iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Na LDL drama i klauniáda
Na LDL drama i klauniáda
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 20 červen 2011

     Libochovické divadelní léto je skutečně nevšední měsíční přehlídkou ochotnického divadla. Po komediálním víkendu pokračovalo dramatickým víkendem a já ještě stihl jednu klauniádu.

popis      V pátek 10.června přivezlo jindy komendiální TMA divadlo z Terezína skutečné drsné argentinské drama ONA. Dva muži se sejdou v sauně, po chvíli zjistí vzájemný vztah k jedné ženě a zaklad dramatických situací je na scéně. Irondo (Fanda Hos) a Marley (Martin Soudský) přecházejí od sdělného dialogu až k silně emotivním střetům, přecházející až k fyzickým útokům. A to vše ONA. V závěru je překvapením pro diváky skutečný vztah k ní a tragické vyvrcholení vášní. Oba aktéři předvedli obdivuhodný energický hodinový dialog. Dost dobrý představení Klubové scény TMA divadla.

FOTO ONA

popis       Snad každý milovník divadla viděl jednu z nejznámějších her z Čapkova repertoáru Ze života hmyzu, kterou napsal se svým bratrem Josefem jako alegorickou ostrou obžalobu fašismu. Ale není to jen o fašismu, je to všeobecný pohled na lidskou společnost, platný i dnes. A tuto klasiku (trochu upravenou - zkrácenou) přivezlo v sobotu 11.června do Libochovic Hynkovo hravé divadlo z Litoměřic. Herců bylo tentokráte na ochotnický soubor hodně, ale odehrát kolem padesáti rolí se sedmnácti aktéry je čin heroický. Ony také jednotlivé postavy neměly na scéně dlouhou životnost. Brouk ničil brouka, jeden požírá druhého. A když se objeví silný vůdce, jedno společenství likviduje druhé. Snad jen ty jepice na konci dožijí svůj život ve třpitu svých křídel, ale jak je jejich čas krátký. Člověk, který celý děj pozoruje, na závěr může konstatovat: "Vraždy, vraždy a zase vraždy! Vždyť jsou to jen brouci. Zato my lidé...". Litoměřické divadlo je mladé, ale zvládlo tak náročný kus, jako je Ze života hmyzu, velmi dobře.

FOTO Ze života hmyzu

popis      Po dramatickém týdnu musí následovat veselí. A rozveselit diváky bylo v pátek 17.června úkolem dvou herců z Divadýlka na dlani z Mladé Boleslavi. Aby byl jejich humor lidem blízký, sestoupili z pódia a sehráli svoji klauniádu A tak tě prosím, kníže v kruhu mezi diváky. Fraška dvou pánů, kupce (Radek Kotlaba) a Notábla (Petr Matoušek) se odehrává v předpokoji knížete? a čekání na audienci. I zde dochází ke střetu dvou zájmů, ale oproti předchozímu duelu (ONA), to tito pánové řeší v humorném tónu a ještě si k tomu přímo na scéně usmaží vejce na špeku a cibuli a vypijí nejednu lahvičku. Jednotlivé problémy řeší skutečně s představivostí klaunů. A co na jejich problémy kníže? Radši nic, co by nám jen řekl, odcházíme... . I zde musím pochválit intenzitu dialogu obou postav, jen si zkuste pouze povídat si hodinu s někým (myslím muže, pro ženy a poslance by hodina byla málo).

FOTO A tak tě...

   LDL ještě neskončilo, ale premiéru hostitelů Salcburský guláš jsem v sobotu nestihl a nádhernou Lucernu   v podání koštických ochotníků jsem již viděl. Závěr a vyhodnocení LDL proběhne U Tří lip v sobotu 25.6. v 18 hodin.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde