iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Josef Skip Holota
Zajímavosti kolem nás

30. 3. - 23. 6. 2024
Vernisáž v sobotu 30.3.
v 15h.

Výstava fotografií z okolí Plzeňského a Ústeckého kraje.
PLAKÁTEK

Bylinky kolem nás
Knihovna Telce
úterý 5.3.2024
17 h.
Místní lidová knihovna Peruc vás zve na přednášku Viery Hermíny Kopicové o prospěšných bylinkách z naší přírody.
PLAKÁTEK

Pochod předjarním Poohřím
Za Dubem, Peruc
sobota 9.3.2024
8:30 - 14:00 h.
Tradiční jarní pochod bude mít letos perucký kontrolní bod v usedlosti Za Dubem.
Kavárna nabídně pro veřejnost kávu, čaj, polévku, pivo, víno, zákusky...
PLAKÁTEK

Zajíčkova velikonoční dílna
Knihovna Peruc
úterý 10.3.2024
14 h.
Obecní knihovna Peruc a R&DF barvy s.r.o. vás zvou na velikonoční tvoření dekorací s fotokoutkem.
PLAKÁTEK

Trollové 3
Kino Peruc
neděle 10.3.2024
15:30 h.
Trollí princezna Poppy má slabost pro kámoše Větvíka. Jak se sbližují, Poppy odhalí jeho tajemství - byl členem kapely BroZone, kterou ovládali grázlové. Teď se spolu vydají na záchrannou misi. Diváci si to užijí, Trollové 3 jsou jízda od tvůrců Tučňáků z Madagaskaru, SpongeBoba, nebo Dexterovi Laboratoře . Animovaný / Dobrodružný / Komedie / USA, 2023, 92 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

Bod obnovy
Kino Peruc
Pátek 15.3.2024
19:00 h.
V roce 2041 máte právo na oživení po smrti díky digitální záloze osobnosti - BODU OBNOVY. Agentka Em řeší případ, kdy bylo toto pravidlo porušeno, a musí vyšetřit zločin. Poutavý příběh v blízké budoucnosti, kde technologie nabízejí nový život a lidé si ho mohou prodloužit. Hrají: Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Milan Ondrík... Sci-Fi / Krimi / Drama / Thriller, Česko / Slovensko / Polsko / Srbsko, 2023, 116 min
Mládeži přístupný
Vstupné 100 Kč

Nerozlučná dvojka
Kino Peruc
neděle 24.3.2024
15:30 h.
Nerozlučná dvojka vypráví příběh Dona, dřevěné loutky na útěku a opuštěné plyšové hračky DJ Doggy Doga, který hledá opravdového kamaráda. Jejich cesty se zkříží v Central Parku a navzdory všem předpokladům i odlišnostem se spolu vydávají na dobrodružnou cestu New Yorkem. Animovaný / Dobrodružný, Francie / Španělsko / Belgie, 2023, 88 min.
Mládeži přístupný
Vstupné 50 Kč

A máme, co jsme chtěli
Kino Peruc
Pátek 29.3.2024
19:00 h.
Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. Hrají: Eva Holubová, Bolek Polívka... Rodinný / Drama / Komedie, Slovensko / Kanada, 2023, 100 min.
Nevhodný do 12 let
Vstupné 100 Kč

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Mimo sezonu zavřeno.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavy v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2024

 
You are here: Hlavní strana arrow Fotbal na Peruci arrow Lounská hudební scéna XIII.
Lounská hudební scéna XIII.
Napsal Redakce   
Pondělí, 09 květen 2011

    Až teď jsem zjistil, že jsem dosud neuveřejnil poslední část vyprávění Petry Nechutné o lounské hudební scéně. a Petra se nám mezi tím stačila vdát, takže Antikotel 2009 od Petry Vojtěchové.

5. 8. Antikotel 2009: 22. – 23. 5. 2009

V roce 2009 přichystali pořadatelé návštěvníkům Antikotle překvapení. Vystupující kapely vystupovali na dvou pódiích, což přineslo řadu výhod. Zatímco na prvním pódiu hrála skupina, na druhém se v klidu připravila skupina další, a tak měla dost času i na ozvučení nástrojů. Dříve měly kapely přibližně 45 minut na hru a během 15 minut si museli muzikanti uklidit svou aparaturu a další mezitím šli na pódium a zvučili. Protože tu nebyla žádná časová rezerva, předchozí ročníky měly i několikahodinové zpoždění.
Tento systém organizace festivalu měl přinést dodržování harmonogramu a kvalitně ozvučené nástroje. První a hlavní scénu měl na starosti zvukař Tomáš Procházka, který měl na starosti předchozí ročníky, a druhé pódium, které stálo v místě tábořiště, zvučil Jan Stehlík. Zkušenosti získal během ozvučování několika předchozích koncertů. Dvě pódia pojmenovaná prakticky jako velké a malé přinesla pořadatelům náročnější sestavení programu, protože druhé pódium bylo menší a průměrná kapela s pěti hráči se tam nevešla. Hudební skupiny už neměly být řazeny pouze podle kvality a oblíbenosti, ale také musely vyhovovat svým obsazením velikosti pódia. 
popisCelý festival zahájila žatecká rocková kapela Sophie Chair, která na tomto festivalu byla nováčkem. Prostory Bahna se zaplnily až během výstupu druhé skupiny Furt rovně a velmi kvalitní hrou plnou humoru a pohody uvítala návštěvníky Antikotle.
Když dozněly poslední tóny nástrojů Furt rovně, vystoupila na malé scéně nová ústecká rocková kapela Stereobeat a poté zahrála na hlavním pódiu už tradičně Beruška. Tuto kapelu provázelo i tento rok nepříznivé počasí. Tentokrát se strhl déšť s výkonným větrem a tím opět poslech této blues-rockové kapely znesnadnil. Po dešti nastoupila skupina Poslední motýl ze Žatce, která připomněla svou akustickou alternativou lounským Stolní společnost, pořadateli moudře zařazenou na program druhého dne.
Mezi největší podívané večera patřilo seskupení Strejček Band & 6-tet, které v obsazení lounští hudebníci a šest zpěvaček z Kvítku předvedlo výběr toho nejlepšího z kvalitního světového popu. Martin Pokorný ukázal dobře propracovaný hip-hop, při jehož interpretaci se ani na okamžik nezastavil.
popisDruhou tradiční skupinou na Antikotli je vedle Berušky také Humus Debilitae, na kterou se jejich fanoušci už velmi těšili a na jejíž rytmy si celé Bahno pěkně zatancovalo. Přestože jejich hudba se dá nazvat jako kultovní, uvítali diváci další páteční kapelu Sníh na schodišti, aby dali svým nohám odpočinout od skákání. Tito muzikanti patří v Lounech mezi vždy znovu vítané zpestření na větších koncertech, kde hrají většinou pouze místní kapely.
Dlouho po půlnoci si dostali příležitost další lounští muzikanti se skupinou La ´díra, která už má na lounské scéně dlouhou tradici. Zakončení večera patřilo kapele Iggy Pop. Tito hudebníci si svou hru užívají stejně dobře jako jejich posluchači a jediným důvodem, proč neprotáhli páteční den až do sobotního rána bylo dodržení nočního klidu, na kterém místní, majitel podniku i policie trvají.

Antikotel 2009 na Peruckých stránkách:
  pátek
  sobota

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde