iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Výstava fotografií snímaných mobilem, prvá výstava autorky.
PLAKÁTEK

PŘEDVELIKONOČNÍ TRŽNICE
Za Dubem Peruc

1.4.2023 13 - 16 hod.
VE STÁNCÍCH kraslice, dekorace, keramika, bylinky, perníčky    a další…
V KAVÁRNĚ káva, čokoláda, zákusky slané i sladké, zmrzlina, mošt, bylinkový čaj, pivo, víno, velikonoční nabídka, turistické upomínky,…
NA TERASE velikonoční nádivka, polévka.
PLAKÁTEK  

Ukliďme Česko - Peruc
Městys Peruc

1.4.2023 
Akce je individuální. Pytle a rukavice na Úřadu městyse Peruc. Více v plakátku.
PLAKÁTEK

Kocour v botách: Poslední přání
Kino Peruc
2.4.2023
neděle 15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy. Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí. Film   USA. Délka filmu 101 min.
Přístupný film 
Vstupné 50 Kč 
 
Bastardi – reparát
Kino Peruc
14.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie / Drama. Učitel Majer je propuštěn z vězení na amnestii. K sobě do domu si ho bere jeho spolužák ze základní školy Ivan, jenž žije v romském ghettě. Majer nemá nikoho z rodiny. Nikdo mu nezbyl, a tak nabídku Ivana vítá. Ivan Majerovi sdělí, že se mu rozhodl pomoci především z důvodu, že potřebuje znovu otevřít školu, na které dříve Majer učil a chvíli ji vedl. Film Česko. Délka filmu 86 min.  
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

SEXMISE
Divadlo Most

19.4.2023
středa 17 hod.

Kulturní komise při Městysu Peruc pořádá zájezd do divadla v Mostě. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle: 415 697 175 u paní Nikoly Zelenkové. Autobusovou dopravu na představení hradí Městys Peruc.
Vstupné 340 Kč
PLAKÁTEK

Srdeční záležitost
Kino Peruc
28.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Červený koberec, zářící reflektory, ječící fanoušci, fotografové honící se za nejlepším snímkem, kameramanské štáby čekající na rozhovory – premiéra se blíží a největší filmová hvězda Marvin Bosch je netrpělivě očekávána. Ale ta nepřichází. Rozhovor se zákeřnou bulvární novinářkou Bettinou Bamberger vysílaný v přímém přenosu se totiž strašně nevydařil a Marvin před novináři i fanoušky prchá ulicemi města. Film Německo.  Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Historie arrow Květinové narozky v podzemí
Květinové narozky v podzemí
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 22 březen 2012

     Před mnoha lety jsme chodily do lounského rokáče Opera na pěkné koncerty. Od té doby se hodně změnilo a tak jsem byl zvědav na pozvání do bývalého sklepa klubu.

    I tento sklep prodělal mnoho změn, předválečný hotel Praha a jeho vinárna se za války staly klubem okupační armády Wermachtu, pak zase chvílu hospoda, od konce 70.let komunistická politická škola s vinárnou, určenou pro skryté oslavy tehdejší okresní smetánky, před revolucí sídlo OV SSM. Po revoluci klub Satan a od konce 90.let rokáč Opera. V roce 2003 ho dostali zpět Pionýři, ale moc neuspěli a tak se dnes tento vzácný prostor v centru Loun pronajímá. Nahoře je jakási prodejna, ale sklep zůstal, sice otlučený, ale s památkami na rokáč. A sem mne pozvaly kamarádky Pája, Macka a Hančí na oslavu svých narozenin. Sestoupil jsem po legendárních schodech, kde si kdysi Perlička vyrazil zuby a byl jsem u baru. Pája s Macíkem již nabízely nějaké pití, ale já si počkal na malé pivečko. Osud řidičů, nemohou slavit alkoholicky.
popis Pomalu se scházely další známé lounské undrgroundové tváře, Kuba pustil klasické rokenroly a pod klenbou se chystala prvá kapela. Woytus přivedl své Flower Cover. Už jsme se těšili na živou hudbu a to, co kamarádi hrají do takového podzemí patří. Sporé červené osvětlení, nálada připravená prvými loky různých nápojů a kapela vše rozjíždí. Úžasný zážitek a perfektní pařiči. FC hráli snad dvě hodiny a nikdo nechtěl končit. Absint však byl prázdný. Sestava trochu prořídla a závěr si překvapivě dobře vzal Kuba. Sklep již byl plný hostů, kteří přáli krásným oslavenkyním. Snad dokonce slavil narozky i Tonda L., s kterým jsme zabředli do vojenské techniky. Byla zde i Péťa U., bývalá klávesistka nezapomenutelného Čajového sevisu, Alenka, moje spoluherečka ze Sni sladce, moje nová krásná vnučka Adélka, Karel, Štěpán a desítky dalších kamarádů a kamarádek.
Připravila se další oblíbená kapela Furt Rovně s Markem u kláves. U bicích zůstal Hóňa a s kytarami Rosťa a Dráb. Mám jejich hudbu moc rád, ale musel jsem po chvíli odejít poslouchat vedle. Někdo tam pustil stroboskop a po pěti minutách mne mohl utrhnou oči. A navíc se v tomto malém prostoru dýmylo jako na maxi pódiu. Škoda, ale byla to jen malá kaňka na probíhajícím večeru. Vyměnil se prázdný sud piva, odhodily prázdné lahve a po malé obměně začal hrát revival právě zaniklých Psích vojáků, Vždyť Marková kapela z nich hodně vychází.
Už ty roky po šedesátce nevydržím tolik jako po padesátce a tak jsem se po jedné popůlnoční se všemi rozloučil a jel domů. V podzemí se ale slavilo až do rána a z neuvedených pramenů vím, že řádně, jak se říká až do úpadku. Moc vydařený Undrgroundový večer a skvělá oslava narozenin. Díky za pozvání Pájo, Macíku i Hanko.

FOTO z podzemí, dost undergoundové z mého mini Lumixu.

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde