iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Výstava fotografií snímaných mobilem, prvá výstava autorky.
PLAKÁTEK

PŘEDVELIKONOČNÍ TRŽNICE
Za Dubem Peruc

1.4.2023 13 - 16 hod.
VE STÁNCÍCH kraslice, dekorace, keramika, bylinky, perníčky    a další…
V KAVÁRNĚ káva, čokoláda, zákusky slané i sladké, zmrzlina, mošt, bylinkový čaj, pivo, víno, velikonoční nabídka, turistické upomínky,…
NA TERASE velikonoční nádivka, polévka.
PLAKÁTEK  

Ukliďme Česko - Peruc
Městys Peruc

1.4.2023 
Akce je individuální. Pytle a rukavice na Úřadu městyse Peruc. Více v plakátku.
PLAKÁTEK

Kocour v botách: Poslední přání
Kino Peruc
2.4.2023
neděle 15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy. Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí. Film   USA. Délka filmu 101 min.
Přístupný film 
Vstupné 50 Kč 
 
Bastardi – reparát
Kino Peruc
14.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie / Drama. Učitel Majer je propuštěn z vězení na amnestii. K sobě do domu si ho bere jeho spolužák ze základní školy Ivan, jenž žije v romském ghettě. Majer nemá nikoho z rodiny. Nikdo mu nezbyl, a tak nabídku Ivana vítá. Ivan Majerovi sdělí, že se mu rozhodl pomoci především z důvodu, že potřebuje znovu otevřít školu, na které dříve Majer učil a chvíli ji vedl. Film Česko. Délka filmu 86 min.  
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

SEXMISE
Divadlo Most

19.4.2023
středa 17 hod.

Kulturní komise při Městysu Peruc pořádá zájezd do divadla v Mostě. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle: 415 697 175 u paní Nikoly Zelenkové. Autobusovou dopravu na představení hradí Městys Peruc.
Vstupné 340 Kč
PLAKÁTEK

Srdeční záležitost
Kino Peruc
28.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Červený koberec, zářící reflektory, ječící fanoušci, fotografové honící se za nejlepším snímkem, kameramanské štáby čekající na rozhovory – premiéra se blíží a největší filmová hvězda Marvin Bosch je netrpělivě očekávána. Ale ta nepřichází. Rozhovor se zákeřnou bulvární novinářkou Bettinou Bamberger vysílaný v přímém přenosu se totiž strašně nevydařil a Marvin před novináři i fanoušky prchá ulicemi města. Film Německo.  Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Historie arrow Na pivo do Žatce
Na pivo do Žatce
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 31 říjen 2011

    Je sice pravdou, že na Peruci není kam jít na dobré pivo, ale to nebyl důvod k vyjížďce do Žatce. Se Stranou přátel piva Louny občas zajedeme tam, kde se pivo vaří. Po Mutějovicích a Slanym to byla metropole chmelu Žatec.

popis Vše nám tam zařídil kamrád Míra ze žatecké Chmelobrany, ale nemohl se nám pro zdravotní problémy věnovat. Přejeme brzské uzdravení. Do Žatce nás autobusy dojelo 11 a ve 13 hodin jsme vešli do Žateckého pivovaru. Kdysi bylo jeho pivo výborné, později se zkazilo, ale v polsedních letech je opět vynikající. Když ho někde mají, dám si půllitřík. (Jen letos na dožínkách na Peruci mne zklamali - v přívěsu mydlinky a u pípy došla Baronka a poté ihned vše.) Po zaplacení vstupného se nás ujal pracovník pivovaru, který nás zasvěceně provedl celým provozem. Prošli jsme varnou, kolem plnících linek lahví i sudů, sestoupili jsme ke spilkám a skončili jsme v hlubokých sklepích u tanků. Zde jsme i téměř zralou žäteckou jedenáctku ochutnali. Dobrá! Vždyť se vaří tradiční metodou a ne jako "oblíbené Géčko" chemickou cestou. Výklad byl perfektní, dotazy zodpovězeny, škoda jen, že v pivovaru byla odstávka a celý provoz (samozřejmě kromě spilek a tanků) stál. Je také vidět, že pivovar je skutečně starý. Vnější plášť je opraven, ale budovy uvnitř jsou ve špatném stavu. Až jsme se báli, že na nás něco spadne. Ale hlavně, že se vaří dobré pivo!
popis Dalším cílem byl Chrám chmele a piva u tramvajové zastávky, s vysokým Majákem nad Žatcem. Zase smůla. Minulý týden (asi po návštěvě prezidenta) praskly obě lampy pro 3D projekci ve výtahu. Ale vystoupili jsme po více než 200 schodech na Maják (jak kdo, někteří zjistili, že se kovová konstrukce kýve a slezli po čtyřech zpět dolů) a rozhlédli jsme se po Žatci. Škoda, že bylo mlhavo, moc jsme toho neviděli. Kolem vyhlídky jsou cedulky s názvy pivovarů funkčních i zaniklých v okolí. Je zde i Peruc (*<1597, + 1927). Sestoupili jsme na lávku, kde nás příjemná průvodkyně pustila do bludiště z chmelových žoků a vypouklých zrcadel. Ach, jak to zde vonělo, vždyť se zde ještě před 20 lety chmel skladoval. Pokladem na konci byla velká chmelová šiška. Poté jsme vešli do erbovní síně, kde jsou erby všech míst, kde se v okolí chmel staletí pěstoval. Dnes zašlá sláva, o vynikající český chmel není velký zájem. V tu chvíli volají kamarádi, kteří již sedí v přilehlém pivovaru U orloje, že si máme pospíšit. A zde nás čekalo největší zklamání dne. Dali nám vzorek piva, který patřil k prohlídce Chrámu a měli jsme vypadnout. Na jídlo nemáme nárok, tak jsme usmlouvali alespoň druhý pivo. V 16 hodin zde mají akci VIP páni z ČEZu a my plebejci bychom překáželi. Nepřišla ani omluva. Podívali jsme se na pěkný orloj, který právě v 16 hodin odbíjel a hladoví hledali občerstvovnu. Čenda nás zavedl nedaleko autobusáku do hospody U nás. Konečně dobré jídlo a nefiltrovaný Smíchov. Já si dal pečená žebra a dostal jsem kilo pečeného bůčku. Dnes ho snad dojím.
Výlet za pivem byl dost smolný, ale asi nám to někdo nepřál. Tak zase příště někam jinam. Chmelu a pivu ZDAR!

FOTO z pivního Žatce.

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde