iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow LDL plné komedií
LDL plné komedií
Napsal Plazík st.   
Čtvrtek, 09 červen 2011

      Před nedávnem jsem vás pozval na již 54. přehlídku ochotnických souborů na Libochovickém divadelním létě. Zahájení jsem nestihl, ale druhý víkend jsem viděl obě představení.

popis     V pátek přijel do Libochovic Divadelní spolek VOJAN s Libice nad Cidlinou, aby diváky U Třech lip pobavil břidkou francouzkou komedií Prázdniny snů. Je to typická situační komedie, plná zápletek, trapasů, a nedorozumění. Do domu přijedou nedopatřením, nebo podvodem pronajimatele na prázdniny lidé z různých rodin, kteří se nikdy neviděli, i když možná... A tak se vyhazují, seznamují, smiřují, překvapují, ale nakonec vše dopadne, tak jak to má v komedii být, dobře. On najde bývalou lásku a dokonce i dceru a vnučku, jeho žena vášnivého milence - saniťáka, ta druhá je bývalá láska, její dcera a vnučka jsou i jeho a navíc ta nejmladší čeká se svým klukem dítě. Nakonec se spárují dle svých citů a jsou všichni šťastni. Trojice herců, vlastně se saniťákem čtveřice, vytvořila na scéně skutečně bláznivé a smích vyvolávající prostředí. I další herci jim zdatně sekundovali. Vyzdvihnout by se snad dala Helena Vondrušková v roli Agathe.

FOTO z Prázdnin snů

popis     I v sobotu převládal na podiu humor, tentokráte ostřejší - italský. Vždyť Divadelní soubor při T.J. Sokol Lázně Toušeň přivezli Goldoniho a rovnou toho nejznámějšího Poprask na laguně. Vždyť snad každý zná divoký příběh dvou rybářských rodin, ženských plných jižního temperamentu a mužů, kteří nemají daleko k vytažení nože. K tomu všechna láska, divoká i žárlivá a vyšetřovatel Isidoro má co urovnávat. I zde nakonec vše dopadne dobře a každá rybářka uloví toho svého amanta. Herci z Toušně sehráli scény na rozžhavené ulici s neskutečnou energií, rvačky i facky byly opravdové, stejně jako žárlivost a zamilovanost. Všichni herci se mi ve svých rolích tak líbili, že ani nemohu vyzdvihnout toho, nebo tu. Obdiv patří celému souboru. Na realizaci představení je určitě vidět práci zkušeného režiséra Milana Schejbala, který tuším nyní šéfuje v příbramském divadle (ale známe ho zejména z mostecké scény). Poprask na laguně jsem již viděl několikrát, poprvé někdy v šedesátých s panem Peškem u Tylů a toto představení se tomu profesionálnímu téměř vyrovnalo. 

FOTO z Poprasku na laguně

    A ten kdo má rád ochotnické divadlo, má možnost jet do Libochovic na některé z dalších šesti představení LDL. Již tento pátek zde hrají terezínští hru ONA a v sobotu ochotníci z Litoměřic další klasiku Ze života hmyzu bratří Čapků. U Tří lip se začíná v 19:30 hodin.

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde