iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie U kozorožce Peruc
8.6. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část prvá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK

Ostrov

Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
16.6.2023
pátek 21:00 hod.
Komedie / Dobrodružný / Romantický. Richard a Alice se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Život kotěte
Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
30.6.2023
pátek 21:00 hod.
Drama / Rodinný. Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které Clémence a Vrnilka, změní jejich život. Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města. Setkává se bílým kotětem, které se brzy stane jejím přítelem. Kočička Vrnilka je zábavná, dojemná, nepředvídatelná, překvapivá, záhadná i znepokojivá, nikoho nenechá lhostejným. Film Francie.
Délka filmu 83 min. Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
Promítání za vysvědčení, dítě do 12 let v doprovodu dospělého zdarma.

Běh Oldřicha a Boženy
Peruc - nám. E Filly

25.6.2023 8 hod.
Prezentaca 8:00 - 8:30 hod. Stratovné 20 Kč.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie u Plazíka Peruc
5.7. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část druhá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Noc kostelů
2.6.2023 v 18 - 22 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow Sokolská sobota
Sokolská sobota
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 29 září 2011
   Sobota 24. září byla ve znamení sokolských akcí. Vždyť se i na Lounsku běžela Sletová štafeta a mnohé Jednoty ji zpestřily svými akcemi. Byl jsem požádán o focení B větve a tak jsem měl celé odpoledne co dělat.

    Start této větve byl v sousedních Telcích, kam jsem ale zajel z Černčic s doprovodným vozidlem tamního Sokola. Na hřišti za teleckou sokolovnou probíhal turnaj v nohejbalu a vše se připravovalo na večerní zábavu s Pluťáky. Starosta Jednoty Jirka Tomec měl připravený kolík se stuhou a tak mohli ve 13 hodin vyrazit dva kluci na kolech do prvního úseku štafety. V půli kopce jej od nich převzala mladá Sokolka, která štafetu předala nad Telcemi dospělé cyklistce. Její úkol byl dopravit štafetu do Panenského Týnce. Zde již čekali dva tamní cyklisté, kteří přivázali na kolík stuhu s nápisem Panenský Týnec a vydali se na najdelší úsek trasy. V dalších třech místech se asi nenašel žádný sportovec, aby kolík poponesl dál a tak na Hříškově, v Toužetíně a v Hřivčicích přivázali stuhu kamarádi z Tejnice a svoji část ukončili až na Peruci.popis Na náměstí je čekala Magda Kučerová a Radek Bláha s replikou historického praporu jednoty. Na předání se přišlo podívat asi 20 dospělých a dětí. Perucký Sokol měl ještě připravenou akci pro děti, ale o té až níže.
Z Peruce pokračovala štafeta do Radonic a dovezl ji sem na kole sám Vláďa Halama. Byli jsme zde brzo, starosta z Radonic ještě sekal trávu a tak si  mohl náš malý spolujezdec pohrát s kůzlátky. Ale po chvíli se všichni sešli a autem dovezli štafetový kolík do sousedního Slavětína. Před Radnicí na nás již čekaly dvě Sokolky u dobrého pivečka a tak nic nebránilo k přivázání další stuhy a pokračování do Černčic. Obě cyklistky to zvládly během chvilky. I v Černčicích se sešlo, podobně jako na Peruci, více Sokolů a před tamní Sokolovnou mohli přivázat další stuhu. S kolíkem doběhly dvě běždkyně na kraj obce, odkud je auto dovezlo do Chlumčan. Poslední metry na letní cvičiště, kde je čekal početná skupina sportujících, opět běžely. Také v Chlumčanech pojali Sletovou štafetu sportovně, zahráli si volejbal a asi házeli i oštěpem. Navíc slavnostně zasadili malou lípu v jednom z rohů svého cvičiště a se štafetou jej celé oběhli. Zde jsem se se Sokoly rozloučil. Chlumčanští poté dopravili štafetový kolík trasy B s deseti stuhami na lounské náměstí.

FOTO ze Sletové štafety.

 popis   Vrátil jsem se na Peruc a přes Tyršák, kde se již scházeli malí i velcí účastníci sokolské Drakiády, jsem šel na fotbalové hřiště. Po skončení neúspěšných zápasů (Viz ZDE) jsem se podíval, jak za vsí létají draci. V zapadajícím slunci to byla pěkná podívaná. Draci přistáli, šňúry se smotaly, každý malý účastník rozevřel svůj lampion a šlo se zpět na Tyršovo cvičiště. Tady již byl připraven ohníček na opékání buřtů, ale hlavně se na všechny šklebily a vykuleně koukaly vyřezané svítící dýně. Jeden bubák vedle druhého. Sokolky a jejich kamarádi opět připravili pěknou akci pro místní děti.

    Nerad fotím akce na Peruci, vždy slyším dost ubohé odezvy (nechyběly ani tentokrát). Přesto jsem vyhověl přání pořadatelek a pár fotek z Drakiády máte ZDE.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde