iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..
PLAKÁTEK 

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Normandie a Bretaň obrazem, slovem a písní
Za Dubem Peruc - Stodolní divadlo
25. srpen 2022
18 hod.

O Normandii a Bretani bude ve Stodolním divadle na Peruci povídat a promítat své fotografie Mirek Plazík Blažek. K tomu budou zpívat francouzské písně členky pěveckého sboru Kvítek za doprovodu Dominika Zahradníčka.
Kavárna otevřena od 17 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Mše a Betlém
Mše a Betlém
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 09 leden 2012

   V závěru času vánočního se stále konají vzácná sváteční setkání. Na Smolnici se v sobotu hrála a zpívala Rybova mše a na Peruci v neděli viděli desítky lidí živý Betlém.

popis     Hudba ve Smolnici, to už je pojem. Během roku se v různých prostorách této býtinské vesnice konají různé koncerty vážné, jazzové i další žánrové muziky. Prvou letošní sobotu přijeli do kostela sv. Bartoloměje muzikanti a pěvci z Loun a Mostu, aby přednesli známou a slavnou Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby. Prostory kostela so o 16. hodině zaplnily a koncert mohl začít. K orchestru ZUŠ Louny nastoupil spojený pěvecký sbor z Loun a Mostu se solisty Kateřinou Štolovovou, Renatou Friedlovou, Miroslavem Sochrem a Jiřím Kurkou. Přítomné přivítal pořadatel a poté i zástupce lounské Harmonie. V prvé větě sdělil, že nebude moc mluvit o J. J. Rybovi a jeho díle, protože je zima. Po asi 20 minutách jeho řeči začalo to, nač všichni přítomní přišli. Hej mistře...  a tak dále se odvíjel biblický příběh, nádherně zpracovaný českým mistrem. Všichni byli od prvé až do čtvrté části České mše zaujati a plně vnímali krásnou hudbu a zpěv. Snad jen zpěváků bylo oproti minulým vystoupením trochu méně a občas je přehlušovalo plechové forte. Ale to byla jen malá vada na krásném koncertu a jistě všichni odcházeli z krásných prostor smolnického kostela nadšeni a spokojeni. Již se těšíme na další akce smolnických spolků a budeme vás o nich informovat.

FOTO ze Smolnice

popis     Hned následující neděli byl na Peruci tradičně připraven Živý Betlém. Jako každoročně v režii Pavly Čandrlové, v provedení žáků a vedoucích peruckého Království hudby a veselých písniček, dobrovolníků a také peruckého sboru X-tet. A nechyběl ani skutečný kůň a ovečka. V prostorách mezi zámkem a kostelem sv. Petra a Pavla se sešli desítky diváků, kteří s radostí sledovali příběh narození spasitele. Od zvěstování Archandělem panně Marii, přes její a Josefovo společné hledání ubytování v čase sčítání a očekávání, narození Ježíše Krista až po příchod pastýřů, zvědavců i mudrců. A vše doprovázeno společným i sólovým zpěvem. Tento příběh vždy zaujme a dojme i obec nevěřící. Vždyť v něm jistě cítí naději lidstva. Jistě si všichni vystupující v čele se slečnou Pavlou zaslouží velký dík. Ten patří i všem, kteří těmto krásným chvílím pomohli.

FOTO z Peruce

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde