iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 

Velká premiéra 
Kino Peruc
30. září 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie / Drama/ Pro herce Šnajdra je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa. Film Česko. Délka filmu 90 min.
  
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Putování papírového
draka
 
Kino Peruc
2. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Pohádka pro nejmenší děti.  Animovaný. Program krátkých tematicky i stylisticky rozmanitých animova-ných filmů pro diváky od čtyř do cca deseti let. Pásmo představuje současné snímky ze střední a východní Evropy. Délka filmu  70 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Jan Žižka 
Kino Peruc
7. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Historický/Akční/Drama. Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Film Česko. Délka filmu  125 min.
Nevhodný do 15 let
.
Vstupné 100 Kč 

Song Ladies
Za Dubem
Peruc

sobota 15.10.2022
18 hod.
Koncert kladenského ženského vokálního souboru Song Ladies.
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic 2
Kino Peruc
16. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Akční/Dobrodružný/Komedie/Rodinný/Sci-Fi. Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného schopného nepřítele. A začal se nudit. Občas pomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů. Film  USA / Japonsko. Délka filmu  122. 
Přístupný film
Vstupné 50 Kč 

Pánský klub 
Kino Peruc
21. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie. Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady naprosto nesourodou pětici. Setkání nabírají nečekaný spád a rozjíždí se svižná mozaika neuvěřitelných příběhů. Film Česko. Délka filmu 91 min. 
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Princezna Rebelka 
Kino Peruc
30. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Animovaný. Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je ale Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Film Francie. Délka filmu 89 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč   

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK
8. října 2022
sobota 16:00 hod.

Koncert v kostele sv. Bartoloměje Michaely Káčerkové (varhany) a Tomáše Strašila (violoncello).

PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Židovský hřbitov arrow V Opočně podruhé
V Opočně podruhé
Napsal Redakce   
Pondělí, 12 březen 2012

   Minulý týden jsem vám popsal setkání s doktorem Uzlem v Opočenské sokolovně. I tuto sobotu zde měli hosta, ale já nemohl jet (vernisáž v mé galerii). O setkání se Stanislavem Motlem nám napsal pan Milouš Červencl.

"Tak to jsem netušil, jako kdybych vstupoval do obrozeneckého sálu v Podkrkonoší v 19. století! A těch lidí, to jsem vůbec nečekal. Když děláme podobné pořady i ve velkých městech, často se sejde pár desítek posluchačů, ale tady, tady je dnes snad celá obec." To jsou slova moderátora Roberta Tamchyny, když vstoupil do opočenské sokolovny a překvapeně zíral na zaplněný sál i sálající kamna v jeho rozích.
Aktivity obce Opočno u Loun přitahují stále více návštěvníků.
popis V sobotu 10.3. se v místní sokolovně uskutečnila další beseda, tentokrát s publicistou Stanislavem Motlem, kterého zpovídal renomovaný rozhlasový redaktor Robert Tamchyna. Většina témat, o kterých Stanislav Motl vyprávěl, se držela druhé světové války, holocaustu, tehdejších známých herců. Zmínil si i odboji a některé otázky z řad diváků ho přivedly až k problematice vlastenectví, novinářské etiky, současné mladé generaci u nás a v Německu.
Slavnostní atmosféra. Do posledního místa zaplněný sál, kde se tísnili diváci nejen z obce a nejbližšího okolí, ale i z Loun nebo Litvínova, pozorně naslouchal vyprávění zkušeného badatele a novináře a tak ani 100 minut zdaleka nestačilo na zodpovězení všech, diváky připravených otázek, zejména k místním tématům, kterými jsou záhadné kounovské kamenné řady, ale třeba i nevyjasněný původ Boženy Němcové, další ze silných příběhů S. Motla.
Ohlasy diváků jsou velmi pozitivní a za všechny přikládám úryvek jednoho z nich, který obdržel R. Tamchyna po představení:
 Vážený pane Tamchyno,
byl jsem v sobotu 10.března přítomen na besedě  v sále sokolovny v Opočně u Loun. Chci poděkovat Vám i panu Stanislavu Motlovi nejen za zajímavý pořad plný historických faktů a zajímavostí, ale hlavně že jste všem návštěvníkům otevřeli jiný náhled na vnímání dnešního mediálně zdeformovaného světa. Ukázali jste, že existují i jiné  pohledy na svět historie i dneška. Bohužel spousta z nás podlehla po sametové revoluci pokušení věřit bez výhrad a nehledat alternativní a jiné zdroje informací. Rozvoj internetu, překotné společenské dění a lehká dostupnost tzv. informací tomu jen napomáhají. Možná poznání přichází s věkem, možná nás změna společenského systému zastihla nepřipravené na odlišné mediální masáže než jsme byli zvyklí.
V každém případě jsem rád, že jsem v sále mohl být se svojí dcerou (v současné době studující univerzitě). Myslím, že na nás oba měla beseda stejný dopad. A to: hledejme alternativní zdroje informací.
Nevím jestli jsem ve svém zmateném mailu vyjádřil přesně to co jsem cítil a chtěl vyjádřit. Na závěr Vám osobně chci ještě jednou poděkovat za kultivovaný projev a nevšední zážitek".
Pavel Hajm
Je nyní otázkou, čím nás zastupitelé obce překvapí na podzim, kdy by měly podobné pořady v sokolovně pokračovat, ale již o Velikonocích rozezní místní kostel krásné skladby v podání Pěveckého sboru Harmonie Louny.

M. Červencl

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde