iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

OD ZEMĚ K NEBESŮM
příroda a architektura

Radek Kučea
Peruc
Galerie u Plazíka

31. 8. - 3. 11. 2024
Výstava fotografií lounského autora, který si zamiloval pohled na svět skrz hledáček fotoaparátu.
Vernisáž výstavy 31. 8. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

VÝROČÍ 10 LET
od otevření penzionu
a kavárny
Za Dubem Peruc
20. 7. 2024 
13 - 19:00 hod.

Šatník paní mlynářky, fotografie, hudba.
15:00 koncert Song Ladies Kvintet

PLAKÁTEK

Kino Peruc
Letní kino - V případě deště se promítání přesouvá do kina, čas zůstává stejný.

Tlapková patrola ve velkofilmu
Promítá se kině!
Pátek 19.7.2024
18:00 hod.

Animovaná komedie. Když se přímo na Adventure City zřítí magický meteorit, získají pejsci z Tlapkové patroly superschopnosti, které je promění v mocné tlapky! USA / Kanada, 93 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 50 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Rádobyfest 2011
Rádobyfest 2011
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 13 říjen 2011

    Již pojedenácté se pod hradem pánů ze Zajíců sešli divadelní ochotníci, aby ukázali svým i dalším divákům co nastudovali na "prknech co ..." . Já zde byl teprve potřetí a věřil,  že se fesťáček opět vydaří.

Festival byl zahájen již dopoledne představením Ježibaby z Babína mladých herců z Libochovic. Prý měli hodně diváků, kterým se pohádka líbila. Je dobře, že vyrůstá divadelní potěr. Já přijel až před druhou hodinou plný očekávání, co zde letos uvidím.  
popis
Odpoledne zahajovali dospěláci z
DS Scéna Libochovice a přivezli po obědě guláš. A ne ledajaký, ale rovnou Salcburský guláš (Petr Pýcha, Jaroslav Rudiš). Příběh dvou stárnoucích kamarádů (Václav Frk, Josef Tuček), kteří se každoročně scházejí, aby zavzpomínali a uvařili si vyhlášný gulášek. Jenže život je komplikovaný a i po letech se vynořují strašáci osobních chyb a proher. Dochází k prudkému i fyzickému střetu a nezaviněné smrti jednoho z mužů. Jejich přátelství však bylo jak se říká "Až za hrob". Oba známí libochovičtí herci předvedli skvělý výkon, ve kterém jim sekundovala pečovatelka (Karolína Baňková).
FOTO Salcburský guláš


popis Vloni přijeli pod Hazmburk hosté až ze vzdáleného Popradu ( Divadlo Comedie) a sklidili ohromný úspěch. I proto je pořadatelé pozvali znovu s jejich novou hrou Sneh sa smial, až padal (Jordan Radičkov). Tři bodří vesničané (Vlado Benko, Michal Novák, Dušan Kubaň) se schází ve výčepu u své známé (Veronika Žoldáková) a představují se svým vesnickým chytrým humorem, vycházejícím z lidových tradic. Ve sněhové vánici se však ztratil jejich známý a oni se ho postupně vydají hledat. Jenže mizí jeden za druhým a zpět se vrací jen zastřelení vlci. Kam asi odešli...? Nevíme, ale jejich duše jsou stále mezi námi. Opět perfektně sehrané divadlo, vycházející z tradic lidového umění a nutící k zamyšlení nad životem. Popradští jsou moc dobří.
FOTO Sníh padal...

Delší přetávku, potřebnou na přestavbu scény, jsem využil k procházce krásným slunným odpolednem za ves a trochu jsem fotil blízké okolí i krásné kopce Českého středohoří, které jsem umístil do alba Podzimní den

popis
Zmatkaři Dobronín jsou známi jako soubor dobrých komedií. Velkou čestnou vyjímkou je Cesar a Drana a úžasnou Terezou Fialovou. Letos však do Klapýho nepřivezli ani komedii, ani drama, ale improvizované scénické autorské čtení. Již léta si lídr souboru Vladimír "Altán" Mátl píše do svého zápisníku verše. Nyní se rozhodl, že je představí v pásmu Zápisky ženatého básníka. Přizval si kamarádku Terezu a na klávesy je doprovázel další Zmatkař Jan Hejral. Veršované putování manželským životem v jeho krásných i problémových chvílích a Altánovy texty ve francouzských šansonech, to byl balzám na duši. Pro některé z nás i procházka naším životem. Užili jsme si moc příjemné chvíle, díky Zmatkaři.
FOTO Zápisky ženatého...


popis Blížil se závěr a domácí Rádobydivadlo Klapý (dosud nemá své webové stránky, ale Zmatkaři jim darovali doménu, tak snad příště) si připravili premiéru hry Mikve, izraelské dramatičky Hadar Galron. Láďa Valeš většinou vybírá hry s vážným tématem, které řeší lidské problémy. A nová hra Rádobydivadla se k nim řadí. Ženy v ortodoxní židovské společnosti jsou svázány přísnými pravidly a je těžko se proti nim postavit. Do mikve, kam chodí ženy různého postavení, přijde nová lázeňská, která postupně poznává těžké problémy přicházejících žen a chce jim pomoci. I ony se však staví proti ní a až vyhrocená situace při ohrožení jedné z nich se dokáží sjednotit a postavit se svazujícím pravidlům jejich společenství. Bohužel jedna z nich se toho již nedožila. Jak je to u Rádobydivadelníků a Ládi zvykem, představení propracované do všech detailů a přestože v premiéře, výborně zahrané všemi osmi aktérkami. Věřím, že všude kde budou hrát, je dobří diváci ocení potleskem ve stoje, stejně jako na závěr Rádobyfestu.   
FOTO Mikve


Jedenáctý ročník setkání ochotníku po Hazmburkem končí, jsem spokojen, ba přímo nadšen. Loučím se s kamarády divadelníky a odjíždím, těšíce se na dvanáctý ročník Rádobyfestu, k domovu.
ZLOMTE VAZ OCHOTNÍCI!.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde