iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Zajímavosti kolem nás
Josef Skip Holota
30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

Po stopách 1. pochodu

Louny - Pátek - Peruc
15. 6. 2024 
8 - 19 hod.

KČT a Oblastní muzeum Louny zvou na akci Po stopách prvního pochodu 1894. Strat Louny, náměstí - 28 km v 8 hod., Pátek nádraží - 10 km ve 13 hod., cíl Peruc nádraží.

PLAKÁTEK

Meghalaya
Cesta do Indie

Peruc
Za Dubem

16.6.2024 v 17 hod.
Promítání a vyprávění Toma Ulricha o cestě do severovýchodní  Indie.

PLAKÁTEK

Kino Peruc

Sladký život
Letní kino v parku
Pátek 14.6.
21.00 hod.

Hokejový reprezentant Rosťa Beran je borec každým coulem. Žije v luxusním bytě, má rychlé auto a spoustu mladých milenek v duchu hesla: Nad třicet let neberu! Peníze a titul mistra světa mu dávají báječný pocit nedotknutelnosti a nadřazenosti. Ale nic netrvá věčně… Nečekaný kolaps v posteli s krásnou blondýnou udělá za Rosťovou bohorovnou pohodou tlustou EKG čáru. Hrají: Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Jan Cina a další. Komedie / Česko / 2024 / 102 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 100 Kč

Společně sami
Letní kino v parku
Pátek 21.6.
21.00 hod.

Čerstvě vystudovaný učitel Petr Jílek (Jakub Moulis), dostává příležitost učit na soukromém gymnáziu, který vlastní matka jeho přítelkyně (Markéta Hrubešová). Jeho idealizovaná představa o výuce mladých studentů brzy narazí na tvrdou realitu. Je překvapen současnou smutnou generací, problémy, se kterými se musí mladí lidé v dnešní době vypořádat a jejich přístupem ke studiu. Drama / Česko / 2024 / 90 min.
Nevhodné mládeži do 12 let

Vstupné 100 Kč

Lassie: Nové dobrodružství
Letní kino v parku
Pátek 28.6.
21.00 hod.

Nejslavnější kolie světa se konečně vrací na plátno! A jak jinak než s jejím věrným parťákem Florianem po boku. Ale nejen s ním. V novém dobrodružství je kromě nových dvounohých i čtyřnohých přátel čeká taky pořádně nebezpečný úkol – musí vypátrat, kdo stojí za záhadnými únosy psů, mezi kterými je i jejich kamarádka, malá Jack Russell teriérka Pippa. Je tu napínavá podívaná pro celou rodinu a nezapomenutelný filmový zážitek pro všechny malé i velké milovníky psů. Rodinný / Dobrodružný / Německo / 2023 / 91 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 100 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024
Koncert laureátů
16.6.2024
PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Peručtí fotografové zahájili
Peručtí fotografové zahájili
Napsal Plazík st.   
Neděle, 11 březen 2012

    Již šestou sezonu se otevřely dveře Galerie u Plazíka na Peruci, aby zde mohli vystavovat amatérští fotografové. A ti, kteří zde vystavují, to neměli daleko. Jsou to mladí Peručáci.


    Ještě v polovině týdne to vypadalo, že se vernisáž uskuteční na dvoře bývalého řeznictví, ale čtvrteční sníh opět rozmáčel ještě nerozmrzlý povrch trávníku. Takže se v sobotu 10.března návštěvníci již dvacáté výstavy v galerii museli vtěsnat do jejích malých prostor. A že jich bylo! Někteří museli opět zůstat venku na chodníku. Ani se nečekalo akademickou čtvrthodinku a pět minut po druhé odpolední mohl host vernisáže, básník a písničkář Pavel Jonák z Líšťan, prohrábnou struny své kytary a zazpívat prvou písničku.popis Po zaslouženém potlesku přivítal majitel galerie desítky přítomných a představil vystavující fotografy. Lukáš Buben je již na Peruci známý, fotí na mnohých místních akcích, ale jeho hlavním zájmem je Peruc a okolí, pohledy na České středohoří a také makro snímky kytiček, pavouků a podobných miniatur. O Renatě Kejhové pro změnu Peručáci nevěděli, že také fotí. Ale určitě mezi mladé fotografy patří! Její krásné dětské portréty tvoří na jedné z výstavních ploch moc hezkou koláž úsměvů a kukadel malých človíčků. Druhým objektem jejích zájmů jsou i zvířátka. Na protější stěně vytvořil třetí autor Honza Vnouček užasnou barevnou žluto - červeno - černou plochu, vtahující do západů nad Českým středohořím a peruckým kostelem sv. Petra a Pavla. On má to krásné pohoří před očima celý den, od snídaně až po večeři. A ty večerní Honza vybral pro svoji prezentaci. Někdo by možná řekl kýč, ale on sám v úvodu polemizuje nad slovem kýč. Kdo ví, co to je?
Zazněla opět Pavlova kytara a další z jeho písniček. Pavel je i textař známé lounské kapely Furt rovně a jeho poetické i životní texty se moc dobře poslouchají. Slovo dostali i autoři a každý z nich přivítal přítomné a poděkoval za zájem o jejich tvorbu. O té se moc nerozpovídali, nechali své fotografie mluvit za sebe. Zahájení výstavy uzavřel přípitek autorů s místostarostkou Peruce paní Křepčíkovou a svými verši opět Pavel Jonák Poté si již mohli všichni přítomní prohlédnout více než šedesát vystavených fotografií. A bylo se na co dívat a co obdivovat. Autoři vyslechli mnoho pochvalných a obdivných slov ke své tvorbě. Hosté galerie k prohlídce mohli přikusovat a popíjet připravené pohoštění, včetně sladkého a slaného Honzova kýče.
Vernisáž se určitě vydařila, mnozí návštěvníci se chystají na výstavu peruckých fotografů ještě jednou, aby si v klidu vychutnali jejich krásné fotografie. Určitě do 1.května, kdy bude výstava ukončena, navštíví Galerii u Plazíka mnoho dalších milovníků fotografie, Peručáků i návštěvníků tohoto malebného městyse.

Co o sobě řekli autoři v pozvánce na výstavu:  Lukáš - Renata - Honza

FOTO z vernisáže

FOTO Lukášův pohled

Bouda foto

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde