iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Říjnový sníh
Říjnový sníh
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 29 říjen 2012

    Zažil jsem sníh i v září. Ale, aby ho napadlo koncem října tolik a vydržel několik dní, na to si nemohu vzpomenout. Možná, že mě i vynechává paměť.

 

  Od začátku týdne nás sice meteorologové varovali, ale asi nikdo nečekal takový zvrat v počasí. Letošní podzim byl zatím moc pěkný, bez dlouhých sychravých dní, plýskanic a týdeních inverzí. Trochu nás sice potrápilo pár posledních dní, ale to je asi normální. Vždyť ještě minulý víkend jsme obdivovali krásné barevné listí usínajících stromů a užívali si teplot nad 10°C. Tak trochu na varování a i dle zákona jsem ve středu přezul svoji Fabii na nové zimní a očekával jsem jak bude.
popis V pátek večer přijel syn s Hankou a již začaly poletovat prvé vločky. Po chvíli přestaly tát a ráno bylo bílo. A chvílemi byla venku pěkná chumelenice. Po poledni místy leželo až 10 cm prvého letošního sněhu. I když jsem měl ty nové pneu, neodvážil jsem se jet do Stradonic na jistě zajímavou besedu o Madagaskaru. Již jednou jsem cestou na jinou zajímavou akci stradonických žen zapadl. Šli jsme se jen společně projít na hřbitov a kousek Boženinou ulicí. Večer už nesněžilo, ale zima přišla.
popis I když zima je tu neobvykle brzo, nedělní ráno bylo úžasné. Sytě modrá obloha s nádhernými pruhy mraků a mráčků, sluníčko vycházející za věžmi kostela sv. Petra a Pavla a posléze se odrážející paprsky od zářivě bílého sněhu. Vzal jsem si opět jen malý Lumix a prošel se po svém dvoře. Několik snímků z chodníčku směrem na poštu i na kostel, další od a ze schodů na dvorek přes šňůry na prádlo a šeřík se zlatým deštěm. Jeho větve se pod tíhou těžkého sněhu sehnuly až k zemi. Přesun na druhý konec dvorku a pohled přes Terezčinu zahrádku směrem k Českému středohoří. Dohlednost byla dost dobrá, ale chtělo by to zrcadlovku a stativ. Ještě pár snímků opačným směrem k našemu domu a to by stačilo. Moc krásné ráno.
Je pondělí večer a sníh na mnoha místech stále leží. Trochu jsem si s fotkami pohrál, něco zkusil v HDR a tak se můžete na prvý letošní - říjnový sníh podívat se mnou.

FOTO Říjnový sníh (HDR)

FOTO Sníh trochu jinak

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde