iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Cop zahrál v Lounech
Cop zahrál v Lounech
Napsal Plazík st.   
Středa, 25 duben 2012

   Určitě každý vyznavač country muziky a bluegrassu zejména, zná plzeňskou kapelu Cop. Snad již pojedenácté zavítala do lounského Loutkového divadla, kde zahrála plnému hledišti.

   Já Copáky poznal v 80. letech na plzeňských Portách. Country jsem měl vždy rád, vždyť mé prvé písničky v "šedesátejch" na kytaru byly čundrácké a na čundrech se hrála vždy tradiční trempská a novější country hudba. A v těch 80.letech se u nás jiná dobrá muzika nehrála. Poslouchat Janečkovy bandy, Vávru, Davida a jinou úchylnou hudbu se mi nechtělo. Takže místo oblíbeného rokenrolu jsem se více věnoval právě country a se synem jsme jezdili do Plzně na Porty. O nich by se dalo vyprávět hodně dlouho a ten kdo zažil denní výstaviště a hlavně večerní Lochotín s 30 000 posluchači ví, o čem Porty byly.
popis Vůdčí osobností Copu je Míša Leicht, normální vlasatej kluk, který umí zahrát na kytaru, zazpívat i pobavit přítomné. A ne jinak tomu bylo i v Lounech, kde má desítky (možná stovky) příznivců a zejména obdivovatelek. Z dávného Copu, vždyť už hraje přes 30 let, tam s ním jsou ještě Jirka Vopava, hrající na mandolinu a občas housle a basák Zdeněk Fík. Určitě jsem někde viděl Petra Slámu (nebo si ho skutečně pletu s Robertem Křesťanem?), hrajícího na dobro. Na banjo brnká Martin Fridrich a smyčec po houslích vodí Pepa Malina (Malina? - hodně country jméno).
Míša přivedl kapelu na malé loutkové podium, trochu si popovídal s přítomnými a už se nad námi vznášela pohodová muzika. Před druhou skladbou ještě Antarové upravili hlasitost z rocku na country a vše už bylo perfektní. Kapela hrála písničky z nového alba Padlej anděl i starý osvědčený a oblíbený fláky. Kontakt mezi hledištěm a jevištěm byl vřelý a silný, mnohé texty zpívalo skoro celé divadélko. Míša nezapoměl ani na to, že má svátek Marcela a tak té jediné (z Peruce) zahrál Tennessee waltz. Pohodový večer pokračoval i po přestávce a nakonec se samozřejmě i přidávalo. Jeden přídavek byl na v koutě odloženou divadelní mandolínu.
Fajn program s moc dobrým bluegrassem, musím s Honzou a jeho partou vyrazit do Louťasu i příště.

FOTO Cop

VIDEO Cop

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv