidice Pavel Horešovský předal čestné uznání obcím Opočno a Touchovice za příkladnou spolupráci při uchování památky na oběti lidické tragédie. Ocenění převzali starosta Opočna a zastupitelé Touchovic. Vzápětí převzal Jaroslav Richter Pamětní stříbrný odznak Památníku Lidice z rukou jeho ředitele. Starosta Opočna jej získal jako nejvyšší možné ocenění za několikaletou úzkou spolupráci s Památníkem Lidice spojenou s propagací odkazu lidické tragédie v obci Opočno i v celém lounském regionu. Jak při převzetí obou uznání řekl opočenský starosta, není to uznání pro něho, ale pro všechny Opočáky.
popis Slavnostní oficiální chvíle skončily a před posluchače předstoupil známý spisovatel a novinář Josef Klíma. Poutavě vyprávěl o své práci, vzniku zajímavých a žádaných knih již v 70. a 80. letech a o své novinářské práci v Reflexu. Další povídání popisovalo jeho práci na pořadech v komerčních televizích a o pátrání po kořenech některých kauz v Česku i v cizině. I on se mnohdy v prvé chvíli spletl v úsudku, ale po zjištění skutečné pravdy vždy přiznal svůj omyl a případně se poškozeným omluvil. Jeho krédem je nepodvádět a být vždy čestný. Bývalý bigbíťák Josef Klíma se koncem 90.let vrátil ke skládání písniček a tak přítomným v průběhu besedy tři zazpíval. V závěru odpověděl na dotazy přítomných. Na poslední z nich, zda ho potíže neodradily od jeho práce a zda neztratil své ideály nacházení pravdy odpověděl: Chuť do práce má stále, vždy ho nabije enenergií, když jeho práce pomůže konkrétnímu člověku. Ideály neztratil, ale ztratil svůj optimismus o nápravě naší společnosti. Děti "gaunerů" jsou většinou horší než jejich rodiče.
Opočenským patří velký dík za vydařené odpoledne, všichni přítomní se rozcházeli do svých domovů skutečně spokojeni. Vždyť jejich spokojenost dokazuje, že se do této vesničky se 120 obyvateli schází a sjíždí pravidelně kolem dvou stovek posluchačů. A to není jediná akce, kterou zde pořádají. Nedávno připravili Hubertovu jízdu a již zvou na adventní koncert známých interpretů do místního kostela. Držím jim palce, ať jim jejich elán vydrží.

FOTO z besedy.

PS. Při návštěvě akcí v Opočně lituji, že naše Peruc s více než 2000 obyvateli nedokáže připravit podobné akce. Je pravdou, že pro místní se těžko něco připravuje, na podobnou besedu by zde přišlo sotva 20 lidí. Vždyť při loňském adventním koncertu Kvítku v kostele sedělo v lavicích jen pár lidí, do toho opočenského se ani všichni nevešli. Svědčí to o společenské degeneraci a ignoranci místní společnosti?

Článek na stránkách Památníku Lidice.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu