iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Podzimní den
Podzimní den
Napsal Plazík st.   
Středa, 05 říjen 2011

   Tak se ten letošní podzim krásně rozjel. Velmi slunečné a teplé září snad ani nepamatuji. Ušetřil jsem i za topení (to to ČEZ hned zdraží, aby měl nový šéf také miliardové prémie). A já jsem na poslední chvíli i trochu fotil.

popis Prvý říjnový den jsem čekal před peruckou farou na kamaráda Jiřího z Mnichova. Děláme spolu inventuru staré farské knihovny. Jiří přijel trochu později, tak jsem zašel do zámeckého parku, kde se větvemi stromů prodíraly šikmé paprsky ranního slunce. Prošel jsem branou a kolem Fillovy síně k muzeu a občas namířil a zmáčkl spoušť. Měl jsem jen malý Lumix, ale krásné slunné ráno mě k tomu vyzývalo. Paprsky se dotýkaly trávy a barvících se listů, kde vytvářely podlouhé stíny. Na muzeu mne nepříjemně zaujala mokrá skvrna z přetékajícího okapu. A to již dlouho nepršelo. Snad někdo poničenou omítku a nápis zdarma opraví (nebo ze svých peněz, za zanedbání povinosti starat se o majetek, zaplatí). Fotil jsem i cestou zpět a u Fillů se podíval na lucernu a věž kostela. Ještě pár fotek před farou a vcházím za starými tisky.
popis Odpoledne jsem vyjel za kulturou na ochotnický Rádobyfest. Klapý je centrem dobrého ochotničení. Mezi druhým a třetím představením byla delší pauza a já se šel projít. Nemířil jsem však na majestátný Hazmburk, ale za ves do polí. I odtud se dá hrad fotit a občas se i odráží v místním koupališti. Od hřiště je vidět i celé střední České středohoří a tak se do objektivu vešel i Košťálov, Hrádek (Oltářík) i hromová hora Milešovka. Podél cesty se přede mnou červenaly vyzrálé šípky a na polích se střídala oraniště se zelení. Pěkná procházka, ale já spěchám na další představení.
Tak mám ráno a odpoledne, ale letošní podzim bývají i pěkné večery.  Ten jsem v sobotu nestihl, ale den před tím jsem na svatbě neteře vyšel z hostiny chvíli do vesničky Uhy. Udělal jsem zde pár fotek posledních paprsků v pěkně upravené obci.  Máme tedy celý podzimní den v jednom albu.

FOTO Podzimní den.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde