iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..
PLAKÁTEK 

10. výročí Stradonek
Stradonka
15.7.2022 19 hod.
Sraz před hospodou Pod Rozhlednou. Skleničku na přípitek s sebou. Srdečně zve Klub žen Stradonice.
PLAKÁTEK

Po čem muži touží 2
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
15. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. V druhém díle poznáváme na počátku Irenu Kopáčovou, psycholožku, specialistku na partnerské vztahy. A nutno říct, že neprožívá zrovna dobré období. Film  Česko. Délka filmu 95 min.        
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Tržnice a bazárek
Za Dubem Peruc
16.7.2022 13 - 17 hod.
Moderní i retro kousky do interiéru a pro radost.
PLAKÁTEK

Kdyby radši hořelo
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
22. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie./Drama. ‎Obyvatelé jedné české vesnice se připravují na Velikonoce,  když oslavu naruší dodávka, která narazí do fontány na náměstí. Všem je jasné, že se jednalo o teroristický útok. Film  Česko. Délka filmu 87 min. 
Nevhodný do 12 let
.
Vstupné 120 Kč   

Prezidentka
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
29. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie/Romantický. Kateřina Čechová, historicky první česká prezidentka,   se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v doko-nalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Film  Česko. Délka filmu 97 min. 
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč   

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK 
Z-band   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Pod Pravčickou branou
Pod Pravčickou branou
Napsal Plazík st.   
Středa, 24 srpen 2011

     Tak jsem splatil jeden z mnoha turistických dluhů v našem krásném Česku. Ačkoliv jsem byl v Hřensku několikrát (poprvé asi před 55 lety), nikdy jsem nedošel až na Pravčickou bránu. To se povedlo až letos.

     Není to tak úplně pravda, ještě před 50 roky bych se mohl projít přímo po bráně, ale i tak jsem si ji mohl prohlédnout ze všech stran. Pracovní dovolenou u mne trávil můj syn a jeden den věnoval krásnému výletu, na který vzal i mne. Jela samozřejmě jeho přítelkyně Hanka s dcerou Martínkou a ta měla  s sebou kamarádku Amálku. Posledním členem výpravy byl i pejsek Kaštánek. Součástí výletu měla být i plavba lodí po Labi a tak jsme vše museli zkombinovat tak, aby vše vyšlo. 
popis     V úterý ráno jsme vyjeli z Peruce a před desátou zaparkovali na parkovišti u Klapáče ve Hřensku. Odtud nám jel autobus na Mezní Louku, kterou jsme si vybrali jako start pěšího pochodu k Pravčické bráně. Den byl teplý a na obloze se pomalu přavalovala lehká oblačnost. Prvý kilometr do pískovcových skal, jehel a převisů byl mírně náročný, ale pak se již šlo téměř po vrstevnici. Cestou jsme potkávali v obou směrech mnoho dalších turistů, krásné vycházkové počasí je pozvalo ne procházku stejně jako nás. Cestou si zejména holky četly mnohé naučné tabule, které nás seznamovali se vznikem a existencí Českého Švýcarska. Bylo skutečně krásné a úžasné procházet kolem těchto výtvorů matky přírody. A kolem krásný, zejména smrkový a borový les.
Po poledni jsme přišli přímo pod svah, nad kterým se tyčil světoznámý pískovcový útvar. Já netušil, že je Pravčická brána tak vysoko nad údolím Ploučnice. Navíc se opravují přístupové cesty vzhůru a tak, zejména starším lidem, dal závěrečný výstup, někdy po více než půlmetrových schodech, zabrat. Vše jsme zvládli a čekala nás pokladna u Sokolího hnízda. Neřeknu platit za vstup na vyhlídky a přímé okolí brány, ale nemalý peníz musí dát i ten, kdo si chce jen natočit čistou vodu, nebo odskočit na WC.popis (Pokud jdou peníze na obnovu záplavami a sesuvy poničeného Hřenska, dá se to ještě pochopit.) Holky se se mnou rozhodly zdolat všechny vyhlídky, které jsou ještě o několik desítek metrů výše než hřbet Pravčické brány. Byl odsud krásný výhled na pískovcový oblouk, ale i na další skalní útvary a stěny v širokém okolí. V lese se kousek leskla Ploučnice a v dáli i Labe. Jen do dálky nebylo moc vidět pro lehký opar, který ale zaručoval stálé počasí.
U brány a v jejím okolí jsme zůstali více než hodinu, pak nás čekal rychlý sestup dolů do Hřenska, abychom stihli loď. I cesta k silnici byla příjemná, zpočátku po pěšinách pod skalami a poté po kamenité cestě v krásném čistém lese (na Peruci České lesy tvrdí, že les čistý být nemá). Poslední kilometr devítikilometrové procházky vedl po asfaltu, ihned jsme usedli do auta a já za volant. Ten Renault ale brzdí! Mí spolujezdci několikrát při průjezdu ucpaným vietnamským tržištěm letěli dopředu (omluva). Tato část nábřeží Ploučnice je krásně opravená, ale jinak příšerná. Ale Hřensko potřebuje peníze a tak si do ulic pustilo sádrové trpaslíky, hadry a boty všeho druhu a nevím co ještě. U přístavu jsem posádku vysadil a pokračoval do Děčína, k cíli plavby výletníků.
Do Děčína jsem v 70. letech jezdil často, dnes se dosti změnil, ale přístaviště jsem našel. Chtěl jsem se podívat do Růžové zahrady a ke krásně opravenému zámku (dlouhá léta sídla armád všech druhů a národností). Měl jsem však hlad. Ihned nad nábřežím jsem viděl ceduli Svijany a majitel mě doporučil kebab od souseda Chorvata, tak jsem neodolal a dal si. U stolů seděli a střídali se zajímaví lidé, nakonec těch Svijan bylo více a já jsem si místo poznávání města příjemně pokecal. Blížila se pátá odpolední, čas příjezdu zbytku výpravy, tak jsem sestoupil zpět k Labi. Za chvíli se objevil Poseidon, přirazil k molu a Hanka, Amálka, Kaštánek, Martínka a Mirek vystoupili na břeh. Rozjeli jsme se k domovu (já samozřejmě neřídil).
Byl to moc krásný a povedený výlet s příjemnou partou. Zase si musíme někdy někam vyrazit.

FOTO Účastníci zájezdu

FOTO Krásné České Švýcarsko

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde