iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií zajímavých míst naší vlasti pořizovaných při společných letech s bratrem pilotem Vojtěchem Hanzlikem letadlem Navigator.
PLAKÁTEK 

Velká premiéra 
Kino Peruc
30. září 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie / Drama/ Pro herce Šnajdra je život jedna velká hra. Málokdo pozná, kdy věci myslí vážně. Jeho žena Markéta je už na něj alergická a manželskou krizi se snaží řešit u psychologa. Film Česko. Délka filmu 90 min.
  
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Putování papírového
draka
 
Kino Peruc
2. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Pohádka pro nejmenší děti.  Animovaný. Program krátkých tematicky i stylisticky rozmanitých animova-ných filmů pro diváky od čtyř do cca deseti let. Pásmo představuje současné snímky ze střední a východní Evropy. Délka filmu  70 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Jan Žižka 
Kino Peruc
7. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Historický/Akční/Drama. Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Film Česko. Délka filmu  125 min.
Nevhodný do 15 let
.
Vstupné 100 Kč 

Song Ladies
Za Dubem
Peruc

sobota 15.10.2022
18 hod.
Koncert kladenského ženského vokálního souboru Song Ladies.
PLAKÁTEK   

Ježek Sonic 2
Kino Peruc
16. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Akční/Dobrodružný/Komedie/Rodinný/Sci-Fi. Ve chvíli, kdy Doktor Robotnik uvízl na Houbové planetě, ztratil ježek Sonic jediného schopného nepřítele. A začal se nudit. Občas pomůže policii dopadnout pár „nepolapitelných“ gaunerů. Film  USA / Japonsko. Délka filmu  122. 
Přístupný film
Vstupné 50 Kč 

Pánský klub 
Kino Peruc
21. října 2022
pátek 19:00 hod. 

Komedie. Terapie pro „eroticky závislé“ svede dohromady naprosto nesourodou pětici. Setkání nabírají nečekaný spád a rozjíždí se svižná mozaika neuvěřitelných příběhů. Film Česko. Délka filmu 91 min. 
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Princezna Rebelka 
Kino Peruc
30. října 2022
neděle 15:30 hod. 

Animovaný. Mia je dvanáctiletý sirotek. Žije v ulicích středověkého města, kde zná každý kout a které ji svým způsobem patří. S vrabčím hnízdem na hlavě a trochu umouněná je ale Mia samostatné, velmi vynalézavé a protřelé děvče. Film Francie. Délka filmu 89 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč   

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK
8. října 2022
sobota 16:00 hod.

Koncert v kostele sv. Bartoloměje Michaely Káčerkové (varhany) a Tomáše Strašila (violoncello).

PLAKÁTEK

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow Lučan o drogách na vesnici
Lučan o drogách na vesnici
Napsal tisk   
Čtvrtek, 25 duben 2002
25.4.2002

Velmi zajímavý článek pracovnice K-centra o drogách na vesnici uveřejnil dnes Deník Lučan. Protože se v nejbližší době připravuje beseda o drogách i u nás na Peruci, předkládám uvedený článek jako námět k diskuzi.

Drogy jsou problémem měst i vesnic


Deník Lučan - 25.4.2002
      V současné době se často hovoří o jakémsi "novodobém trendu", kdy se drogy, respektive jejich výroba i užívání, stěhují z měst do vesnic a to nejen v našem okrese. Tento trend je však dlouhodobý a jen díky náhlému a povrchnímu zájmu médií se o této problematice dozvídá široká veřejnost až dnes ve zkreslené podobě. Často čelíme názorům zastupitelů vesnic a malých měst, kteří tvrdí, že v jejich místě působnosti problémy s drogami vůbec nejsou.
      Opak je však pravdou. Ideálním řešením se zdá být jejich aktivní přístup k řešení drogové problematiky a funkční provázanost všech složek působících v oblasti prevence na různých úrovních. Samozřejmě, že výchozím bodem pro primární prevenci stále zůstává rodina, dále pak škola a organizace, které dětem a mládeži umožňují efektivně trávit jejich volný čas. Hodnocení kvality poskytovaných služeb by však neměly hodnotit pouze podle kritéria, zda jde o zařízení státní nebo nestátní, nýbrž podle účelnosti daného projektu. V oblasti sekundární a terciální prevence pak působí zejména nízkoprahová zařízení (Kcentra a další protidrogová a krizová centra), která se věnují problému, který již nastal a snaží se jej řešit, což ve své podstatě úzce souvisí i s mírněním zdravotních a sociálních rizik (tzv. harm reduction), jejímž cílem není, jak často veřejnost nechce pochopit, např. rozdávat toxikomanům injekční stříkačky pro jejich potěšení, ale ochránit ostatní společnost a její zdraví před nakažlivými chorobami. Dále sem patří také léčebny, nápravná zařízení, apod. Neodmyslitelnou součástí je pak také samozřejmě represe, tedy důsledná práce policie při potírání organizovaného zločinu. Pokud si potřebu součinnosti všech těchto složek uvědomí zastupitelé včas a změní aspoň z části své názory, dá se ještě mnoho věcí změnit. Měli bychom si všichni uvědomit, že závislost je choroba, jako každá jiná a i přesto, že má samozřejmě svá specifika, se jako každá choroba dá také léčit. Každý závislý člověk je něčí dítě, rodič, prarodič či kamarád, zpravidla platí daně a má proto nárok na to, aby mu bylo pomoženo. Naučme se proto účelně problémům předcházet, včas je rozpoznávat a zvládat.

Miroslav Blažek

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde