iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Vernisáž v sobotu 30.3.
v 15h.

Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
PLAKÁTEK

Bylinky kolem nás
Knihovna Telce
úterý 5.3.2024
17 h.
Místní lidová knihovna Peruc vás zve na přednášku Viery Hermíny Kopicové o prospěšných bylinkách z naší přírody.
PLAKÁTEK

Pochod předjarním Poohřím
Za Dubem, Peruc
sobota 9.3.2024
8:30 - 14:00 h.
Tradiční jarní pochod bude mít letos perucký kontrolní bod v usedlosti Za Dubem.
Kavárna nabídně pro veřejnost kávu, čaj, polévku, pivo, víno, zákusky...
PLAKÁTEK

Zajíčkova velikonoční dílna
Knihovna Peruc
úterý 10.3.2024
14 h.
Obecní knihovna Peruc a R&DF barvy s.r.o. vás zvou na velikonoční tvoření dekorací s fotokoutkem.
PLAKÁTEK

Trollové 3
Kino Peruc
neděle 10.3.2024
15:30 h.
Trollí princezna Poppy má slabost pro kámoše Větvíka. Jak se sbližují, Poppy odhalí jeho tajemství - byl členem kapely BroZone, kterou ovládali grázlové. Teď se spolu vydají na záchrannou misi. Diváci si to užijí, Trollové 3 jsou jízda od tvůrců Tučňáků z Madagaskaru, SpongeBoba, nebo Dexterovi Laboratoře . Animovaný / Dobrodružný / Komedie / USA, 2023, 92 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Bod obnovy
Kino Peruc
Pátek 15.3.2024
19:00 h.
V roce 2041 máte právo na oživení po smrti díky digitální záloze osobnosti - BODU OBNOVY. Agentka Em řeší případ, kdy bylo toto pravidlo porušeno, a musí vyšetřit zločin. Poutavý příběh v blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí nový život a lidé si ho mohou prodloužit. Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík... Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller, Česko / Slovensko / Polsko / Srbsko, 2023, 116 min
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Mimo sezonu zavřeno.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Na LDL drama i klauniáda
Na LDL drama i klauniáda
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 20 červen 2011

     Libochovické divadelní léto je skutečně nevšední měsíční přehlídkou ochotnického divadla. Po komediálním víkendu pokračovalo dramatickým víkendem a já ještě stihl jednu klauniádu.

popis      V pátek 10.června přivezlo jindy komendiální TMA divadlo z Terezína skutečné drsné argentinské drama ONA. Dva muži se sejdou v sauně, po chvíli zjistí vzájemný vztah k jedné ženě a zaklad dramatických situací je na scéně. Irondo (Fanda Hos) a Marley (Martin Soudský) přecházejí od sdělného dialogu až k silně emotivním střetům, přecházející až k fyzickým útokům. A to vše ONA. V závěru je překvapením pro diváky skutečný vztah k ní a tragické vyvrcholení vášní. Oba aktéři předvedli obdivuhodný energický hodinový dialog. Dost dobrý představení Klubové scény TMA divadla.

FOTO ONA

popis       Snad každý milovník divadla viděl jednu z nejznámějších her z Čapkova repertoáru Ze života hmyzu, kterou napsal se svým bratrem Josefem jako alegorickou ostrou obžalobu fašismu. Ale není to jen o fašismu, je to všeobecný pohled na lidskou společnost, platný i dnes. A tuto klasiku (trochu upravenou - zkrácenou) přivezlo v sobotu 11.června do Libochovic Hynkovo hravé divadlo z Litoměřic. Herců bylo tentokráte na ochotnický soubor hodně, ale odehrát kolem padesáti rolí se sedmnácti aktéry je čin heroický. Ony také jednotlivé postavy neměly na scéně dlouhou životnost. Brouk ničil brouka, jeden požírá druhého. A když se objeví silný vůdce, jedno společenství likviduje druhé. Snad jen ty jepice na konci dožijí svůj život ve třpitu svých křídel, ale jak je jejich čas krátký. Člověk, který celý děj pozoruje, na závěr může konstatovat: "Vraždy, vraždy a zase vraždy! Vždyť jsou to jen brouci. Zato my lidé...". Litoměřické divadlo je mladé, ale zvládlo tak náročný kus, jako je Ze života hmyzu, velmi dobře.

FOTO Ze života hmyzu

popis      Po dramatickém týdnu musí následovat veselí. A rozveselit diváky bylo v pátek 17.června úkolem dvou herců z Divadýlka na dlani z Mladé Boleslavi. Aby byl jejich humor lidem blízký, sestoupili z pódia a sehráli svoji klauniádu A tak tě prosím, kníže v kruhu mezi diváky. Fraška dvou pánů, kupce (Radek Kotlaba) a Notábla (Petr Matoušek) se odehrává v předpokoji knížete? a čekání na audienci. I zde dochází ke střetu dvou zájmů, ale oproti předchozímu duelu (ONA), to tito pánové řeší v humorném tónu a ještě si k tomu přímo na scéně usmaží vejce na špeku a cibuli a vypijí nejednu lahvičku. Jednotlivé problémy řeší skutečně s představivostí klaunů. A co na jejich problémy kníže? Radši nic, co by nám jen řekl, odcházíme... . I zde musím pochválit intenzitu dialogu obou postav, jen si zkuste pouze povídat si hodinu s někým (myslím muže, pro ženy a poslance by hodina byla málo).

FOTO A tak tě...

   LDL ještě neskončilo, ale premiéru hostitelů Salcburský guláš jsem v sobotu nestihl a nádhernou Lucernu   v podání koštických ochotníků jsem již viděl. Závěr a vyhodnocení LDL proběhne U Tří lip v sobotu 25.6. v 18 hodin.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde