iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Třebíz s peruckými fotografy
Třebíz s peruckými fotografy
Napsal Plazík st.   
Středa, 16 květen 2012

    V úterý 15.5.2012 byla v Národopisném muzeu Třebíz zahájena výstava České středohoří ve fotografii, kde se představují tři peručtí fotografové. Výstava je umístěna do historické sýpky statku č.p. 1.

popis     Již vloni jsem byl požádán ředitelem Vlastivědného muzea ve Slaném Mgr. Janem Čečrdlem o snímky Českého středohoří pro výstavu na Třebízi. Měl jsem v úmyslu si krásné kopečky projít, ale asi moje lenost tomu zabránila. Proto, když jsem byl letos opět vyzván, tak jsem uvítal probíhající výstavu v mé perucké Galerii u Plazíka, kde kamarádi Lukáš Buben a Honza Vnouček vystavovali i snímky právě z Českého středohoří. Domluvili jsme se a tak vznikla myšlenka uspořádat společnou výstavu z našich archivů. Ani jeden z nás se speciálně Českým středohořím nezabývá, proto jsme poskytli slánskému muzeu náš širší výběr za poslední roky. Pan ředitel ještě přizval dva mladé slánské fotografy, z našich DVD vybral snímky, které se mu líbili a tak mohla být výstava v Třebízi zahájena.
popis Na Vernisáž výstavy České středohoří ve fotografii se sešlo více než dvacet hostů, které přivítal Mgr. Jan Čečrdle a několika slovy i já. Výstava je umístěna v nádherném prostoru pod trámy sýpky v 1.patře. Fotografie visí na prostých, často jen kamenných zdech, což je velmi působivé. Přítomní si je se zájmem prohlédli a diskutovali s autory snímků. Přijeli jsme všichni z Peruce (M.P.Blažek, L. Buben a J. Vnouček), mladí slánští autoři nepřijeli. Všichni jsme opět zdůraznili, že to není dlouhodobě připravovaná výstava fotografií, ale pouze výběr z našich archivů. Myslím, že i přes to se všem přítomným snímky krásných sopečných kopců naší krajiny líbily.
Výstava bude přístupná v úterý až neděli od 9 do 16 (v červenci do 18) hodin až do 31. července 2012. Spolu s prohlídkou Národopisného muzea Třebíz to je jistě vhodný tip na letní výlety
.

FOTO z vernisáže mPb

FOTO a video z vernisáže L.B.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv