iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..
PLAKÁTEK 

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Normandie a Bretaň obrazem, slovem a písní
Za Dubem Peruc - Stodolní divadlo
25. srpen 2022
18 hod.

O Normandii a Bretani bude ve Stodolním divadle na Peruci povídat a promítat své fotografie Mirek Plazík Blažek. K tomu budou zpívat francouzské písně členky pěveckého sboru Kvítek za doprovodu Dominika Zahradníčka.
Kavárna otevřena od 17 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Lunovrat zahájil
Lunovrat zahájil
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 27 únor 2012

   11.11.11. vzniklo v Lounech díky partě mladých Louňáků nové Občanské sdružení Lunovrat, kteří se již několik let pohybují na akcích pro místní mládež. Chtějí svoji činnost zkvalitnit a rozšířit, a proto se dali dohromady. Poprvé se představili v Lounech na Bahně koncertem Oslava založení Lunovratu.

     V pátek 24. února se v Lounech a okolí konalo mnoho akcí (Sklípek, Dobroměřice,...) a tak se na sál lounské Stromovky - Bahna jen pomalu scházeli návštěvníci koncertu, který měl začít v 19:30. Byl jsem tam před osmou a teprve třetí platící. Nazvučil Kübl a po osmé se rozehrál. Lounská mladá kapela se hodila na rozjed večera. Já ale hlavně přijel na slánské Kujoony, kapelu mnoha tváří a proměn. Tato muzika s plnými dechy mne baví. Jen kluci, také mladí zvukaři z Furt rovně, měli s tak velkou kapelou co dělat.popis Ale asi po hodině mohli kamarádi ze Slaného rozjet svůj play list. A že jsou to "páni" muzikanti, dokazovali v každé skladbě. Klasik by ocenil i jejich Chačaturjana - upravený Šavlový tanec. Nádhera! Vzpoměli také na kdysi populárního Sandokana (já ho začátkem omdesátejch dělal dětem na dovolený) a úžasnýho Jimi Hendrixe. Hráli více než hodinu, ale již slušně zaplněný sál je z podia nepustil. Takže se přidávalo a to dost slušně, včetně závěrečného vokálu. Někteří muzikanti z Kujoonů hráli nedávno i ve slánském Krteczku a tak s nimi přijela i Ivanka, jejich zpěvačka. Byl jsem rád, že jsem ji po delší době viděl a mohl trochu pokecat.
Další kapela byla vzdálená a pro mne neznámá. Cémur Šámur (čtěte pozpátku) z Vrchlabí. A opět dechy, tentokráte i dívčí. Pořád nemohu pochopit, že z lounské ZUŠky, která má velké dechové oddělení, nevychází muzikanti, schopní dělat muziku pro mladé (Ska, Reggae, alternativa,...). Občas, a to i tento večer, ojedinělý skvělý Pavlův saxofon. Ale zpět k Vrchlabákům. Obě holky byly dobrý se svými nástroji, Markéta se saxem a flétnou a živější Zuzka z pozounem. Moc ji slušel. A k tomu bezva zpěvák Ondra, další sax, trubka a klasika kytary s bicími do nás nandali hezkou dávku hudební energie.
popis    Na závěr uskupení kapela, na které jsem se těšil. V Lounech se vloni dali dohromady Allen Blues, opět partička kolem Vojtuse. Začali náhodně, trochu se rozrostli a dnes jsou dost dobrou kapelou. Brácha Hóňa na bicí, Rosťa s basou, Pavel se saxem, Albert u kláves, občas Honzis s druhou mistrovskou kytarou a k tomu dvě krásný zpěvačky, Marcelka a Míša. Co víc si přát. Tolik dobrých muzikantů na jednom podiu. Blížila se druhá po půlnoci a to se na Bahně musí končit. Ještě pár skladbiček a půjdeme domů.
Já byl s Oslavou založení Lunovratu spokojený, hodně dobrý muziky, parta fajn lidiček a kamarádů a hlavně naděje, že bude v Lounech opět o něco "kulturněji". Držím palce.

FOTO z Lunovratu

VIDEO Kujooni

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde