ZSBJ a Klub žen zvou na tradiční Rozsvícení vánočního stromku.
PLAKÁTEK

s HANOU KŘÍŽKOVOU
Peruc, nám. E. Filly
Vystoupení žáků ZŠ Peruc pod vedením Mgr. Moniky Gajdošové a adventní trhy. Výstava a prodej výrobků ZŠ a MŠ Peruc a občanů Peruce.
Teplé nápoje zajištěny.
PLAKÁTEK

Adventní setkání
14.12.2019 ve 14 hod.
chrám Povýšení
svatého kříže

ZSBJ zve na Adventní setkání. Vystoupí sbor Senior Melody TV MKL. V bývalé škole následuje jarmark.
PLAKÁTEK

Vánoční Německo
15.12.2019 v 6:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd na zámek Moritzburg a Drážďan. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.

Peruc

Program do konce roku v perucké usedlosti v přiloženém letáku.

Středa, 02 květen 2012

Tak jsem se konečně v sobotu 28.dubna dostal na fotbal a hned jsem viděl oba perucké týmy. Druhou půlku Peruc B - Lišany (2:2) a zápas Peruc A - Lenešice (3:2).

Béčko vedlo po prvé půli 2:1 díky gólům Petra Strassera a Kuby Kianičky. Mělo šanci výhru udržet, ale asi v 65. minutě Lišany kopaly přímý kop jen několik metrů za vápnem. Hráč č.11 (Jan Němec ?) krásným obloučkem obstřelil tříčlenou zeď domácích a brankář Říha nestačil ani zareagovat (viz foto v albu). Bylo vyrovnáno. Hra začala být nervoznější a místo soustředění se na hru se hráči více věnovali slovnímu napadání soupěře a zakopávání míčů. Remíza nakonec byla spravedlivá.
Peruc B - Lišany 2 : 2 (2:1).
50 diváků, Branky: Strasser Petr, Kianička Jakub - Hořejší Pavel, Němec Jan; ŽK: 1:0

TABULKA
Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body PK (Prav)
1. Postoloprty B 17 13 1 3 96: 32 40   ( 13)
2. Chožov 17 11 2 4 59: 25 35   ( 8)
3. Cítoliby B 17 10 3 4 46: 29 33   ( 9)
4. Černochov 17 10 3 4 40: 24 33   ( 9)
5. Líšťany 17 9 2 6 48: 42 29   ( 5)
6. Domoušice B 17 8 3 6 48: 28 27   ( 3)
7. Lišany 17 8 2 7 39: 33 26   ( 2)
8. Slavětín B 17 8 2 7 43: 60 26   ( -1)
9. Výškov B 17 6 0 11 36: 55 18   ( -9)
10. Peruc B 17 3 4 10 27: 45 13   (-14)
11. Dubany B 17 3 0 14 28: 88 9   (-18)
12. ROI Louny 17 2 0 15 40: 89 6   (-18)

popis  V 17 hodin nastoupilo Áčko proti favoritu utkání, druhému týmu tabulky OP, Lenešicům. Soupeři se do domácích zakousli hned od začátku a v 11. minutě se ujali po gólu Tonera vedení 1:0. Peruc to však nepoložila a se silným soupeřem hrála téměř vyrovnanou partii. Ve 24. minutě vznikla před brankou soupeře nepřehledná situace, někteří hráči signalizovali asi faul. Nezaváhal však Jarda Dlouhý, který střelou zblízka vyrovnal 1:1. Obraz hry zůstával podobný i po přestávce, Lenešice hráli aktivní fotbal, ale Peruc jim stačila a občas i zahrozila. Velkou oporou domácím byl Jožka Košín v brance. Nastala však 56. minuta a Milan Košín zamířil do vingle a Peruc vedla 2:1. Brankář Salač se stačil za míčem jen ohlédnout (viz foto v albu). Ale to nebylo vše. O 2 minuty později třetí z Košínů, nejmladší Michal, zamířil ke stejné tyči, jako před chvílí táta, tentokráte však po zemi. Marně se Salač natahoval (viz foto v albu). Peruc vedla už 3:2 a začaly nervy. Lenešice se hodně snažily, ale v cestě jim stál skvělý Jožka a jejich nervozita. Už běžela 45.minuta a před peruckou brankou byla další nebezpečná situace. Ve snaze míš odhlavičkovat za bránu se perucký kapitán Milan Kratina trefil (možná s něčí tečí) pod břevno. 3:2. Dvě horké minuty nastavení však již Peruc ustála a zaslouženě zvítězila nad favoritem z Lenešic.
    Peruc A - Lenešice 3:2 (2.2).
60 diváků, Branky: Košín Milan, Dlouhý Jaroslav, Košín Michal - Zomer Patrik, Petříček Jakub; Rozhodčí: Jurečka Jan; ŽK: Bartoš Miroslav - Krebs Jan
Sestava Peruc: Košín Josef - Horn, Košín Milan, Růžek, Kratina, Řeřicha, Košín Michal, Tůma, Bartoš, Kosinský, Dlouhý - Nechanický, Pácha, Vaic

TABULKA
1. Vel.Černoc 19 13 2 4 65: 43 41   ( 11)
2. Kryry B 19 12 2 5 51: 23 38   ( 11)
3. Lenešice 19 12 1 6 62: 41 37   ( 10)
4. Podbořany 19 12 1 6 57: 40 37   ( 10)
5. Dubany 19 10 4 5 50: 35 34   ( 4)
6. Blažim 19 8 5 6 57: 42 29   ( -1)
7. Slavětín 19 8 2 9 47: 53 26   ( -1)
8. Chlumčany 19 7 4 8 36: 47 25   ( -2)
9. Dobroměřice B 19 7 3 9 43: 48 24   ( -3)
10. Kozly 19 7 2 10 36: 44 23   ( -7)
11. Peruc 19 6 2 11 22: 40 20   (-10)
12. Výškov 19 5 4 10 45: 57 19   ( -8)
13. Zeměchy 19 5 2 12 35: 66 17   (-13)
14. Černčice B 19 3 2 14 25: 52 11   (-19)

Příští utkání hraje Peruc B v neděli 6.května v 17 hodin v Domoušicích s tamním B týmem a Peruc A stejnou neděli také v 17 hodin (nelze využít hráče Béčka - musí se sejít minikálně 22 hráčů) proti soupeři, který je v tabulce jen o dvě místa před, Dobroměřice B. Tak tady by to chtělo vyhrát! I v dalším kole hrají oba týmy venku, takže na Peruci můžeme vidět fotbal až 19. května.