iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Marťanské lodě
kino Peruc
pátek 21. 1. 2022
19.00 hod.

Romantický / Drama. Martin a Eliška, hlavní hrdinové, se poprvé setkávají na narozeninové party ve vybydlených prostorách brněnského nádraží. Mladá psycholožka hudebníka pozve na přednášku, kterou pořádá. Na Martina zapůsobí. Film Česko / Norsko. Délka filmu 77 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
 

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.

Vstupné 50 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Sport arrow VE STRÁDONICÍCH SE OPĚT ZÁVODILO DO VRCHU.
VE STRÁDONICÍCH SE OPĚT ZÁVODILO DO VRCHU.
Napsal Lukáš Buben   
Středa, 26 říjen 2011

Tato zábavně-sportovní akce, která se konala 15.října v obci Strádonice se zde stala již tradicí. Jedná se o závody motorek JAWA 50 Pionýr. Koná se dvakrát do roka, na jaře a na podzim a já jsem se opět přijel podívat.

 

   dsc_9927.jpgJezdím na tyto závody fotit již několik let a vždycky tu vládne skvělá nálada. Nejinak tomu bylo i teď. Začátek závodu je plánován na jedenáctou hodinu dopolední, ale vždycky je trošičku skluz. Čekalo se ještě na poslední opozdilce a nakonec se na startu sešla třicítka borců. Na podzim bývá většinou menší účast závodníků než na jaře. Kolem půl dvanácté proběhlo slavnostní zahájení a zazněla slavnostní hymna. Ještě přísaha, že budu závodit poctivě a neohrozím život svůj ani nikoho jiného a mohlo se začít. Na startu byl připraven první závodník, tůrování motoru, oblaka dýmu, mávnutí startovního praporku a už se řítil na horu. Někdo se opravdu vyřítil hned od startu, ale bohužel někomu jeho stroj zrovna moc nejel, a tak se do kopce spíše jen šoural. Některým závodníkům jejich „fichtl“ doslova zdechnul. Startuje se od místního hostince, odtud se jede do kopce až ke hřbitovu, tam se udělá otočka a šupem zase dolů. Před cílem je ještě zpomalovací esíčko z pneumatik, které musejí závodníci projet. Jen co první borec dorazil bezpečně do cíle, zapsal se čas, vyrazil na trať další. A tak to šlo dál a dál. Počasí pořadatelům přálo, nestala se ani žádná nehoda, tak závody pěkně odsýpaly. Milým překvapením bylo, že se na závodech po dlouhé době objevila také dívka. Byla to Petra Brůžová a nevedla si vůbec špatně, skončila na krásném šestém místě. Závodil i její táta Josef Brůža a ten si vedl ještě lépe, protože se umístil na prvním místě. Druhý byl pak Petr Špynar  a třetí místo obsadil domácí Radek Rulf. Jak už bývá u této akce zvykem, losovala se také tombola. Na závěr vyrážejí všichni závodníci na spanilou jízdu. Ještě než se tak stalo, dozvěděli jsme smutnou zprávu. K ránu se stala autonehoda, při které zahynul jeden mladík z vedlejší vesnice a druhý byl v kritickém stavu převezen do nemocnice. Minutou ticha jsme uctili jeho památku a doufali, že alespoň druhý mladík přežije. Bohužel následující den jsem se dozvěděl, že i druhý mladík zemřel. Upřímnou soustrast rodinám. Byla to taková smutná tečka za pěkně stráveným dnem. Buďte na sebe všichni opatrní, protože život je přednější než cokoliv jiného.

podzimní foto zde:

jarní foto zde:

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv