iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow V Radonicích rozsvítili Lucernu
V Radonicích rozsvítili Lucernu
Napsal Plazík st.   
Pondělí, 23 květen 2011

    Již v březnu jsem vás pozval na představení Lucerna v podání Spolku ochotníků Koštice. Další pozvánka byla na minulý týden do Černčic a Radonic, kam jsem se i já rozjel.

   Jak řekla v úvodu režisérka představení, koštičtí ochotníci v zimě nastudují jedno představení, s kterým na jaře vyrazí mezi své diváky. Po loňské současné Dívčí válce F. R. Čecha, se letos obrátili na klasiku. Ale ne tak úplně. Lucernu českého velikána Aloise Jiráska nastudovali v současné úpravě Josefa Dvořáka (původně ji hrál upravenou již v 60. letech v Kladivadle) pod názvem Lucerna aneb Boj o lípu. Představení mělo již velký úspěch při březnové premiéře v Košticích a tak se na reprízu do radonické Sokolovny sešlo a sjelo téměř sto diváků. Přijeli dokonce i z Peruce, kde se divadlo nesmí hrát pro nezájem místních.
Lucerna Sedmá hodina večerní, venku začíná bouřka a paní režisérka Skalská vítá diváky. Opona se roztahuje a na scénu vchází Mlynář - náš pan farář Ivo Šimůnek. Přichází i babička (P. Karfíková), voják (P. Burdych) a Hanička (Simona Fryčová), hodně kypré děvče ze mlýna. Děj představení se rozvíjí. Jistě všichni víte, že protějškem kladných postav v Lucerně je pan Vrchní (Z. Karfík) a jeho pravá ruka Franc. A s ním vchází na scénu gradace humoru v podání Václava Maláta. Jeho monolog a následný dialog s Vrchním vyvolávají bouře smíchu, diváci téměř padají ze židlí. Na scénu vstupují i další postavy, Zajíček (P. Burdych), Klásek (J. Vlasák) a Klásková (T. Vinšová). Vše připraveno a přijíždí kněžna (V. Mužíková).  Hlavní spor o lípu a Haničku, mezi mlynářem, vrchním a vodníkem graduje. Je tu však Lucerna a mlynář odchází s kněžnou k zámečku v lese. Ale to už byl na scéně i vodník, opět v podání V. Maláta a jeho další perfektní komické výstupy. Zatím mlynář s kněžnou dochází k močálu, kde ctnostný muž téměř (?) podlehne útlým půvabům doprovázené paní. V tu chvíli vrcholí boj o lípu a jak to napsal už pan Jirásek dobro zvítězí. Lípa je zachráněna, mlynář se vrací k Haničce, spravedlivá kněžna rozbíjí lucernu, jen ten vodník opět nic nezískal. Vlastně ano! Velký aplaus přítomných diváků.
Lucerna se koštickým skutečně moc povedla a jak často říkám, mám většinou radši ochotnická představení než mnohé zájezdovky pražských "umělců" pro venkovany. Vyzdvihnout musím nadstandartní výkon Václava Maláta, moc se mi líbil i Ivo Šimůnek (mlynář), výborně hráli Z. Karfík (vrchní), S. Fryčová (Hanička), T. Vinšová (Klásková) a P. Burdych (Zajíček). Ale i další herci sehráli své role dobře. A ten, kdo Lucernu ještě neviděl, má možnost zajet do Libochovic na LDL, kde ji koštičtí sehrají 23. června.

FOTO z představení.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde