You are here: Hlavní strana arrow Motorky arrow Prvá výhra
Prvá výhra
Napsal Plazík st.
Pondělí, 10 září 2012

Až ve 4. kole nového ročníku okresního přeboru Louny získala Peruc prvé vítězství. Po pěkném gólu Petra Tůmy v 11. minutě si připsala do tabulky 3 body a z posledního místa stoupla na místo 12.

V minulém kole OP utrpěla Peruc krutou prohru na hřišti Slavoje Žatec, když na soupeřových 8 gólů ani jednou neodpověděla - Žatec - Peruc 8:0. Naši fotbalisté hráli v sestavě: J.Košín, -  M.Košín, Rytina, Řeřicha, Kosinský, - Kratina, Tůma, J.Kianička, Vinč, - Havlíček, Sekula
 I B tým Peruce prohrál na hřišti Duban B 2:1, takže obě mužstva měla co napravovat. Po perucké rušné sobotě se hrálo až v neděli odpoledne.
O zápasu Béčka nám napsal Pavel Šlik:
 Po náročném sobotním maratonu se zabezpečením obslužnosti na hřišti při Krajských Dožínkách se v neděli dopoledne uklízelo na fotbalové odpoledne. Bohužel, stále jen stejné tváře.
Jako první od 14.30h nastoupilo mužstvo B  proti Slavětínu B ve složení:
Lukáš Horn - Petr Hrůnek,Michal Scholze,Roman Sochor,Jakub Folauf - Dominik Vajc (Jan Černý),Michal Folauf, Jakub Mašín,Michal Zvěřina (Stanislav Šťálík) - Kamil Vajc,Zdeněk Říha (František Mrkáček).
Domácí "mladé pušky" v první půli mnoho fotbalovosti nepředvedli.Trápilo je zpracování balonů,zakončení a svazovala je nervozita před domácím publikem, které některými pokřiky na hráče, ještě více hráče znervoznělo. Za zmínku stojí v prvním poločase zakončení Zdeňka Říhy hlavou po pěkné standardní situaci zahrávané Michalem Folaufem, ale brankář soupeře byl na místě a střelu vytěsnil mimo branku. Musíme ale objektivně přiznat i šance soupeře, když nastřelil tyč a nebo nás podržel výborně hrající brankář Lukáš Horn, který alternuje za Zdeňka Říhu v brance, který se vrací na hřiště po zranění kotníku.
Zvrat v zápase nastal po vyloučení hostujícího brankáře v závěru prvního poločasu za úmyslné hraní rukou mimo pokutové území, za což dostal od rozhodčího červenou kartu a do branky se postavil jeden z obránců soupeře.
Došlo k vystřídání do té doby nevýrazného Michala Zvěřiny za Standu Šťálíka, který je zde na hostování z Vrbna, a o poločasu i Dominika Vajce, který se potýkal s vlastní nervozitou a hrozilo, že bude oceněn rozhodčím nějakou kartičkou, kterého nahradil Honza Černý.
Soupeře jsme dostali pod tlak a následně i skórovali, z dorážky předstoper Roman Sochor a po pěkné akci také Kuba Mašín. Bylo ještě pár pěkných akcí, ale ty již ke skórování nevedly. Soupeř hrozil jen z ojedinělých brejků, hlavně hráč s číslem 5, ale naštěstí nás podržel brankář, a nebo hru přerušili obránci, i za cenu žluté karty. Peruc B - Slavětín B 2:0 (0:0)
Tým domácího "béčka" si tak udržel domácí, již druhé, vítězství a se 6 body je na pěkném 4 místě, se skóre 5:3.
popis
Od 17 hodin nastoupilo prvé místní mužstvo proti Béčku Dobroměřic. Po opatrném začátku získali domácí mírnou převahu, kterou vyjádřil v 11. minutě Petr Tůma prvním gólem - 1:0. Sám se ocitnul na hranici velkého vápna s míčem a mezi dvěma hráči soupeře umístil míč přímo do šibenice (viz 1.foto alba). O 7 minut později vstřelili peručtí další gól, ale pro jasný ofsajd nebyl uznán. Domácí si vytvořili během prvé půle ještě několik pěkných akcí, ale střely šly většinou mimo branku. Párkrát zahrozili i hosté a v poslední minutě prvé půlky mohli vyrovnat. Naští z jasné šance přestřelili.
Do druhého poločasu nastoupili dobroměřičtí s vůlí utkání zvrátiti a jejich hra se zlepšila. Míč měli většinou na svých nohou a Jožka Košín se několikrát v domácí brance musel pěkně předvést. Domácí, jako by jim fyzicky nestačili, i když vystřídali všechny tři hráče (stejně tak i hosté). Z několika kací sice i oni ohrozili branku soupeře, ale nepříliš jistého brakáře se jim překonat nepodařilo. Po 90 minutách byli rádi, když rozhodčí Spišák utkání ukončil a Peruc poprvé letos zvítězila. Peruc - Dobroměřice B 1 : 0.

Před 85 diváky řídil utkání Dušan Spišák, který udělil na každé straně 3 ŽK ( Kianička Jakub, Kratina Milan, Sekula Roman - Sodomka David, Smola Kamil, Reh Přemysl).

Sestava Peruc: Košín Jos. - Rytina, Košín Mil., Kianička Jak., Kratina, Sekula, Řeřicha, Tůma, Kianička Boh., Kosinský, Havlíček - Růžek, Troják, Dlouhý, Horn, Vinš.

Příští utkání sehrají obě mužstva Peruce opět doma v sobotu 15.září. Od 14 hodin Peruc B - Chlumčany B a od  16:30 hodin Peruc - Kryry B. Pořadatelé tentokráte slibují párky a klobásy.