iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
..SPOLU...
Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek
30. 4. - 26. 6. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava kladenských fotografů Sonii Šulek Carraro a Ivana Šulka z cest tam a zase zpátky.
Vernisáž 30. 4. 2022 v 15 hodin.

PLAKÁTEK 

Libochovické divadelní léto
Libochovice, U Tří lip
13. 5. - 11. 6. 2022
Již 63. přehlídka ochotnických divadelních souborů vám nabízí 4 představení pro dospělé a 2 pro dětské diváky. Vše v plakátku. Určitě se zajeďte na některé podívat, ochotníci umí.
 
PLAKÁTEK     

Po stopách
Emila Holuba
Za Dubem Peruc
19. 5. 2022 - 17 hod.
Přednáška afrikanistky Marie Imbrové.
 
PLAKÁTEK 

Mimi a Líza
kino Peruc
neděle 22. 5. 2022
15.30 hod.

Animovaný. Nevidomá Mimi a Líza jsou nejlepší kamarádky. Vzájemně se učí velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu a jeho pestrosti. V novém příběhu nazvaném Zahrada přijíždí na dvůr jejich domu žlutý kontejner, který sousedé začnou brzy zaplňovat starými a rozbitými věcmi. Líza je zvědavá, co vyhodí Mimi. Film Slovensko / Česko. Délka filmu 68 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Ženy a život
kino Peruc
pátek 27. 5. 2022
19.00 hod.

Komedie / Romantický. Eliška je hodná holka. Možná až moc. Chybí jí ostré lokty a přebývá slepá víra. O to akčnější je ovšem její všeho schopná sestra Ilona. Obě slečny se společně vrhnou do budování rodinného podniku, fungujícího tak trochu “ode zdi ke zdi”, stejně jako Eliščin vztah se samolibým populárním sportovcem. Film Česko. Délka filmu 87 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK     

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow Na pivo do Žatce
Na pivo do Žatce
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 31 říjen 2011

    Je sice pravdou, že na Peruci není kam jít na dobré pivo, ale to nebyl důvod k vyjížďce do Žatce. Se Stranou přátel piva Louny občas zajedeme tam, kde se pivo vaří. Po Mutějovicích a Slanym to byla metropole chmelu Žatec.

popis Vše nám tam zařídil kamrád Míra ze žatecké Chmelobrany, ale nemohl se nám pro zdravotní problémy věnovat. Přejeme brzské uzdravení. Do Žatce nás autobusy dojelo 11 a ve 13 hodin jsme vešli do Žateckého pivovaru. Kdysi bylo jeho pivo výborné, později se zkazilo, ale v polsedních letech je opět vynikající. Když ho někde mají, dám si půllitřík. (Jen letos na dožínkách na Peruci mne zklamali - v přívěsu mydlinky a u pípy došla Baronka a poté ihned vše.) Po zaplacení vstupného se nás ujal pracovník pivovaru, který nás zasvěceně provedl celým provozem. Prošli jsme varnou, kolem plnících linek lahví i sudů, sestoupili jsme ke spilkám a skončili jsme v hlubokých sklepích u tanků. Zde jsme i téměř zralou žäteckou jedenáctku ochutnali. Dobrá! Vždyť se vaří tradiční metodou a ne jako "oblíbené Géčko" chemickou cestou. Výklad byl perfektní, dotazy zodpovězeny, škoda jen, že v pivovaru byla odstávka a celý provoz (samozřejmě kromě spilek a tanků) stál. Je také vidět, že pivovar je skutečně starý. Vnější plášť je opraven, ale budovy uvnitř jsou ve špatném stavu. Až jsme se báli, že na nás něco spadne. Ale hlavně, že se vaří dobré pivo!
popis Dalším cílem byl Chrám chmele a piva u tramvajové zastávky, s vysokým Majákem nad Žatcem. Zase smůla. Minulý týden (asi po návštěvě prezidenta) praskly obě lampy pro 3D projekci ve výtahu. Ale vystoupili jsme po více než 200 schodech na Maják (jak kdo, někteří zjistili, že se kovová konstrukce kýve a slezli po čtyřech zpět dolů) a rozhlédli jsme se po Žatci. Škoda, že bylo mlhavo, moc jsme toho neviděli. Kolem vyhlídky jsou cedulky s názvy pivovarů funkčních i zaniklých v okolí. Je zde i Peruc (*<1597, + 1927). Sestoupili jsme na lávku, kde nás příjemná průvodkyně pustila do bludiště z chmelových žoků a vypouklých zrcadel. Ach, jak to zde vonělo, vždyť se zde ještě před 20 lety chmel skladoval. Pokladem na konci byla velká chmelová šiška. Poté jsme vešli do erbovní síně, kde jsou erby všech míst, kde se v okolí chmel staletí pěstoval. Dnes zašlá sláva, o vynikající český chmel není velký zájem. V tu chvíli volají kamarádi, kteří již sedí v přilehlém pivovaru U orloje, že si máme pospíšit. A zde nás čekalo největší zklamání dne. Dali nám vzorek piva, který patřil k prohlídce Chrámu a měli jsme vypadnout. Na jídlo nemáme nárok, tak jsme usmlouvali alespoň druhý pivo. V 16 hodin zde mají akci VIP páni z ČEZu a my plebejci bychom překáželi. Nepřišla ani omluva. Podívali jsme se na pěkný orloj, který právě v 16 hodin odbíjel a hladoví hledali občerstvovnu. Čenda nás zavedl nedaleko autobusáku do hospody U nás. Konečně dobré jídlo a nefiltrovaný Smíchov. Já si dal pečená žebra a dostal jsem kilo pečeného bůčku. Dnes ho snad dojím.
Výlet za pivem byl dost smolný, ale asi nám to někdo nepřál. Tak zase příště někam jinam. Chmelu a pivu ZDAR!

FOTO z pivního Žatce.

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde