iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Vernisáž v sobotu 30.3.
v 15h.

Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
PLAKÁTEK

Aristokratka ve varu
Kino Peruc
Pátek 1.3.2024
19:00 h.
Hrabě Frank, manželka Vivien a dcera Marie žijí na zámku Kostka. Pomáhají jim hospodyně, údržbář a kastelán. Zámek chátrá kvůli nedostatku peněz. Objevuje se Bendina dcera, což vše ještě více komplikuje situaci. Hrají: Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová, Eliška Balzerová, Martin Pechlát, Pavel Liška... Komedie / Česko / Slovensko, 2024, 99 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Bylinky kolem nás
Knihovna Telce
úterý 5.3.2024
17 h.
Místní lidová knihovna Peruc vás zve na přednášku Viery Hermíny Kopicové o prospěšných bylinkách z naší přírody.
PLAKÁTEK

Pochod předjarním Poohřím
Za Dubem, Peruc
sobota 9.3.2024
8:30 - 14:00 h.
Tradiční jarní pochod bude mít letos perucký kontrolní bod v usedlosti Za Dubem.
Kavárna nabídně pro veřejnost kávu, čaj, polévku, pivo, víno, zákusky...
PLAKÁTEK

Zajíčkova velikonoční dílna
Knihovna Peruc
úterý 10.3.2024
14 h.
Obecní knihovna Peruc a R&DF barvy s.r.o. vás zvou na velikonoční tvoření dekorací s fotokoutkem.
PLAKÁTEK

Trollové 3
Kino Peruc
neděle 10.3.2024
15:30 h.
Trollí princezna Poppy má slabost pro kámoše Větvíka. Jak se sbližují, Poppy odhalí jeho tajemství - byl členem kapely BroZone, kterou ovládali grázlové. Teď se spolu vydají na záchrannou misi. Diváci si to užijí, Trollové 3 jsou jízda od tvůrců Tučňáků z Madagaskaru, SpongeBoba, nebo Dexterovi Laboratoře . Animovaný / Dobrodružný / Komedie / USA, 2023, 92 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Bod obnovy
Kino Peruc
Pátek 15.3.2024
19:00 h.
V roce 2041 máte právo na oživení po smrti díky digitální záloze osobnosti - BODU OBNOVY. Agentka Em řeší případ, kdy bylo toto pravidlo porušeno, a musí vyšetřit zločin. Poutavý příběh v blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí nový život a lidé si ho mohou prodloužit. Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík... Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller, Česko / Slovensko / Polsko / Srbsko, 2023, 116 min
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Mimo sezonu zavřeno.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow LDL plné komedií
LDL plné komedií
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 09 červen 2011

      Před nedávnem jsem vás pozval na již 54. přehlídku ochotnických souborů na Libochovickém divadelním létě. Zahájení jsem nestihl, ale druhý víkend jsem viděl obě představení.

popis     V pátek přijel do Libochovic Divadelní spolek VOJAN s Libice nad Cidlinou, aby diváky U Třech lip pobavil břidkou francouzkou komedií Prázdniny snů. Je to typická situační komedie, plná zápletek, trapasů, a nedorozumění. Do domu přijedou nedopatřením, nebo podvodem pronajimatele na prázdniny lidé z různých rodin, kteří se nikdy neviděli, i když možná... A tak se vyhazují, seznamují, smiřují, překvapují, ale nakonec vše dopadne, tak jak to má v komedii být, dobře. On najde bývalou lásku a dokonce i dceru a vnučku, jeho žena vášnivého milence - saniťáka, ta druhá je bývalá láska, její dcera a vnučka jsou i jeho a navíc ta nejmladší čeká se svým klukem dítě. Nakonec se spárují dle svých citů a jsou všichni šťastni. Trojice herců, vlastně se saniťákem čtveřice, vytvořila na scéně skutečně bláznivé a smích vyvolávající prostředí. I další herci jim zdatně sekundovali. Vyzdvihnout by se snad dala Helena Vondrušková v roli Agathe.

FOTO z Prázdnin snů

popis     I v sobotu převládal na podiu humor, tentokráte ostřejší - italský. Vždyť Divadelní soubor při T.J. Sokol Lázně Toušeň přivezli Goldoniho a rovnou toho nejznámějšího Poprask na laguně. Vždyť snad každý zná divoký příběh dvou rybářských rodin, ženských plných jižního temperamentu a mužů, kteří nemají daleko k vytažení nože. K tomu všechna láska, divoká i žárlivá a vyšetřovatel Isidoro má co urovnávat. I zde nakonec vše dopadne dobře a každá rybářka uloví toho svého amanta. Herci z Toušně sehráli scény na rozžhavené ulici s neskutečnou energií, rvačky i facky byly opravdové, stejně jako žárlivost a zamilovanost. Všichni herci se mi ve svých rolích tak líbili, že ani nemohu vyzdvihnout toho, nebo tu. Obdiv patří celému souboru. Na realizaci představení je určitě vidět práci zkušeného režiséra Milana Schejbala, který tuším nyní šéfuje v příbramském divadle (ale známe ho zejména z mostecké scény). Poprask na laguně jsem již viděl několikrát, poprvé někdy v šedesátých s panem Peškem u Tylů a toto představení se tomu profesionálnímu téměř vyrovnalo. 

FOTO z Poprasku na laguně

    A ten kdo má rád ochotnické divadlo, má možnost jet do Libochovic na některé z dalších šesti představení LDL. Již tento pátek zde hrají terezínští hru ONA a v sobotu ochotníci z Litoměřic další klasiku Ze života hmyzu bratří Čapků. U Tří lip se začíná v 19:30 hodin.

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde