iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

TOULKY - KAMARÁDI
Galerie u Plazíka Peruc
3.9. - 19.11. 2023
víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií k půlkulatinám majitele galerie.  Vernisáž proběhne v neděli 3. září 2023 ve 14 hodin.

PLAKÁTEK

Zatmění

Kino Peruc
29.9.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie / Thriller. Hrají: Jakub Štáfek, Jan Zadražil, Ján Jackuliak, Tereza Švejdová, Albert Čuba, Vladimír Polák, Robin Ferro, Josef Carda, Anna Kadeřávková. Film Česko. Délka filmu 85 min.
Nevhodný do 15 let.
Vstupné 100 Kč

Na kole přes Alpy
Za Dubem Peruc
1.10.2023
neděle 16:00 hod.
Cestovatel Josef Sedláček bude vyprávět a promítat fotografie ze své cestě na kole přes Alpy až k moři.
PLAKÁTEK

Dungeons a Dragons
Čest zlodějů
Kino Peruc
6.10.2023
pátek 19:00 hod.
text
Vstupné 100 Kč

Výtvarná dílna
s pilinou a hoblinou
Knihovna Peruc
7.10.2023
neděle 15:00 hod.
Tvoření pro děti i dospělé s Annou Černotovou.
PLAKÁTEK

Rychle a zběsile 10
Kino Peruc
13.10.2023
pátek 19:00 hod.
text
Vstupné 100 Kč

Krakenteena Ruby
Kino Peruc
22.10.2023
neděle 15:30 hod.
text
Vstupné 50 Kč

Strašidlo cantervillské
Kino Peruc
29.10.2023
neděle 15:30 hod.
text
Vstupné 50 Kč

 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Ukončení 1.10.2023
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana
Historie GuP 2010
Napsal Plazík st.   
Středa, 04 leden 2012
Petra Kučerová - moje best of

PETUL - Petra Kučerová, fotografka a trafikantka z Chomutova, jejíž nádherné fotografie jsem objevil na Rajčeti, se intenzivněji věnuje focení až s nástupem digitálního fotoaparátu v roce 2004. Prvým byl Kodak Easy Share DX 7590 a v současné době fotí na digitální zrcadlovku Canon 450D s několika objektivy. Upřednostňuje fotografování detailů, makrofotografie a odrazů ve vodních hladinách. Reportáž z vydařené vernisáže si můžete přečíst ZDE.

Active Image
Jan Zerzán - Balkán válečný.

Nafocené fotografie pocházejí z roku 1992, z jedné z prvních cest s humanitární pomoci, které organizovala nadace Lidových Novin, předchůdce společnosti Člověk v tísni.

popis

Autor o jejich vzniku píše:
Do válkou zdevastované části bývalé Jugoslávie jsme jeli s dvěmi speciálními nákladními auty LIAZ (jednalo se o doprovodné vozidla pro pouštní závod rally faraonů), které nám zapůjčila Vysoká škola technická v Liberci. Vzhledem k výbavě těchto vozidel, jsme si mohli dovolit projet i místy, která by byla pro běžné nákladní vozy nesjízdná. Pro vysvětlenou nutno říci, že většina původních cest a hlavně mostů byla válkou zničena a nepoužitelná. Některé vodní toky jsme překonávali pomocí pontonových člunů (slovenští ženisté v misi UNPROFOR). Cesta vedla magistrálou podél jadranského pobřeží až řece Neretvě. Podél ní přes Jablanicu do Mostaru a města Zenica, kde jsme vyložili část nákladu v místním zdravotním zařízení a dále až do města Maglaj, které leželo přímo na frontové linii. Zde jsme v místní nemocnici vyložili druhou část nákladu. Námi dovezený náklad obsahoval obvazový materiál a dezinfekční prostředky a z potravin například mouku, sušené vejce a masové konzervy.
Vzhledem k zážitkům z cesty tam, kdy jsme se při převozu přes jezero málem s lodí potopili a v dalším úseku cestu lemovaly vraky vozidel, kterým se nepodařilo projet a nám 20 m před vozidlem vybuchl minometný granát, jsme se rozhodli pro jinou zpáteční cestu. Od vojenských řidičů jsme se dozvěděli o jisté možnosti projet horami. Spoléhajíc na výbavu našich vozidel, jsme se touto cestou vydali. Bylo pozdní jaro a v části hor byl ještě sníh. V noci byly cesty zmrzlé, ale přes den stékaly po příkrých cestách až metrové vrstvy řídkého bláta. Byla místa, kde i přes zapnutý náhon na všechna kola a zapnutou uzávěrku jsme se v duchu modlili, abychom projeli.
V místech, kde se naše cesta přibližovala k frontové linii, jsme i velmi často projížděli kontrolními vojenskými stanovišti. Občas se nám stalo že nás opilí vojáci zdravili stejným způsobem, který používali němečtí vojáci za 2.sv. války. Jindy, po projetí opuštěného stanoviště, jsme byli obvinění, že jsme ujeli a nechali nám kontrolně za odměnu vyložit a naložit zpět několik palet balíků mouky a to pod namířenými hlavněmi samopalů.
V průběhů cesty jsme několikrát projížděli místy, kde prošla fronta. Při pohledu na to, co za sebou zanechala, si člověk začal uvědomovat tu hrůzu, čeho je ještě člověk schopen v 20. století, v Evropě a tak blízko od našich hranic. O co horší byly pocity při průjezdu srbskou vesnicí, v hlubokém chorvatském vnitrozemí, kde nikdy fronta neprošla. Tato vesnice byla vyrabovaná, vypálená, rozstřílená a to i včetně prasečích chlívků.
Při cestě zpět, z prázdnými auty jsme naložili několik pozůstatku tohoto ničení, jako dělové nábojnice, prostřílený ohořelý vrak osobního auta. Z těchto artefaktů byla uspořádána po návratu v Praze výstava a sbírka. Výtěžek byl použit na další financování humanitární činnosti pro válkou postižené oblasti.

Na reportáž a fotografie z vernisáže se můžete podívat ZDE.

Pavel R. Vejrážka - koláže.

Výstava koláží známého lounského aktikvariáře a výtvarníka, majitele černčické Galerie Emila Juliše byla zahájena 1. května 2010 v 15 hodin. Autor i galerie přivítala návštěvníky vernisáže, na jejíž atmosféru se můžete podívat
ZDE . Zájemci o výtvarné umění, peručtí občané i návštěvníci Peruce mohli shlédnout zajímavá díla P. R. Vejrážky do 27. června 2010.


popis

Nina Horová, Zdeněk Andrle - SCOTLAND

Galerie u Plazíka na Peruci zahájila svoji čtvrtou sezonu výstavou SCOTLAND v sobotu 13. března 2010. Své fotografie zde představili Nina Horová, ekonomka a fotografka z Kladna a Zdeněk Andrle, lihovarník, grafik a fotograf ze Zvoleněvsi.
Snímky ze země, která leží v severní třetině ostrova Velká Británie a na přilehlých ostrovech, představily krásy krajiny, v jejímž drsném a nemilosrdném klimatu je obrovským štěstím rozhlédnout se po okolí.
A právě s těmito cennými momenty se s návštěvníky na 11. výstavě v Galerii u Plazíka Nina a Zdeněk podělíli. Vernisáž výstavy se uskutečnila v sobotu 13. března 2010 ve 14 hodin a
ZDE
se můžete podívat na reportáž z jejího průběhu. Výstava byla přístupná 25. dubna.Bylo a bude:
V Galerii u Plazíka se v roce 2009 jste mohli shlédnout historické vojenské fotografie z Mobilizace v roce 1938, své díla zde představila mladá lounská sklářka, výtvarnice a fotografka Martina Doležalová. O prázdniny si prohlédlo mnoho turistů staré pohlednice Peruce a okolí se sbírky Miroslava Aulického a závěr sezony patřil lounskému fotografovi Petru Srkalovi a jeho portrétům a aktům.
Opět se již připravují výstavy na rok 2010. Přestože dva ze zájemců v říjnu svoji účast zrušili, jsou opět připraveny čtyři výstavy. Již podruhé se zde představí lounská fotografka Nina Horová s přítelem, oba představí své fotografie ze Skotska. Exkluzivní určitě bude výstava lounského archiváře, výtvarníka a fotografa Pavla Vejražky s jeho kolážemi. V létě se přeneseme na Balkán v době jugoslávské krize v 90.letech díky objektivu Jana Zerzána, přímého účastníka cest s humanitární pomocí. Závěr roku 2010 bude patřit fotografce Petře Kučerové z Chomutova, kterou jsem objevil na Rajčeti, kde mi velmi oslovily její úžasné fotografie.

Historie 2007

Historie 2008

Historie 2009

Zpět na Historie galerie. 
Zpět na Hlavní stránku galerie.
Zpět na Perucké stránky 
 
 

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde