iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

TOULKY - KAMARÁDI
Galerie u Plazíka Peruc
Do konce ledna 2024 přístupné po domluvě, nebo na zazvonění.
Výstava fotografií k půlkulatinám majitele galerie.

PLAKÁTEK

Předvánoční tržnice

Peruc Za Dubem
9.12.2023
sobota 12 - 15 hod.
Tradiční předvánoční tržnici pro vás připravila usedlost Za Dubem.
PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Mimo sezonu zavřeno.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK 

 
You are here: Hlavní strana arrow Historie arrow Květinové narozky v podzemí
Květinové narozky v podzemí
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 22 březen 2012

     Před mnoha lety jsme chodily do lounského rokáče Opera na pěkné koncerty. Od té doby se hodně změnilo a tak jsem byl zvědav na pozvání do bývalého sklepa klubu.

    I tento sklep prodělal mnoho změn, předválečný hotel Praha a jeho vinárna se za války staly klubem okupační armády Wermachtu, pak zase chvílu hospoda, od konce 70.let komunistická politická škola s vinárnou, určenou pro skryté oslavy tehdejší okresní smetánky, před revolucí sídlo OV SSM. Po revoluci klub Satan a od konce 90.let rokáč Opera. V roce 2003 ho dostali zpět Pionýři, ale moc neuspěli a tak se dnes tento vzácný prostor v centru Loun pronajímá. Nahoře je jakási prodejna, ale sklep zůstal, sice otlučený, ale s památkami na rokáč. A sem mne pozvaly kamarádky Pája, Macka a Hančí na oslavu svých narozenin. Sestoupil jsem po legendárních schodech, kde si kdysi Perlička vyrazil zuby a byl jsem u baru. Pája s Macíkem již nabízely nějaké pití, ale já si počkal na malé pivečko. Osud řidičů, nemohou slavit alkoholicky.
popis Pomalu se scházely další známé lounské undrgroundové tváře, Kuba pustil klasické rokenroly a pod klenbou se chystala prvá kapela. Woytus přivedl své Flower Cover. Už jsme se těšili na živou hudbu a to, co kamarádi hrají do takového podzemí patří. Sporé červené osvětlení, nálada připravená prvými loky různých nápojů a kapela vše rozjíždí. Úžasný zážitek a perfektní pařiči. FC hráli snad dvě hodiny a nikdo nechtěl končit. Absint však byl prázdný. Sestava trochu prořídla a závěr si překvapivě dobře vzal Kuba. Sklep již byl plný hostů, kteří přáli krásným oslavenkyním. Snad dokonce slavil narozky i Tonda L., s kterým jsme zabředli do vojenské techniky. Byla zde i Péťa U., bývalá klávesistka nezapomenutelného Čajového sevisu, Alenka, moje spoluherečka ze Sni sladce, moje nová krásná vnučka Adélka, Karel, Štěpán a desítky dalších kamarádů a kamarádek.
Připravila se další oblíbená kapela Furt Rovně s Markem u kláves. U bicích zůstal Hóňa a s kytarami Rosťa a Dráb. Mám jejich hudbu moc rád, ale musel jsem po chvíli odejít poslouchat vedle. Někdo tam pustil stroboskop a po pěti minutách mne mohl utrhnou oči. A navíc se v tomto malém prostoru dýmylo jako na maxi pódiu. Škoda, ale byla to jen malá kaňka na probíhajícím večeru. Vyměnil se prázdný sud piva, odhodily prázdné lahve a po malé obměně začal hrát revival právě zaniklých Psích vojáků, Vždyť Marková kapela z nich hodně vychází.
Už ty roky po šedesátce nevydržím tolik jako po padesátce a tak jsem se po jedné popůlnoční se všemi rozloučil a jel domů. V podzemí se ale slavilo až do rána a z neuvedených pramenů vím, že řádně, jak se říká až do úpadku. Moc vydařený Undrgroundový večer a skvělá oslava narozenin. Díky za pozvání Pájo, Macíku i Hanko.

FOTO z podzemí, dost undergoundové z mého mini Lumixu.

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde