iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jaroslav Maťák
VIDÍM
7. 3. 2020 - 26. 4. 2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Jaroslav Maťák, fotograf celý život spojený s Litoměřicemi. Výstava představuje jeho tvorbu od jeho počátků koncem 50. let až po závěrečné práce těsně před smrtí. Vernisáž výstavy je připravena na sobotu 7. března 2020 v 15 hodin. Výstava bude přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin až do 26. dubna 2020.
PLAKÁTEK

VOSA Louny
3.2.2020 v 18 hod.
do 31.3.2020.

Louny Vrchlického divadlo
Výtvarníci z VOSA Louny, včetně peruckých malířů, vystavují své obrazy a grafiky v lounském divadle.  
PLAKÁTEK    

Je libo vejce?
18.2.2020 v 17 hod.
do 19.4.2020.

Louny, Oblastní muzeum
Výstava kalíšků na vajíčka ze sbírky perucké ak. sochařky Jany Mézlové. Vernisáž 18.2.2020 v 17 hodin.
PLAKÁTEK   

Angry Birds ve filmu 2
22.2. 2020 15:30 hod.
Peruc kino
Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Akční. Rozzlobení nelétaví ptáci a zákeřní zelení vepři jsou opět ve při. Když se objeví nový nepřítel, který hrozí zničením Ptačího i Prasečího ostrova, spojí Rudohněv, Žluťas, Bombas, Orel Vazoun a Stříbrnka síly s velevepřem Leonardem. Film USA. Délka filmu 97 min.
Přístupný film.
Vstupné 50.- Kč
 

Poslední aristokratka
29.2. 2020 17:30 hod.
Peruc kino
Komedie. Rodilý Newyorčan Frank získá díky svým šlechtickým předkům rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií a ženou Vivien na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou. Film Česko. Délka filmu 110 min.
Přístupný film.
Vstupné 70.- Kč
 

5. Společenský ples
městyse Peruc

21.3.2020 v 20 hod.
Sál ZD Peruc
Na již 5. plese Peruce zahrají opět NO HEADACHE a vystoupí Vl. Hron. Prodej vstupenek u pí. Drobné od 24.2. 2020. 
Vstupné 200.- Kč
PLAKÁTEK  

Muzikál Tarzan
27.3.2020 v 15:30 hod.
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. Přihlášky u paní Drobné.
PLAKÁTEK  

Jarní koncert
28.3.2020 ve 14 hod.
Radonice n.O.
kostel Povýšení sv. Kříže 
ZSBJ vás zve na koncert studentek a absolventky Pražské konzervatoře - klavír, housle, zpěv.  
PLAKÁTEK  

Slavnostní Velikonoční koncert
5.4.2020 ve 14 hod.
Peruc
kaple M.J.Husa
Ke 100. výročí CČSH vystoupí v perucké kapli Chrámový sbor NO CČSH v Lounech. Jste zváni.

PLAKÁTEK  

Pejskiáda
14.6.2020 ve 10 hod.
Telce
Sport. areál J. Zelenky
SKO Farma zve na Pejskiádu do Telec. Počet účastníků omezen, přihlášení předem nutné!.  
PLAKÁTEK 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Návštěvní sezona skončila.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc

zima 2019/20
Za Dubem
Peruc

Otevřeno po dohodě.

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Otevřeno po dohodě,
tel. 731 005 123

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Vánoční podvečer s Kvítkem
Vánoční podvečer s Kvítkem
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 29 prosinec 2011

    Pokud mohu a když není koncert v lounském divadle, navštěvuji vystoupení lounského pěveckého sboru Kvítek. Byl jsem i na jeho vánočním podvečeru v aule SOŠ v Lounech. Opět krásný zážitek.

     V aule SOŠ již byl loňský vydařený koncert Kvítku a tak není divu, že sem i letos zamířilo mnoho posluchačů. Aula praskala ve švech, polovina přítomných stála podél zdí a vzadu. Krátce po 18. hodině zazněla zahajovací fanfára v podání pozounového kvarteta místní ZUŠ. To přidalo ještě jedu skladbu a mohli nastoupit první zpěváci. Nejmenší přípravný sbor dětí Lísteček z MŠ a prvých tříd ZŠ krásně uvedl pěvecký večer. Za doprovodu Dominika Zahradníčka zazpívaly děti tři písničky a nezapoměly zamávat svým rodičům, babičkám a dědečkům. Na podium k těm nejmenším nastoupil i dětský sbor a společně pokračovali ve zpívání za doprovodu houslí Lenky Petržilkové a pod vedením Hanky Kuchyňkové. Nejmenší odešli a ti trochu větší ještě přidali další písničky. Děti z Kvítku vystřídaly děti ze ZŠ J.A.Komenského. Školní sbor Á, Gé, Á vede Vláďa Petžilka, který ho také doprovodil na klavír. Ve skladbě plné větru se přidal s houslemi Miloslav Wainer.
Následoval blok sólistů na hudební nástroje a malých pěveckých seskupení. Již tradičním hostem Kvítku je mladý trumpetista Petr Hnilica. I letos předvedl skvělou hru, vždyť se už připravuje na konzervatoř. Petra vystřídal žák Lenky Petržilkové Adam Filip a opět nádherně zazpíval svoji nejlepší skladbu, kterou jsem od něho slyšel již na koncertu na Peruci. Hodně nadějný kluk. Následovalo vystoupení Vojtěcha Procházky s pozounem a výborného klavíristy Tomáše Borla. Posledním sólistou byl opět trumpeťák. Josef Bednář má ve své třídě po Petrovi Hnilicovi dalšího nadaného žáka Jakuba Vokrouhlíka. A co tento "mrňous", který hraje na trumpetu teprve něco přes rok, předvedl, bylo úžasné. Musel se také třikrát děkovat. Většinu sólistů doprovázela na klavír Martina Podaná, která je i členkou následujícího špičkového tria TRIO CUM AMORE. Ona u klavíru a se svým zpěvem K. Štolová a M. Sochr začali další, již pouze pěveckou část vánočního podvečeru. Poté nastoupila prvá dospělá část Kvítku, konkrétně Ženský komorní sbor se solisty Miroslavem Blažkem a Davidem Boštickým. V této sestavě si troufli na skladby Bohuslava Martinů. V jejich profesionálním přednesu to byl nezapomenutelný zážitek. Současné kvarteto Kvítku tvoří Lenka Petržilková, Renata Friedlová, Míra Maršál a Pavel Machát. Opět skvělý pěvecký zážitek. Lenka a Renata zůstaly, přidala se K. Štolová, za klavír usedla Jitka Sedláčková a zpíval nám TRITON. V této sestavě to nemohlo být ani trochu špatné!
popis Jitka Sedláčková u klavíru zůstala a konečně nastoupil smíšený pěvecký sbor Kvítek.  Všichni jsme si užívali vyvrcholení vánočního podvečeru. Když se ještě připojil dětský sbor a společně za doprovodu Dominika Zahradníčka (klavír), Miloslava Wainera (housle) a Miroslava Blažka (bubínek) zazpívali stejnou nádhernou skladbu, jako na Peruci, tak se celá aula vznášela na vlně sborového zpěvu.
Čím jiným může být uzavřen vánoční podvečer, než společným zpěvem koled. Na podium přišli všichni vystupující, přidali se i diváci a druhý svátek vánoční končil v lidské pohodě. Sólisté dostali kytičku, ale zasloužili si ji všichni vystupující. A velký puget určitě sbormistři Lenka a Vláďa Petržilkovi. Díky Vám! A do roku 2012, ..13, ..14, ... mnoho energie a zdraví ve prospěch lounského sborového zpěvu.

PS. Omlouvám se, že nejmenuji přednesené skladby. Nejsem vůbec odborník přes hudbu a pro takovýto koncert bych musel mít v ruce podrobný program. Ale snad to nevadí, vždyť hlavní je, že se ZPÍVÁ! A také jak říká Vláďa Petržilka že "Nescházejí se hory s horami, ale lidé s lidmi".

FOTO a video z kvítkového podvečera.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu