iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Vernisáž v sobotu 30.3.
v 15h.

Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
PLAKÁTEK

Bylinky kolem nás
Knihovna Telce
úterý 5.3.2024
17 h.
Místní lidová knihovna Peruc vás zve na přednášku Viery Hermíny Kopicové o prospěšných bylinkách z naší přírody.
PLAKÁTEK

Pochod předjarním Poohřím
Za Dubem, Peruc
sobota 9.3.2024
8:30 - 14:00 h.
Tradiční jarní pochod bude mít letos perucký kontrolní bod v usedlosti Za Dubem.
Kavárna nabídně pro veřejnost kávu, čaj, polévku, pivo, víno, zákusky...
PLAKÁTEK

Zajíčkova velikonoční dílna
Knihovna Peruc
úterý 10.3.2024
14 h.
Obecní knihovna Peruc a R&DF barvy s.r.o. vás zvou na velikonoční tvoření dekorací s fotokoutkem.
PLAKÁTEK

Trollové 3
Kino Peruc
neděle 10.3.2024
15:30 h.
Trollí princezna Poppy má slabost pro kámoše Větvíka. Jak se sbližují, Poppy odhalí jeho tajemství - byl členem kapely BroZone, kterou ovládali grázlové. Teď se spolu vydají na záchrannou misi. Diváci si to užijí, Trollové 3 jsou jízda od tvůrců Tučňáků z Madagaskaru, SpongeBoba, nebo Dexterovi Laboratoře . Animovaný / Dobrodružný / Komedie / USA, 2023, 92 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Bod obnovy
Kino Peruc
Pátek 15.3.2024
19:00 h.
V roce 2041 máte právo na oživení po smrti díky digitální záloze osobnosti - BODU OBNOVY. Agentka Em řeší případ, kdy bylo toto pravidlo porušeno, a musí vyšetřit zločin. Poutavý příběh v blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí nový život a lidé si ho mohou prodloužit. Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík... Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller, Česko / Slovensko / Polsko / Srbsko, 2023, 116 min
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Mimo sezonu zavřeno.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow V Opočně slavili
V Opočně slavili
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 29 říjen 2012

    Opočno u Loun je jedna z nejaktivnějších malých vesnic na Lounsku. Již potřetí připravil Obecní úřad setkání v místní Sokolovně ke dni vzniku československého státu 28.října. A pořadatelé opět pozvali zajímavého hosta.

 

    Do opočenské Sokolovny se před 14 hodinou scházely desítky zájemců o další zajímavý pořad se vzpomínkou na významné výročí. V roce 2010 zde za přítomnosti známého herce Josefa Somra křtili knihu o své obci, vloni vyprávěly o svých tragických osudech lidické ženy. A ty zde byly opět i letos. Již několik let trvá přátelství Lidic a Opočna. Obyvatelé obou obcí se často navštěvují a spolupracují na společných akcích. Hnacími motory spolupráce jsou ředitel Památníku Lidice pan Milouš Červencl a starosta Opočna Jaroslav Richter.
popis Pořad zahájil, také již tradičně, lounský pěvecký sbor Kvítek přednesem české a slovenské hymny. Výborní zpěváci přidali ještě několik národních písní. Poté již k mikrofonu přistoupil starosta Richter a připoměl význam 28.října pro naši republiku. Ve sváteční večer se předávaly na Pražském hradě vyznamenání, ale i v Opočně nastaly slavnostní chvíle. Lidičtí ocenily dlouholeté vztahy obcí na Lounsku se svou obcí a Památníkem. Předseda ZO Českého svazu bojovníků za svobodu Lidice Pavel Horešovský předal čestné uznání obcím Opočno a Touchovice za příkladnou spolupráci při uchování památky na oběti lidické tragédie. Ocenění převzali starosta Opočna a zastupitelé Touchovic. Vzápětí převzal Jaroslav Richter Pamětní stříbrný odznak Památníku Lidice z rukou jeho ředitele. Starosta Opočna jej získal jako nejvyšší možné ocenění za několikaletou úzkou spolupráci s Památníkem Lidice spojenou s propagací odkazu lidické tragédie v obci Opočno i v celém lounském regionu. Jak při převzetí obou uznání řekl opočenský starosta, není to uznání pro něho, ale pro všechny Opočáky.
popis Slavnostní oficiální chvíle skončily a před posluchače předstoupil známý spisovatel a novinář Josef Klíma. Poutavě vyprávěl o své práci, vzniku zajímavých a žádaných knih již v 70. a 80. letech a o své novinářské práci v Reflexu. Další povídání popisovalo jeho práci na pořadech v komerčních televizích a o pátrání po kořenech některých kauz v Česku i v cizině. I on se mnohdy v prvé chvíli spletl v úsudku, ale po zjištění skutečné pravdy vždy přiznal svůj omyl a případně se poškozeným omluvil. Jeho krédem je nepodvádět a být vždy čestný. Bývalý bigbíťák Josef Klíma se koncem 90.let vrátil ke skládání písniček a tak přítomným v průběhu besedy tři zazpíval. V závěru odpověděl na dotazy přítomných. Na poslední z nich, zda ho potíže neodradily od jeho práce a zda neztratil své ideály nacházení pravdy odpověděl: Chuť do práce má stále, vždy ho nabije enenergií, když jeho práce pomůže konkrétnímu člověku. Ideály neztratil, ale ztratil svůj optimismus o nápravě naší společnosti. Děti "gaunerů" jsou většinou horší než jejich rodiče.
Opočenským patří velký dík za vydařené odpoledne, všichni přítomní se rozcházeli do svých domovů skutečně spokojeni. Vždyť jejich spokojenost dokazuje, že se do této vesničky se 120 obyvateli schází a sjíždí pravidelně kolem dvou stovek posluchačů. A to není jediná akce, kterou zde pořádají. Nedávno připravili Hubertovu jízdu a již zvou na adventní koncert známých interpretů do místního kostela. Držím jim palce, ať jim jejich elán vydrží.

FOTO z besedy.

PS. Při návštěvě akcí v Opočně lituji, že naše Peruc s více než 2000 obyvateli nedokáže připravit podobné akce. Je pravdou, že pro místní se těžko něco připravuje, na podobnou besedu by zde přišlo sotva 20 lidí. Vždyť při loňském adventním koncertu Kvítku v kostele sedělo v lavicích jen pár lidí, do toho opočenského se ani všichni nevešli. Svědčí to o společenské degeneraci a ignoranci místní společnosti?

Článek na stránkách Památníku Lidice.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde