iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..

PLAKÁTEK 


Koncert sefardských písní
Kaple M.J.Husa Peruc
21. srpen 2022
16 hod.

Zpívá Dana Krausová, na klavír hraje Ladislav Vrchota.
PLAKÁTEK 

Normandie a Bretaň obrazem, slovem a písní
Za Dubem Peruc - Stodolní divadlo
25. srpen 2022
18 hod.

O Normandii a Bretani bude ve Stodolním divadle na Peruci povídat a promítat své fotografie Mirek Plazík Blažek. K tomu budou zpívat francouzské písně členky pěveckého sboru Kvítek za doprovodu Dominika Zahradníčka.
Kavárna otevřena od 17 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 
  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Třikrát Furt Rovně....
Třikrát Furt Rovně....
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 06 únor 2012

    Již počtvrté jedna z mála originálních lounských kapel pozvala do historického Loutkového divadla přátele a další posluchače k Mikuláškově nadílce. Dramatický večer vyvrcholil ve vystoupení tří kapel.

      V pátek 3.února se scházeli návštěvníci do divadélka nad Ohří  aby si zpříjemnili mrazivý zimní čas. Letos se hlediště nezaplnilo (část stálých hostů plesala) a navíc na podiu chyběly i klávesy. Co se děje? Vůdčí osobnost kapely sedí v hledišti a na dveřích je přepsán plakát na Petržilkovu nadílku. Že by Furt Rovně stihl osud mnohých dobrých kapel?  A také ano! Hóňa vstupuje před publikum s oznámením, že pro nečinnost Marka z kapely po "vzájemné dohodě" vyhodili a budou hrát nadále jako Furt Rovně Experience. Pustili se do prvé písničky, Hóňa se snažil občas stihnout přečíst text, kytaristé si přehodili nástroje a Dan frkal na frkátko. Tak jsem si říkal, že dopadli jako jedna lounská kapela se stejným přejmnenováním. Neustál to ani Marek a zakázal kapele hrát jeho písničky a vyhrožoval ACTAou. Po divoké přestřelce s Hóňou poprosil, zda si může s nimi ještě jednou zahrát. Kapela se sebezapřením souhlasila, v zákulisí se našly jakési klávesy a hrálo opět Furt Rovně. Slyšeli jsme všechny staré pecky, s kterými si kapela před lety získala své fandy. Výborný zážitek z hudby rušil pouze Hóňa drzými výpady na Marka a zejména na publikum. Nevím, jak to dohrajou. A také ne! Při poslední písničce prvé půli se Hóňa vzbouřil a nehrálo se.
popis Druhá půle začala bez něho a pro změnu hráli Furt Rovně Experience Revival. Hóňa se jetě snažil protestovat, ale byl ze sálu vykázán. Zjitřelou situaci uklidnil křest nového společného CD kapely a jejího dvorního textaře Pavla Jonáka. A nektřil je nikdo jiný, než duch Marilyn Monroe. Marek se ujal simultáního překladu její čecho-američtiny, ona odšpuntovala šampáňo a mohlo se křtít. Hezký společný počin, po kterém následoval blok písní a básní v podání Pavla. Moc příjemný folkový zážitek. Pavla nejdřív doprovázel kamarád - učitel na kytaru a v posledních písničkách i kapela. Jenže co to! Při té poslední slyšíme bubny a Hóňa do nich skutečně buší. Následuje jeho omluva kapele i divákům, dokonce na kolenou, a tak je vzán na milost. Koncert pokračuje a Furt Rovně hrají tu čerstvější porci svých skladeb, včetně jedné novinky. Z dvouhodinového koncertu se stává téměř tříhodinový, ale nikomu to nevadí. Kapela se loučí a místo hudebního přídavku sehráli Marek s Hóňou ještě jeden známý vtípek. Hóňovy se stále nechce z pódia a tak odchází až v přátelském objetí s Markem.
Jak jsme u Furt Rovně zvyklí, opět úžasný, i když tentokráte hodně dramatický koncert. A to se ještě u kasy prodávaly pokřtěná CD Pavla Jonáka & Furt Rovně Omotaný pavučinou a probíhala autogramiáda interpretů. Už se zase těšíme na další koncerty kapely, na Mikuláškovu nadílku 2013 a já v tom roce, pokud se dožiju, i na svoje půlkulatiny, kde věřím, že mi kluci zahrají stejně, jako na šedesátce.

FOTO z nadílky Furt Rovně

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde