iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Zajímavosti kolem nás
Josef Skip Holota
30. 3. - 23. 6. 2024
Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

Deskovky v knihovně
Obecní knihovna
Peruc

spondělí 22.4.2024
16:30 h.
V pondělí 22.4.2024 od 16:30 se na vás těšíme Obecní knihovna Peruc a Lesní klub Kořínek.
PLAKÁTEK

Prázdniny s broučkem
Kino Peruc
Pátek 26.4.2024
19.00 hod.

Komedie / Kdo by někdy nechtěl vyrazit na rodinou dovolenou krásným červeným karavanem po dědovi? Bára Poláková coby dobrodružná máma dvou dětí a nadšená food blogerka, řekne této výzvě ano. Její manžel, kterého si zahrál Lukáš Příkazký, dobrodružné nadšení ani trochu nesdílí. Ale když máme vedle sebe někoho, koho máme rádi, je úplně jedno, kde zrovna jsme. Celá rodina proto nakonec vyrazí na letní dovolenou k moři obytňákem. / Česko / 2023 / délka: 87 min.
Přístupný

V
stupné 100 Kč

NEVĚRA PRO DVA
Kino Peruc
Úterý 21.5..2024
18.00 hod.

Koštičtí divadelníci vás zvou na komedii L. Albauma a D. Jacobse.
V
stupné dobrovolné
PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Vánoční podvečer s Kvítkem
Vánoční podvečer s Kvítkem
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 29 prosinec 2011

    Pokud mohu a když není koncert v lounském divadle, navštěvuji vystoupení lounského pěveckého sboru Kvítek. Byl jsem i na jeho vánočním podvečeru v aule SOŠ v Lounech. Opět krásný zážitek.

     V aule SOŠ již byl loňský vydařený koncert Kvítku a tak není divu, že sem i letos zamířilo mnoho posluchačů. Aula praskala ve švech, polovina přítomných stála podél zdí a vzadu. Krátce po 18. hodině zazněla zahajovací fanfára v podání pozounového kvarteta místní ZUŠ. To přidalo ještě jedu skladbu a mohli nastoupit první zpěváci. Nejmenší přípravný sbor dětí Lísteček z MŠ a prvých tříd ZŠ krásně uvedl pěvecký večer. Za doprovodu Dominika Zahradníčka zazpívaly děti tři písničky a nezapoměly zamávat svým rodičům, babičkám a dědečkům. Na podium k těm nejmenším nastoupil i dětský sbor a společně pokračovali ve zpívání za doprovodu houslí Lenky Petržilkové a pod vedením Hanky Kuchyňkové. Nejmenší odešli a ti trochu větší ještě přidali další písničky. Děti z Kvítku vystřídaly děti ze ZŠ J.A.Komenského. Školní sbor Á, Gé, Á vede Vláďa Petžilka, který ho také doprovodil na klavír. Ve skladbě plné větru se přidal s houslemi Miloslav Wainer.
Následoval blok sólistů na hudební nástroje a malých pěveckých seskupení. Již tradičním hostem Kvítku je mladý trumpetista Petr Hnilica. I letos předvedl skvělou hru, vždyť se už připravuje na konzervatoř. Petra vystřídal žák Lenky Petržilkové Adam Filip a opět nádherně zazpíval svoji nejlepší skladbu, kterou jsem od něho slyšel již na koncertu na Peruci. Hodně nadějný kluk. Následovalo vystoupení Vojtěcha Procházky s pozounem a výborného klavíristy Tomáše Borla. Posledním sólistou byl opět trumpeťák. Josef Bednář má ve své třídě po Petrovi Hnilicovi dalšího nadaného žáka Jakuba Vokrouhlíka. A co tento "mrňous", který hraje na trumpetu teprve něco přes rok, předvedl, bylo úžasné. Musel se také třikrát děkovat. Většinu sólistů doprovázela na klavír Martina Podaná, která je i členkou následujícího špičkového tria TRIO CUM AMORE. Ona u klavíru a se svým zpěvem K. Štolová a M. Sochr začali další, již pouze pěveckou část vánočního podvečeru. Poté nastoupila prvá dospělá část Kvítku, konkrétně Ženský komorní sbor se solisty Miroslavem Blažkem a Davidem Boštickým. V této sestavě si troufli na skladby Bohuslava Martinů. V jejich profesionálním přednesu to byl nezapomenutelný zážitek. Současné kvarteto Kvítku tvoří Lenka Petržilková, Renata Friedlová, Míra Maršál a Pavel Machát. Opět skvělý pěvecký zážitek. Lenka a Renata zůstaly, přidala se K. Štolová, za klavír usedla Jitka Sedláčková a zpíval nám TRITON. V této sestavě to nemohlo být ani trochu špatné!
popis Jitka Sedláčková u klavíru zůstala a konečně nastoupil smíšený pěvecký sbor Kvítek.  Všichni jsme si užívali vyvrcholení vánočního podvečeru. Když se ještě připojil dětský sbor a společně za doprovodu Dominika Zahradníčka (klavír), Miloslava Wainera (housle) a Miroslava Blažka (bubínek) zazpívali stejnou nádhernou skladbu, jako na Peruci, tak se celá aula vznášela na vlně sborového zpěvu.
Čím jiným může být uzavřen vánoční podvečer, než společným zpěvem koled. Na podium přišli všichni vystupující, přidali se i diváci a druhý svátek vánoční končil v lidské pohodě. Sólisté dostali kytičku, ale zasloužili si ji všichni vystupující. A velký puget určitě sbormistři Lenka a Vláďa Petržilkovi. Díky Vám! A do roku 2012, ..13, ..14, ... mnoho energie a zdraví ve prospěch lounského sborového zpěvu.

PS. Omlouvám se, že nejmenuji přednesené skladby. Nejsem vůbec odborník přes hudbu a pro takovýto koncert bych musel mít v ruce podrobný program. Ale snad to nevadí, vždyť hlavní je, že se ZPÍVÁ! A také jak říká Vláďa Petržilka že "Nescházejí se hory s horami, ale lidé s lidmi".

FOTO a video z kvítkového podvečera.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde