iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Lounská hudební scéna XIII.
Lounská hudební scéna XIII.
Napsal Redakce   
Pondělí, 09 květen 2011

    Až teď jsem zjistil, že jsem dosud neuveřejnil poslední část vyprávění Petry Nechutné o lounské hudební scéně. a Petra se nám mezi tím stačila vdát, takže Antikotel 2009 od Petry Vojtěchové.

5. 8. Antikotel 2009: 22. – 23. 5. 2009

V roce 2009 přichystali pořadatelé návštěvníkům Antikotle překvapení. Vystupující kapely vystupovali na dvou pódiích, což přineslo řadu výhod. Zatímco na prvním pódiu hrála skupina, na druhém se v klidu připravila skupina další, a tak měla dost času i na ozvučení nástrojů. Dříve měly kapely přibližně 45 minut na hru a během 15 minut si museli muzikanti uklidit svou aparaturu a další mezitím šli na pódium a zvučili. Protože tu nebyla žádná časová rezerva, předchozí ročníky měly i několikahodinové zpoždění.
Tento systém organizace festivalu měl přinést dodržování harmonogramu a kvalitně ozvučené nástroje. První a hlavní scénu měl na starosti zvukař Tomáš Procházka, který měl na starosti předchozí ročníky, a druhé pódium, které stálo v místě tábořiště, zvučil Jan Stehlík. Zkušenosti získal během ozvučování několika předchozích koncertů. Dvě pódia pojmenovaná prakticky jako velké a malé přinesla pořadatelům náročnější sestavení programu, protože druhé pódium bylo menší a průměrná kapela s pěti hráči se tam nevešla. Hudební skupiny už neměly být řazeny pouze podle kvality a oblíbenosti, ale také musely vyhovovat svým obsazením velikosti pódia. 
popisCelý festival zahájila žatecká rocková kapela Sophie Chair, která na tomto festivalu byla nováčkem. Prostory Bahna se zaplnily až během výstupu druhé skupiny Furt rovně a velmi kvalitní hrou plnou humoru a pohody uvítala návštěvníky Antikotle.
Když dozněly poslední tóny nástrojů Furt rovně, vystoupila na malé scéně nová ústecká rocková kapela Stereobeat a poté zahrála na hlavním pódiu už tradičně Beruška. Tuto kapelu provázelo i tento rok nepříznivé počasí. Tentokrát se strhl déšť s výkonným větrem a tím opět poslech této blues-rockové kapely znesnadnil. Po dešti nastoupila skupina Poslední motýl ze Žatce, která připomněla svou akustickou alternativou lounským Stolní společnost, pořadateli moudře zařazenou na program druhého dne.
Mezi největší podívané večera patřilo seskupení Strejček Band & 6-tet, které v obsazení lounští hudebníci a šest zpěvaček z Kvítku předvedlo výběr toho nejlepšího z kvalitního světového popu. Martin Pokorný ukázal dobře propracovaný hip-hop, při jehož interpretaci se ani na okamžik nezastavil.
popisDruhou tradiční skupinou na Antikotli je vedle Berušky také Humus Debilitae, na kterou se jejich fanoušci už velmi těšili a na jejíž rytmy si celé Bahno pěkně zatancovalo. Přestože jejich hudba se dá nazvat jako kultovní, uvítali diváci další páteční kapelu Sníh na schodišti, aby dali svým nohám odpočinout od skákání. Tito muzikanti patří v Lounech mezi vždy znovu vítané zpestření na větších koncertech, kde hrají většinou pouze místní kapely.
Dlouho po půlnoci si dostali příležitost další lounští muzikanti se skupinou La ´díra, která už má na lounské scéně dlouhou tradici. Zakončení večera patřilo kapele Iggy Pop. Tito hudebníci si svou hru užívají stejně dobře jako jejich posluchači a jediným důvodem, proč neprotáhli páteční den až do sobotního rána bylo dodržení nočního klidu, na kterém místní, majitel podniku i policie trvají.

Antikotel 2009 na Peruckých stránkách:
  pátek
  sobota

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde