iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Zajímavosti kolem nás
Josef Skip Holota
30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

Fotbalový den mládeže
Peruc - hřiště FK
29. 6. 2024 
9:00 - 14:00 hod.

FK Peruc pořádá a zve na fotbalový den mládeže.

PLAKÁTEK

140 let SDH Peruc
Peruc - za hřištěm
29. 6. 2024 
12:00 - 22:00 hod.

Peručtí hasiči vás zvou na oslavu 140. výročí svého spolku. Bohatý program, od 20 hod. taneční zábava.

PLAKÁTEK

Kino Peruc

Společně sami
Letní kino v parku
Pátek 21.6.
21.00 hod.

Čerstvě vystudovaný učitel Petr Jílek (Jakub Moulis), dostává příležitost učit na soukromém gymnáziu, který vlastní matka jeho přítelkyně (Markéta Hrubešová). Jeho idealizovaná představa o výuce mladých studentů brzy narazí na tvrdou realitu. Je překvapen současnou smutnou generací, problémy, se kterými se musí mladí lidé v dnešní době vypořádat a jejich přístupem ke studiu. Drama / Česko / 2024 / 90 min.
Nevhodné mládeži do 12 let

Vstupné 100 Kč

Lassie: Nové dobrodružství
Letní kino v parku
Pátek 28.6.
21.00 hod.

Nejslavnější kolie světa se konečně vrací na plátno! A jak jinak než s jejím věrným parťákem Florianem po boku. Ale nejen s ním. V novém dobrodružství je kromě nových dvounohých i čtyřnohých přátel čeká taky pořádně nebezpečný úkol – musí vypátrat, kdo stojí za záhadnými únosy psů, mezi kterými je i jejich kamarádka, malá Jack Russell teriérka Pippa. Je tu napínavá podívaná pro celou rodinu a nezapomenutelný filmový zážitek pro všechny malé i velké milovníky psů. Rodinný / Dobrodružný / Německo / 2023 / 91 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 100 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024
Koncert laureátů
16.6.2024
PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Návštěvník Peruce
Návštěvník Peruce
Napsal Plazík st.   
Úterý, 13 březen 2012

    V Peruckém pokecu na těchto stránkách se objevila reakce návštěvníka Peruce z Havlíčkova Brodu. Nevím, zda je to recese, nebo turista zabloudil někam jinam. Zde je jeho názor a moje odpověď.

Návštěvník z Havlbrodu
15:30:27 13.03.2012

Prosím Vás, koho napadlo postavit nádraží tak daleko od centra obce? Člověk jde pustinou, míjí pravděpodobně obecní smetiště-skládku, teprve po delší době přichází k prvním domům.
A což teprve, když jsem bloudil a hledal kudy tudy k památnému dubu, několik důchodců se mi vyhnulo, dělali, že neslyší, nebo mě hrubě odbyli, že neví, v životě o něčem podobném neslyšeli atd. Značení po obci veskrze žádné, a ani špinavá osoba zřejmě bez vzdělání, kterou jsem v téměř pustých ulicích Peruce potkal, mi nepomohla, sice evidentě chtěla a snažila se, ale bylo to nad možnosti jejího intelektu. No nic, nepochodil jsem, nikde žádný otevřený obchod, nálevna...,kde bych se zeptal(sobota ráno-dopoledne), kolem projel jen jeden traktor s fekáliemi, jehož jsem se zastavit netroufal vida "mírumilovný" pohled vzdělance za volantem. Nakonec se mi povedlo se štěstím sehnat si asi napopáté taxík a odjet hladový, utahaný a rozmrzelý pryč. Tu cestu na nádraží zpět bych podruhé už nedal, jednak bych netrefil, druhak bych vypustil duši a ten všudypřítomný zápach moči, zvětralého piva a špíny v nádražní budově mi stačil jednou. Chtěl jsem vidět ten váš údajný dub, ale jak k se k němu ksakru dostat ? Příště si všecko důkladně nastuduji, vezmu mapy, kompas, zásoby na 5 dní, stan a vůbec kompletní výbavu pro přežití do pustiny, kde není ani živáčka...Webové stránky super, informace o všelijakých akcích vč. kulturních, šaškárny tuhle, nějaké maškary támhle, galerie u paroháče nebo co...ale ve skutečnosti, když se tam člověk octne....jak kdyby to všechno bylo jen fiktivní, jen na webu. Promiňte, ale zážitky jsou celkem čerstvé, s odstupem času se při vzpomínce na dobrodružství v pustině zasměji.

Plazík st. odpověděl :

17:54:32 13.03.2012
Tak to mne mrzí, že máte takový špatný zážitek z Peruce. Ale postupně. Umístění nádraží je z druhé poloviny 19.století, kdy o tom rozhodovali majitelé jednotlivých panství. Bylo kdysi skutečně daleko (více než 1 km), dnes je to k prvým domům asi 200 m. Byl jsem překvapen, že jste se dostal do nádražní budovy, když je již více než rok uzavřena - ČD nádraží zrušily. Skládka se mi také nelíbí a pohoštění v Peruci je na nízké úrovni. Ale obchody byly v sobotu otevřeny nejméně 3, nákupní středisko hned po 250 m od nádraží. Nešel jste do Telec nebo Vraného? Ti starší možná nevěděli kde je dub, v těch hodinách totiž Perucí procházelo asi 300 turistů (?pusté ulice?) z jarního pochodu Poohřím. Cesta k dubu je značena od středu obce, divím se, že jste si šipek nevšiml (pokud jste skutečně na Peruci byl). Závěr už je vulgární, na něj nereaguji.
Takže příště přijeďte na Peruc, tam vše najdete, včetně 2 galerií, Oldřichova dubu, Boženiny studánky a od května i muzea za zámkem.

Návštěvník z Havlbrodu odpověděl :
09:25:40 14.03.2012

Díky za odpověď, je fakt, že bylo docela obtížné se do nádražní budovy dostat, ale podařilo se mi to, je pravda,že tam nikdo nebyl. A že bych nebyl na Peruci ? Hm, to nemohu vyloučit, že bych nebyl na Peruci s ohledem na absenci jakéhokoli značení z nádraží a jeho odlehlou polohu. V každém pádě se tam k vám opět vypravím, raději autem, lépe se připravím a vybavím do pustiny, budu trénovat dlouhé pochody o hladu a žízni, vezmu mapy, spacák, navigaci, jídlo a pití na 5 dní, raději někdy v létě, abych po cestě neumrzl. Chci se zeptat, ten dub je opravu původní nebo je to nějaká mnohem mladší imitace ?
Děkuji

Plazík st. odpověděl :
11:24:37 14.03.2012

Stále nechápu pojem odlehlost nádraží (v Praze to mám z Masarykova nádraží na Hradčany asi 3 km), k Oldřichovu dubu, který je na druhé odlehlé starně Peruce je to asi 1,5 km. Pokud nemáte bílou hůl, určitě značení uvidíte. Dub je skutečně starý, říká se tisíc let, ale seriozní odhady tvrdí více než 800 let. Bohužel člověk ho v posledních 30 letech dost zničil, ale náš hrdina se stále zelená. Věřím, že příště Peruc najdete takovou, jaká je ve vašich představách (i když chyby jako každé sídlo má).

Návštěvník z Havlbrodu odpověděl :
12:49:31 14.03.2012 

Díky, rád přijedu, budu připraven na všechny pasti a nástrahy Peruce. Ještě k tomu nádraží, tedy vlastně zastávce, došlo mi, že jsem se vlámal do zrušené nádražní budovy, ale zalomcoval jsme klikou a šlo to...odlehlost je v tom, že v Praze jsou také kolikrát ty vzdálenosti značné, jak správně píšete, ale pořád je to nádraží uvnitř města, v intravilánu, tj. kolem dokola toho nádraží je město Praha, na Peruci však není v obci, ale v polích kdesi u vedle obce.
Jak prosím obec podporuje turismus, jak se snaží přilákat návštěvníky obce, aby zde utratili nějakou tu korunu neřku-li euro a podpořili tak místní živnostníky a přivedli další návštěvníky, protože byli na Peruci spokojeni se službami, infrastrukturou, byli tam samí milí lidé, kteří rádi poradili a pomohli.
Promiňte, ale vy sám to asi neutáhnete, ale zdá se mi, že byste byl nejlepším starostou obce (pokud jím tedy nejste-nedivil bych se)

Plazík st. odpověděl :
15:05:22 14.03.2012

O 150 let staré záležitosti nemá cenu mluvit (mnohé zastávky na této trati jsou i více než 3 km od obce). A že ČD nemají o cestující zájem je známé. Myslím, že turistům je zde, hlavně v sezoně, předloženo mnoho zajímavostí. Hospody jsou dnes věcí soukromého podnikání a to je bohužel na úpadku (doporučuji Hotel Oldřichův dub, asi 1 km pod obcí). Obchodů je zde dost + lékař, zubař, dětská, čerpací stanice, autoservis,... atd. Ústecký kraj preferuje autobusovou dopravu, ale ta bohužel o víkendy nejezdí. Dnes bych vzhledem k mentalitě a charakteru lidí ani starostou být nechtěl (občas mám jiné názory než vedení obce a konzumní společnost u nás, v Česku a celé euroatlantické zóně). I tyto stránky jsou stejně jako moje galerie soukromé - vedení, dnes již městyse (až na vyjímky), iniciativní lidi odmítá.

Co vy na to návštěvníci Peruce a Peručáci? Nepřispějete svým názorem do Pokecu: http://www.weblight.cz/book/index.php .

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde