iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie U kozorožce Peruc
8.6. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část prvá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK

Ostrov

Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
16.6.2023
pátek 21:00 hod.
Komedie / Dobrodružný / Romantický. Richard a Alice se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Život kotěte
Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
30.6.2023
pátek 21:00 hod.
Drama / Rodinný. Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které Clémence a Vrnilka, změní jejich život. Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města. Setkává se bílým kotětem, které se brzy stane jejím přítelem. Kočička Vrnilka je zábavná, dojemná, nepředvídatelná, překvapivá, záhadná i znepokojivá, nikoho nenechá lhostejným. Film Francie.
Délka filmu 83 min. Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
Promítání za vysvědčení, dítě do 12 let v doprovodu dospělého zdarma.

Běh Oldřicha a Boženy
Peruc - nám. E Filly

25.6.2023 8 hod.
Prezentaca 8:00 - 8:30 hod. Stratovné 20 Kč.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie u Plazíka Peruc
5.7. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část druhá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Noc kostelů
2.6.2023 v 18 - 22 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow V Opočně slavili
V Opočně slavili
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 29 říjen 2012

    Opočno u Loun je jedna z nejaktivnějších malých vesnic na Lounsku. Již potřetí připravil Obecní úřad setkání v místní Sokolovně ke dni vzniku československého státu 28.října. A pořadatelé opět pozvali zajímavého hosta.

 

    Do opočenské Sokolovny se před 14 hodinou scházely desítky zájemců o další zajímavý pořad se vzpomínkou na významné výročí. V roce 2010 zde za přítomnosti známého herce Josefa Somra křtili knihu o své obci, vloni vyprávěly o svých tragických osudech lidické ženy. A ty zde byly opět i letos. Již několik let trvá přátelství Lidic a Opočna. Obyvatelé obou obcí se často navštěvují a spolupracují na společných akcích. Hnacími motory spolupráce jsou ředitel Památníku Lidice pan Milouš Červencl a starosta Opočna Jaroslav Richter.
popis Pořad zahájil, také již tradičně, lounský pěvecký sbor Kvítek přednesem české a slovenské hymny. Výborní zpěváci přidali ještě několik národních písní. Poté již k mikrofonu přistoupil starosta Richter a připoměl význam 28.října pro naši republiku. Ve sváteční večer se předávaly na Pražském hradě vyznamenání, ale i v Opočně nastaly slavnostní chvíle. Lidičtí ocenily dlouholeté vztahy obcí na Lounsku se svou obcí a Památníkem. Předseda ZO Českého svazu bojovníků za svobodu Lidice Pavel Horešovský předal čestné uznání obcím Opočno a Touchovice za příkladnou spolupráci při uchování památky na oběti lidické tragédie. Ocenění převzali starosta Opočna a zastupitelé Touchovic. Vzápětí převzal Jaroslav Richter Pamětní stříbrný odznak Památníku Lidice z rukou jeho ředitele. Starosta Opočna jej získal jako nejvyšší možné ocenění za několikaletou úzkou spolupráci s Památníkem Lidice spojenou s propagací odkazu lidické tragédie v obci Opočno i v celém lounském regionu. Jak při převzetí obou uznání řekl opočenský starosta, není to uznání pro něho, ale pro všechny Opočáky.
popis Slavnostní oficiální chvíle skončily a před posluchače předstoupil známý spisovatel a novinář Josef Klíma. Poutavě vyprávěl o své práci, vzniku zajímavých a žádaných knih již v 70. a 80. letech a o své novinářské práci v Reflexu. Další povídání popisovalo jeho práci na pořadech v komerčních televizích a o pátrání po kořenech některých kauz v Česku i v cizině. I on se mnohdy v prvé chvíli spletl v úsudku, ale po zjištění skutečné pravdy vždy přiznal svůj omyl a případně se poškozeným omluvil. Jeho krédem je nepodvádět a být vždy čestný. Bývalý bigbíťák Josef Klíma se koncem 90.let vrátil ke skládání písniček a tak přítomným v průběhu besedy tři zazpíval. V závěru odpověděl na dotazy přítomných. Na poslední z nich, zda ho potíže neodradily od jeho práce a zda neztratil své ideály nacházení pravdy odpověděl: Chuť do práce má stále, vždy ho nabije enenergií, když jeho práce pomůže konkrétnímu člověku. Ideály neztratil, ale ztratil svůj optimismus o nápravě naší společnosti. Děti "gaunerů" jsou většinou horší než jejich rodiče.
Opočenským patří velký dík za vydařené odpoledne, všichni přítomní se rozcházeli do svých domovů skutečně spokojeni. Vždyť jejich spokojenost dokazuje, že se do této vesničky se 120 obyvateli schází a sjíždí pravidelně kolem dvou stovek posluchačů. A to není jediná akce, kterou zde pořádají. Nedávno připravili Hubertovu jízdu a již zvou na adventní koncert známých interpretů do místního kostela. Držím jim palce, ať jim jejich elán vydrží.

FOTO z besedy.

PS. Při návštěvě akcí v Opočně lituji, že naše Peruc s více než 2000 obyvateli nedokáže připravit podobné akce. Je pravdou, že pro místní se těžko něco připravuje, na podobnou besedu by zde přišlo sotva 20 lidí. Vždyť při loňském adventním koncertu Kvítku v kostele sedělo v lavicích jen pár lidí, do toho opočenského se ani všichni nevešli. Svědčí to o společenské degeneraci a ignoranci místní společnosti?

Článek na stránkách Památníku Lidice.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde