iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Výstava fotografií snímaných mobilem, prvá výstava autorky.
PLAKÁTEK

Kuciak: Vražda novináře
Kino Peruc
24.3.2023
pátek 19:00 hod.

Dokumentární. Chladnokrevná vražda investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové v únoru 2018 otřásla nejen Slovenskem. Proč museli zemřít? Dánský koprodukční dokument rozplétá chapadla (nejen) slovenské mafie. Film Dánsko / Česko / USA. Délka filmu 102 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

PŘEDVELIKONOČNÍ TRŽNICE
Za Dubem Peruc

1.4.2023 13 - 16 hod.
VE STÁNCÍCH kraslice, dekorace, keramika, bylinky, perníčky    a další…
V KAVÁRNĚ káva, čokoláda, zákusky slané i sladké, zmrzlina, mošt, bylinkový čaj, pivo, víno, velikonoční nabídka, turistické upomínky,…
NA TERASE velikonoční nádivka, polévka.
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow V Radonicích rozsvítili Lucernu
V Radonicích rozsvítili Lucernu
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 23 květen 2011

    Již v březnu jsem vás pozval na představení Lucerna v podání Spolku ochotníků Koštice. Další pozvánka byla na minulý týden do Černčic a Radonic, kam jsem se i já rozjel.

   Jak řekla v úvodu režisérka představení, koštičtí ochotníci v zimě nastudují jedno představení, s kterým na jaře vyrazí mezi své diváky. Po loňské současné Dívčí válce F. R. Čecha, se letos obrátili na klasiku. Ale ne tak úplně. Lucernu českého velikána Aloise Jiráska nastudovali v současné úpravě Josefa Dvořáka (původně ji hrál upravenou již v 60. letech v Kladivadle) pod názvem Lucerna aneb Boj o lípu. Představení mělo již velký úspěch při březnové premiéře v Košticích a tak se na reprízu do radonické Sokolovny sešlo a sjelo téměř sto diváků. Přijeli dokonce i z Peruce, kde se divadlo nesmí hrát pro nezájem místních.
Lucerna Sedmá hodina večerní, venku začíná bouřka a paní režisérka Skalská vítá diváky. Opona se roztahuje a na scénu vchází Mlynář - náš pan farář Ivo Šimůnek. Přichází i babička (P. Karfíková), voják (P. Burdych) a Hanička (Simona Fryčová), hodně kypré děvče ze mlýna. Děj představení se rozvíjí. Jistě všichni víte, že protějškem kladných postav v Lucerně je pan Vrchní (Z. Karfík) a jeho pravá ruka Franc. A s ním vchází na scénu gradace humoru v podání Václava Maláta. Jeho monolog a následný dialog s Vrchním vyvolávají bouře smíchu, diváci téměř padají ze židlí. Na scénu vstupují i další postavy, Zajíček (P. Burdych), Klásek (J. Vlasák) a Klásková (T. Vinšová). Vše připraveno a přijíždí kněžna (V. Mužíková).  Hlavní spor o lípu a Haničku, mezi mlynářem, vrchním a vodníkem graduje. Je tu však Lucerna a mlynář odchází s kněžnou k zámečku v lese. Ale to už byl na scéně i vodník, opět v podání V. Maláta a jeho další perfektní komické výstupy. Zatím mlynář s kněžnou dochází k močálu, kde ctnostný muž téměř (?) podlehne útlým půvabům doprovázené paní. V tu chvíli vrcholí boj o lípu a jak to napsal už pan Jirásek dobro zvítězí. Lípa je zachráněna, mlynář se vrací k Haničce, spravedlivá kněžna rozbíjí lucernu, jen ten vodník opět nic nezískal. Vlastně ano! Velký aplaus přítomných diváků.
Lucerna se koštickým skutečně moc povedla a jak často říkám, mám většinou radši ochotnická představení než mnohé zájezdovky pražských "umělců" pro venkovany. Vyzdvihnout musím nadstandartní výkon Václava Maláta, moc se mi líbil i Ivo Šimůnek (mlynář), výborně hráli Z. Karfík (vrchní), S. Fryčová (Hanička), T. Vinšová (Klásková) a P. Burdych (Zajíček). Ale i další herci sehráli své role dobře. A ten, kdo Lucernu ještě neviděl, má možnost zajet do Libochovic na LDL, kde ji koštičtí sehrají 23. června.

FOTO z představení.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde