iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Zajímavosti kolem nás
Josef Skip Holota
30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

ROPS

Peruc
Za Dubem

2.6.2024 v 17 hod.
Koncert Ročovského pěveckého sboru ve Stodolním divadle.

PLAKÁTEK

Nedělní jógování
Peruc
Za Dubem

9.6.2024 
9:30 - 11:00 hod.

Kavárna Za Dubem zve na Nedělní jógování ve stodůlce.

PLAKÁTEK

Meghalaya
Cesta do Indie

Peruc
Za Dubem

16.6.2024 v 17 hod.
Promítání a vyprávění Toma Ulricha o cestě do severovýchodní  Indie.

PLAKÁTEK

Kino Peruc

Franta mimozemšťan
Pátek 31. 5.
19.00 hod.
Jsme ve vesmíru sami? Co když se mezi námi náhodou ocitnou mimozemšťani? Rudolf Havlík, režisér divácky úspěšných komedií, v nové komedii Franta mimozemšťan vysílá hrdiny z malé moravské obce do pátrání po jedné záhadě! Hrají: Jakub Prachař, Tereza Ramba, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer.
Komedie / Česko / 2024 / 101 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024
Noc kostelů
7.6.2024
PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana
Župní slet 2012
Napsal Plazík st.   
Středa, 23 květen 2012

    Sokol slaví 150 let a zároveň se letos koná XV. Všesokolský slet. Prvé veřejné vystoupení proběhlo v sobotu 19.5.2012 na Župním sletu v Lounech. Předvedeno bylo 9 skladeb.

     Slet připravila Sladkovského župa Louny a byla to určitě náročná práce, zorganizovat akci se stovkami cvičenců. Oproti dřívějším sletům (a i Spartakiádám, které Sokolové neuznávají) těch cvičenců bylo podstatně méně. Vždyť třeba u nás na Peruci se letos poprvé na slet nenacvičovalo a kdyby nebylo nás 5+1 obětavců (dle někoho hlupáků), kteří jezdíme do Loun, nebyla by Peruc poprvé ani zastoupena. Smutné bylo i to, že mezi historickými prapory ten perucký chyběl, přestože byla místní jednota vyzvána k jeho představení a byla pro něj připravena drahá výroční stuha. Na druhou starnu v informacích pro noviny byla vyjmenována všechna místa, odkud jsou cvičenci, jen Peruc ne. Vše je o lidech a ti se dnes těžko hledají.
Ale k vlastnímu sletu. Od raních hodin probíhaly secvičné jednotlivých skladeb. Cvičenci z mnoha severočeských a středočeských žup, ale i Mateřských škol, se viděli poprvé. Přes samozřejmou nervozitu se vše stihlo jen s mírným skluzem. A tak mohl krátce po 14 hodině Župní slet začít. Hlediště sportovní haly bylo asi ze 70 % zaplněné a před diváky postupně nastoupili cvičenci jednotlivých skladeb, vlajkonoši s historickými prapory a se sokolskou a českou vlajkou. Po krátkém projevu náčelníka župy Tomáše Kučery a pozdravu lounského starosty Šabaty byl slet prohlášen za zahájený.
popis My cvičíme skladbu Jen pro ten dnešní den, určenou pro seniory - Věrnou gardu. V celém Ústeckém kraji ji cvičíme pouze my v Lounech a 8 žen v Děčíně. Proto náší celou skupinu muselo doplnit několik cvičenců z Rakovníka a celá skupiny z Kladna. Nějaká nervozita byla, ale myslím, i dle ohlasů, že se nám cvičení povedlo. Ale to již nastupovali další, podstatně mladší, cvičenci. Během programu se vystřídali všichni, od malých dětiček s rodiči, přes mladší i hrstku starších žáků v několika skladbách, ženy, muži i jejich společné cvičení Kontrasty. popis Já viděl jen něco, ale i to málo se mi moc líbilo. Tradičně výborné byly ženy, moc pěkné děti s Člověče nezlob se!, muži (které do polného počtu musely doplnit čtyři ženy) a pěkné cvičení kluků a holek na námět seriálu Návštěvníci. Zde jim to jen trochu kazily cvičitelky, které mezi nimi běhaly a strkaly je na správná místa. Vždyť bylo jedno, kde vedle rakety stojí a stejně to snaživky nestihly. Samozřejmě moc roztomilé a díky pěknému nářadí i hravé bylo cvičení těch nejmenších s maminkami a tatínky. Jěště závěrečný nástup a prvý program končí.
Minule prý nestačil a tak se cvičilo ještě podruhé. Diváků bylo podstatně méně (myslím, že by akorát doplnili prázdná místa z prvého programu), ale i pro ně jsme skladby zacvičili, jak nejlépe jsme mohli. Určitě se Župní slet v Lounech vydařil.
Samozřejmě bylo i několik zádrhelů, nejvíce s ozvučením, které často vypadávalo (při projevech). Tak trochu je škoda, že organizátoři nespolupracují se cvičenci. Třeba zrovna to ozvučení by bylo možné přes nás zajistit lepší. Ony ty informace asi někde váznou, vše se dozvídáme na poslední chvíli. Ani v místním tisku nebyla sletu věnována patřičná pozornost a plakáty byly distribuovány čtyři dny před sletem. I přes to však patří všem, kteří se na jeho přípravách podíleli, velký dík.
Všichni cvičenci vás jistě zvou na krajský slet 9.června do Děčína, nebo blíže 10. června na Kladno. A hlavně tam, kde nás můžete vidět tisíce, to je na XV. Všesokolský slet do Prahy, kde budeme 5. a 6.července cvičit na stadionu Slávie v Edenu.

FOTO ze sletu od Ládika Báby

FOTO pár náhledů ode mne

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde