iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Rádobyfest 2011
Rádobyfest 2011
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 13 říjen 2011

    Již pojedenácté se pod hradem pánů ze Zajíců sešli divadelní ochotníci, aby ukázali svým i dalším divákům co nastudovali na "prknech co ..." . Já zde byl teprve potřetí a věřil,  že se fesťáček opět vydaří.

Festival byl zahájen již dopoledne představením Ježibaby z Babína mladých herců z Libochovic. Prý měli hodně diváků, kterým se pohádka líbila. Je dobře, že vyrůstá divadelní potěr. Já přijel až před druhou hodinou plný očekávání, co zde letos uvidím.  
popis
Odpoledne zahajovali dospěláci z
DS Scéna Libochovice a přivezli po obědě guláš. A ne ledajaký, ale rovnou Salcburský guláš (Petr Pýcha, Jaroslav Rudiš). Příběh dvou stárnoucích kamarádů (Václav Frk, Josef Tuček), kteří se každoročně scházejí, aby zavzpomínali a uvařili si vyhlášný gulášek. Jenže život je komplikovaný a i po letech se vynořují strašáci osobních chyb a proher. Dochází k prudkému i fyzickému střetu a nezaviněné smrti jednoho z mužů. Jejich přátelství však bylo jak se říká "Až za hrob". Oba známí libochovičtí herci předvedli skvělý výkon, ve kterém jim sekundovala pečovatelka (Karolína Baňková).
FOTO Salcburský guláš


popis Vloni přijeli pod Hazmburk hosté až ze vzdáleného Popradu ( Divadlo Comedie) a sklidili ohromný úspěch. I proto je pořadatelé pozvali znovu s jejich novou hrou Sneh sa smial, až padal (Jordan Radičkov). Tři bodří vesničané (Vlado Benko, Michal Novák, Dušan Kubaň) se schází ve výčepu u své známé (Veronika Žoldáková) a představují se svým vesnickým chytrým humorem, vycházejícím z lidových tradic. Ve sněhové vánici se však ztratil jejich známý a oni se ho postupně vydají hledat. Jenže mizí jeden za druhým a zpět se vrací jen zastřelení vlci. Kam asi odešli...? Nevíme, ale jejich duše jsou stále mezi námi. Opět perfektně sehrané divadlo, vycházející z tradic lidového umění a nutící k zamyšlení nad životem. Popradští jsou moc dobří.
FOTO Sníh padal...

Delší přetávku, potřebnou na přestavbu scény, jsem využil k procházce krásným slunným odpolednem za ves a trochu jsem fotil blízké okolí i krásné kopce Českého středohoří, které jsem umístil do alba Podzimní den

popis
Zmatkaři Dobronín jsou známi jako soubor dobrých komedií. Velkou čestnou vyjímkou je Cesar a Drana a úžasnou Terezou Fialovou. Letos však do Klapýho nepřivezli ani komedii, ani drama, ale improvizované scénické autorské čtení. Již léta si lídr souboru Vladimír "Altán" Mátl píše do svého zápisníku verše. Nyní se rozhodl, že je představí v pásmu Zápisky ženatého básníka. Přizval si kamarádku Terezu a na klávesy je doprovázel další Zmatkař Jan Hejral. Veršované putování manželským životem v jeho krásných i problémových chvílích a Altánovy texty ve francouzských šansonech, to byl balzám na duši. Pro některé z nás i procházka naším životem. Užili jsme si moc příjemné chvíle, díky Zmatkaři.
FOTO Zápisky ženatého...


popis Blížil se závěr a domácí Rádobydivadlo Klapý (dosud nemá své webové stránky, ale Zmatkaři jim darovali doménu, tak snad příště) si připravili premiéru hry Mikve, izraelské dramatičky Hadar Galron. Láďa Valeš většinou vybírá hry s vážným tématem, které řeší lidské problémy. A nová hra Rádobydivadla se k nim řadí. Ženy v ortodoxní židovské společnosti jsou svázány přísnými pravidly a je těžko se proti nim postavit. Do mikve, kam chodí ženy různého postavení, přijde nová lázeňská, která postupně poznává těžké problémy přicházejících žen a chce jim pomoci. I ony se však staví proti ní a až vyhrocená situace při ohrožení jedné z nich se dokáží sjednotit a postavit se svazujícím pravidlům jejich společenství. Bohužel jedna z nich se toho již nedožila. Jak je to u Rádobydivadelníků a Ládi zvykem, představení propracované do všech detailů a přestože v premiéře, výborně zahrané všemi osmi aktérkami. Věřím, že všude kde budou hrát, je dobří diváci ocení potleskem ve stoje, stejně jako na závěr Rádobyfestu.   
FOTO Mikve


Jedenáctý ročník setkání ochotníku po Hazmburkem končí, jsem spokojen, ba přímo nadšen. Loučím se s kamarády divadelníky a odjíždím, těšíce se na dvanáctý ročník Rádobyfestu, k domovu.
ZLOMTE VAZ OCHOTNÍCI!.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde