iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie U kozorožce Peruc
8.6. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část prvá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK

Ostrov

Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
16.6.2023
pátek 21:00 hod.
Komedie / Dobrodružný / Romantický. Richard a Alice se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Život kotěte
Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
30.6.2023
pátek 21:00 hod.
Drama / Rodinný. Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které Clémence a Vrnilka, změní jejich život. Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města. Setkává se bílým kotětem, které se brzy stane jejím přítelem. Kočička Vrnilka je zábavná, dojemná, nepředvídatelná, překvapivá, záhadná i znepokojivá, nikoho nenechá lhostejným. Film Francie.
Délka filmu 83 min. Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
Promítání za vysvědčení, dítě do 12 let v doprovodu dospělého zdarma.

Běh Oldřicha a Boženy
Peruc - nám. E Filly

25.6.2023 8 hod.
Prezentaca 8:00 - 8:30 hod. Stratovné 20 Kč.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie u Plazíka Peruc
5.7. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část druhá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Noc kostelů
2.6.2023 v 18 - 22 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana
Župní slet 2012
Napsal Plazík st.   
Středa, 23 květen 2012

    Sokol slaví 150 let a zároveň se letos koná XV. Všesokolský slet. Prvé veřejné vystoupení proběhlo v sobotu 19.5.2012 na Župním sletu v Lounech. Předvedeno bylo 9 skladeb.

     Slet připravila Sladkovského župa Louny a byla to určitě náročná práce, zorganizovat akci se stovkami cvičenců. Oproti dřívějším sletům (a i Spartakiádám, které Sokolové neuznávají) těch cvičenců bylo podstatně méně. Vždyť třeba u nás na Peruci se letos poprvé na slet nenacvičovalo a kdyby nebylo nás 5+1 obětavců (dle někoho hlupáků), kteří jezdíme do Loun, nebyla by Peruc poprvé ani zastoupena. Smutné bylo i to, že mezi historickými prapory ten perucký chyběl, přestože byla místní jednota vyzvána k jeho představení a byla pro něj připravena drahá výroční stuha. Na druhou starnu v informacích pro noviny byla vyjmenována všechna místa, odkud jsou cvičenci, jen Peruc ne. Vše je o lidech a ti se dnes těžko hledají.
Ale k vlastnímu sletu. Od raních hodin probíhaly secvičné jednotlivých skladeb. Cvičenci z mnoha severočeských a středočeských žup, ale i Mateřských škol, se viděli poprvé. Přes samozřejmou nervozitu se vše stihlo jen s mírným skluzem. A tak mohl krátce po 14 hodině Župní slet začít. Hlediště sportovní haly bylo asi ze 70 % zaplněné a před diváky postupně nastoupili cvičenci jednotlivých skladeb, vlajkonoši s historickými prapory a se sokolskou a českou vlajkou. Po krátkém projevu náčelníka župy Tomáše Kučery a pozdravu lounského starosty Šabaty byl slet prohlášen za zahájený.
popis My cvičíme skladbu Jen pro ten dnešní den, určenou pro seniory - Věrnou gardu. V celém Ústeckém kraji ji cvičíme pouze my v Lounech a 8 žen v Děčíně. Proto náší celou skupinu muselo doplnit několik cvičenců z Rakovníka a celá skupiny z Kladna. Nějaká nervozita byla, ale myslím, i dle ohlasů, že se nám cvičení povedlo. Ale to již nastupovali další, podstatně mladší, cvičenci. Během programu se vystřídali všichni, od malých dětiček s rodiči, přes mladší i hrstku starších žáků v několika skladbách, ženy, muži i jejich společné cvičení Kontrasty. popis Já viděl jen něco, ale i to málo se mi moc líbilo. Tradičně výborné byly ženy, moc pěkné děti s Člověče nezlob se!, muži (které do polného počtu musely doplnit čtyři ženy) a pěkné cvičení kluků a holek na námět seriálu Návštěvníci. Zde jim to jen trochu kazily cvičitelky, které mezi nimi běhaly a strkaly je na správná místa. Vždyť bylo jedno, kde vedle rakety stojí a stejně to snaživky nestihly. Samozřejmě moc roztomilé a díky pěknému nářadí i hravé bylo cvičení těch nejmenších s maminkami a tatínky. Jěště závěrečný nástup a prvý program končí.
Minule prý nestačil a tak se cvičilo ještě podruhé. Diváků bylo podstatně méně (myslím, že by akorát doplnili prázdná místa z prvého programu), ale i pro ně jsme skladby zacvičili, jak nejlépe jsme mohli. Určitě se Župní slet v Lounech vydařil.
Samozřejmě bylo i několik zádrhelů, nejvíce s ozvučením, které často vypadávalo (při projevech). Tak trochu je škoda, že organizátoři nespolupracují se cvičenci. Třeba zrovna to ozvučení by bylo možné přes nás zajistit lepší. Ony ty informace asi někde váznou, vše se dozvídáme na poslední chvíli. Ani v místním tisku nebyla sletu věnována patřičná pozornost a plakáty byly distribuovány čtyři dny před sletem. I přes to však patří všem, kteří se na jeho přípravách podíleli, velký dík.
Všichni cvičenci vás jistě zvou na krajský slet 9.června do Děčína, nebo blíže 10. června na Kladno. A hlavně tam, kde nás můžete vidět tisíce, to je na XV. Všesokolský slet do Prahy, kde budeme 5. a 6.července cvičit na stadionu Slávie v Edenu.

FOTO ze sletu od Ládika Báby

FOTO pár náhledů ode mne

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde