iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Divadelní Libochovice
Divadelní Libochovice
Napsal Plazík st.   
Neděle, 29 červenec 2012

   Asi mnohý z vás ví, že se v Libochovicích desetiletí koná festival divadelníků - ochotníků a ještě déle se v tomto malém městečku na Ohři ochotnické divadlo hraje. Nejinak tomu bylo i letos. ( Další splácení mých dluhů na mé stránky.)

    Celý měsíc se v v Kulturním středisku U Tří lip v Libochovicích střídaly na jevišti ochotnické divadelní soubory z celých Čech. Sehráli zde osm soutěžních představení, dvě dětská a jednu nesoutěžní frašku. Proběhla zde i vernisáž výstavy Čtyři techniky, výtvarnice a členky pořádajícího DS Scéna Věry Neudertové a samozřejmě slavnostní zahájení a zakončení s oceněním nejlepších. V knihovně připravili členové Scény Po-čtení o filmařích v Libochovicích a Libochovičácích ve filmech.
popis Rád jezdím na ochotnická představení, ale letos jsem stihl pouhé dvě. 1.června se představil Divadelní spolek VOJAN, Libice nad Cidlinou, s francouzkou komedií Půldruhé hodiny zpoždění. Manželé Laurence (Helena Vondrušková) a Pierre (Jaroslav Vondruška) žijí dlouhá léta v zaběhlém vztahu, občas zpestřeným návštěvou u přátel na večeři. Příprava na jedno takové pozvání vyústí v místy až divokou rozmluvu o společném životě. Manželé si mnohé z očí do očí vyjasní, večer je zpestřením vztahu. Bude to však zpestření jejich jednotvárného života, nebo půjdou i nadále ve vyjetých kolejích. To ukážou další dny. Exelentní výkon dvou aktérů, kteří měli těžký úkol 90 minut zaujmout diváky se vydařil.
FOTO z představení
popis Ve druhém soutěžním představení bylo naopak na jevišti více než dvacet herců. Nové divadlo Mělník nás pozvalo mezi staré Slovany ve zpěvohře na motivy Starých pověstí českých Libusche. V kmenu Čechů jsme se setkali s bájnými sestrami Kazi (Pavel Syrový), Tetou (Zdena Smutná) a Libuší (Adéla Kummerová), Bivojem (Tomáš Gál) a jeho Kancem (Daniel Šimek) - tentokráte šlechtického původu a procházejícím celým příběhem. Byly zde i bojovné Amazonky a další členové kmenu, včetně mnoha dětí z dětské části souboru. A vše bylo doprovázeno zpěvem. Hudbu i texty sepsal Radek Šlangal. Příjemně a nápaditě upravený pohled do dob bájných, který určitě pobavil.
FOTO z představení
popis Mezitím jsme na popud šéfa a režiséra spolku Jaromíra Tlustého připravovali jednoaktovku na večer závěrečný. Měli jsme na to něco přes měsíc a sešli jsme se asi šestkrát. Genrálka proběhla až odpoledne 23.června a večer nás čekala premiéra Analfabeta před náročným publikem. Vždyť na slavnostním zakončení 55.ročníku Libochovického divadelního léta seděli v hledišti zástupci všech zúčasněných souborů, včetně poroty soutěže. Jirka, Libor a Naďa jsou zkušení herci, ale já s novickou Zuzkou jsme začátečníci. Dali jsme se na vojnu, tak se musíme předvést.
FOTO ze zkoušky
popis Nastupovali jsme po krátkém skeči z Lakomce v podání mladého herce z místního DS. Opona se rozevírá a náčelník Stakič (Jiří Dědourek) s komisařem Mikou (Libor Ulovec) rozjíždí anekdotu z provinčního městečka o nevědomosti představitelů místní moci. Kdo to je vlastně analfabet? Snad jim to poví strážník Sveta (M.B.) se svým Slovňýkem, nebo snad  náčelníkova žena (Naďa Hladíková) a dcera (Zuzana Trnková). Analfabet byl nakonec odhalen a my měli čtyři opony. Tak snad se premiéra podařila. 
Následoval krátký koncert a mohlo se přejít k vyhlášení VÝSLEDKŮ letošního Divadelního léta.
FOTO z představení (DS Scéna Libochovice)

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv