iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jan Polanský 
Šaháš do tmy
5.9. - 1.11.2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Výstava černobílých fotografií fotografa, muzikanta, básníka a designéra Jana Polanského.
Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 5. září 2020 ve 14 hodin.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin.
PLAKÁTEK
 
  

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

Emil Holub
Tam za řekou Zambezi
3. 9. – 15. 11. 2020
Žatec - Křížova vila
Výstava ze sběrů a materiálů PhDr. Marie Imbrové.
Vernisáž 3. září 2020 od 17 hodin.
 
PLAKÁTEK  

Šarlatán
25.9.2020
pátek 19 hod.

Peruc kino
Životopisný / Drama. Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška, na kterého se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Film Česko / Irsko / Polsko / Slovensko. Délka filmu 118 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 70 .- Kč
 

Sraz tříd 9. A a B/1963
ZDŠ Peruc
1.10. 2020 14 hod.
Peruc 
Za Dubem
Zvu na setkání po 57 letech od ukončení školy. Sejdeme se před školou a posedíme v usedlosti Za Dubem u Dvořáků pod peruckou radnicí. 
POZVÁNKA   

Princ Krasoň
3.10.2020 
sobota 15:30 hod.

Peruc kino
Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie / Muzikál. Co mají společné Sněhurka, Šípková Růženka či Popelka? Všechny jsou zamilované do Prince Krasoně. Ještě když byl malý chlapec, zlomyslně ho zaklela zlá královna. Od té doby se do něj každé děvče v království beznadějně zamiluje. Film Kanada. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .-  Kč
   

Nehraje se
10.10.2020 
Peruc kino

Štěstí je krásná věc
16.10.2020
pátek 19 hod.

Peruc kino
Komedie. Čenda s Janou nemají v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda má dluhy všude, kam se podívá, a nejčastější návštěvou u nich je exekutor. Výhra 176 milionů korun otevírá dvojici dveře do velkého světa neomezených možností. Film Česko. Délka filmu 99 min.
Přístupný film.
Vstupné 70 .- Kč
   

Princezna zakletá v čase
24.10.2020 
sobota 15:30 hod.

Peruc kino
Pohádka / Fantasy / Komedie. Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Film Česko. Délka filmu 115 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .-  Kč
  

Příliš osobní známost
30.10.2020
pátek 19 hod.

Peruc kino
Komedie / Drama. Natálie je šťastná třicátnice se skvělou kariérou a kamarádkou Simonou, které se právě obrátil život vzhůru nohama. Simona se po rozvodu snaží vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci. Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním umělcem Viktorem. Film Česko / Slovensko. Délka filmu 107 min.
Nevhodný do 15 let.
Vstupné 70 .- Kč
 

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum české vesnice je otevřeno od úterý 9. června 2020, včetně nové výstavy
10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys.
Provoz probíhá za specifických hygienických podmínek.
Otevřeno:
od půlky dubna - září, pondělí zavřeno, úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Zámek Peruc je pro veřejnost otevřen, komentované prohlídky zámku o víkendech a svátcích v září a říjnu v časech 10:00 - 18:00 hod.. Pro návštěvníky jsme pro vás připravili Zahradní bistro.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Vánoční podvečer s Kvítkem
Vánoční podvečer s Kvítkem
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 29 prosinec 2011

    Pokud mohu a když není koncert v lounském divadle, navštěvuji vystoupení lounského pěveckého sboru Kvítek. Byl jsem i na jeho vánočním podvečeru v aule SOŠ v Lounech. Opět krásný zážitek.

     V aule SOŠ již byl loňský vydařený koncert Kvítku a tak není divu, že sem i letos zamířilo mnoho posluchačů. Aula praskala ve švech, polovina přítomných stála podél zdí a vzadu. Krátce po 18. hodině zazněla zahajovací fanfára v podání pozounového kvarteta místní ZUŠ. To přidalo ještě jedu skladbu a mohli nastoupit první zpěváci. Nejmenší přípravný sbor dětí Lísteček z MŠ a prvých tříd ZŠ krásně uvedl pěvecký večer. Za doprovodu Dominika Zahradníčka zazpívaly děti tři písničky a nezapoměly zamávat svým rodičům, babičkám a dědečkům. Na podium k těm nejmenším nastoupil i dětský sbor a společně pokračovali ve zpívání za doprovodu houslí Lenky Petržilkové a pod vedením Hanky Kuchyňkové. Nejmenší odešli a ti trochu větší ještě přidali další písničky. Děti z Kvítku vystřídaly děti ze ZŠ J.A.Komenského. Školní sbor Á, Gé, Á vede Vláďa Petžilka, který ho také doprovodil na klavír. Ve skladbě plné větru se přidal s houslemi Miloslav Wainer.
Následoval blok sólistů na hudební nástroje a malých pěveckých seskupení. Již tradičním hostem Kvítku je mladý trumpetista Petr Hnilica. I letos předvedl skvělou hru, vždyť se už připravuje na konzervatoř. Petra vystřídal žák Lenky Petržilkové Adam Filip a opět nádherně zazpíval svoji nejlepší skladbu, kterou jsem od něho slyšel již na koncertu na Peruci. Hodně nadějný kluk. Následovalo vystoupení Vojtěcha Procházky s pozounem a výborného klavíristy Tomáše Borla. Posledním sólistou byl opět trumpeťák. Josef Bednář má ve své třídě po Petrovi Hnilicovi dalšího nadaného žáka Jakuba Vokrouhlíka. A co tento "mrňous", který hraje na trumpetu teprve něco přes rok, předvedl, bylo úžasné. Musel se také třikrát děkovat. Většinu sólistů doprovázela na klavír Martina Podaná, která je i členkou následujícího špičkového tria TRIO CUM AMORE. Ona u klavíru a se svým zpěvem K. Štolová a M. Sochr začali další, již pouze pěveckou část vánočního podvečeru. Poté nastoupila prvá dospělá část Kvítku, konkrétně Ženský komorní sbor se solisty Miroslavem Blažkem a Davidem Boštickým. V této sestavě si troufli na skladby Bohuslava Martinů. V jejich profesionálním přednesu to byl nezapomenutelný zážitek. Současné kvarteto Kvítku tvoří Lenka Petržilková, Renata Friedlová, Míra Maršál a Pavel Machát. Opět skvělý pěvecký zážitek. Lenka a Renata zůstaly, přidala se K. Štolová, za klavír usedla Jitka Sedláčková a zpíval nám TRITON. V této sestavě to nemohlo být ani trochu špatné!
popis Jitka Sedláčková u klavíru zůstala a konečně nastoupil smíšený pěvecký sbor Kvítek.  Všichni jsme si užívali vyvrcholení vánočního podvečeru. Když se ještě připojil dětský sbor a společně za doprovodu Dominika Zahradníčka (klavír), Miloslava Wainera (housle) a Miroslava Blažka (bubínek) zazpívali stejnou nádhernou skladbu, jako na Peruci, tak se celá aula vznášela na vlně sborového zpěvu.
Čím jiným může být uzavřen vánoční podvečer, než společným zpěvem koled. Na podium přišli všichni vystupující, přidali se i diváci a druhý svátek vánoční končil v lidské pohodě. Sólisté dostali kytičku, ale zasloužili si ji všichni vystupující. A velký puget určitě sbormistři Lenka a Vláďa Petržilkovi. Díky Vám! A do roku 2012, ..13, ..14, ... mnoho energie a zdraví ve prospěch lounského sborového zpěvu.

PS. Omlouvám se, že nejmenuji přednesené skladby. Nejsem vůbec odborník přes hudbu a pro takovýto koncert bych musel mít v ruce podrobný program. Ale snad to nevadí, vždyť hlavní je, že se ZPÍVÁ! A také jak říká Vláďa Petržilka že "Nescházejí se hory s horami, ale lidé s lidmi".

FOTO a video z kvítkového podvečera.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu