iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezona skončila.
Těšíme se na shledanou v březnu 2022 

Adventní koncert
neděle 5.12.2021
14 hod.

Peruc, kaple M. J. Husa
Vážení přátelé, dovolujeme si vás pozvat na adventní koncert Pěveckého sboru při kostele Církve československé husitské v Lounech pod vedením Ivany Derflerové.
Účast je možná za dodržení aktuálních hygienických nařízení..
PLAKÁTEK
  

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc
Vánoční tržnice ZRUŠENA
KAVÁRNA
Mimo sezonu uzavřena.
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Další informace a akce v plakátku.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Hudba ve Smolnici
Smolnice
kostel sv. Bartolomeje

2021
Série tradičních koncertů ve smolnickém kostele.
Vstupné dobrovolné
PLAKÁTEK
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow Lučan o drogách na vesnici
Lučan o drogách na vesnici
Napsal tisk   
Čtvrtek, 25 duben 2002
25.4.2002

Velmi zajímavý článek pracovnice K-centra o drogách na vesnici uveřejnil dnes Deník Lučan. Protože se v nejbližší době připravuje beseda o drogách i u nás na Peruci, předkládám uvedený článek jako námět k diskuzi.

Drogy jsou problémem měst i vesnic


Deník Lučan - 25.4.2002
      V současné době se často hovoří o jakémsi "novodobém trendu", kdy se drogy, respektive jejich výroba i užívání, stěhují z měst do vesnic a to nejen v našem okrese. Tento trend je však dlouhodobý a jen díky náhlému a povrchnímu zájmu médií se o této problematice dozvídá široká veřejnost až dnes ve zkreslené podobě. Často čelíme názorům zastupitelů vesnic a malých měst, kteří tvrdí, že v jejich místě působnosti problémy s drogami vůbec nejsou.
      Opak je však pravdou. Ideálním řešením se zdá být jejich aktivní přístup k řešení drogové problematiky a funkční provázanost všech složek působících v oblasti prevence na různých úrovních. Samozřejmě, že výchozím bodem pro primární prevenci stále zůstává rodina, dále pak škola a organizace, které dětem a mládeži umožňují efektivně trávit jejich volný čas. Hodnocení kvality poskytovaných služeb by však neměly hodnotit pouze podle kritéria, zda jde o zařízení státní nebo nestátní, nýbrž podle účelnosti daného projektu. V oblasti sekundární a terciální prevence pak působí zejména nízkoprahová zařízení (Kcentra a další protidrogová a krizová centra), která se věnují problému, který již nastal a snaží se jej řešit, což ve své podstatě úzce souvisí i s mírněním zdravotních a sociálních rizik (tzv. harm reduction), jejímž cílem není, jak často veřejnost nechce pochopit, např. rozdávat toxikomanům injekční stříkačky pro jejich potěšení, ale ochránit ostatní společnost a její zdraví před nakažlivými chorobami. Dále sem patří také léčebny, nápravná zařízení, apod. Neodmyslitelnou součástí je pak také samozřejmě represe, tedy důsledná práce policie při potírání organizovaného zločinu. Pokud si potřebu součinnosti všech těchto složek uvědomí zastupitelé včas a změní aspoň z části své názory, dá se ještě mnoho věcí změnit. Měli bychom si všichni uvědomit, že závislost je choroba, jako každá jiná a i přesto, že má samozřejmě svá specifika, se jako každá choroba dá také léčit. Každý závislý člověk je něčí dítě, rodič, prarodič či kamarád, zpravidla platí daně a má proto nárok na to, aby mu bylo pomoženo. Naučme se proto účelně problémům předcházet, včas je rozpoznávat a zvládat.

Miroslav Blažek

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv