iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Chlupáčci
kino Peruc
neděle 30. 1. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný. Pupí a Eda patří do rodu Chlupáčků. Roztomilých, chlupatých zvířátek ve tvaru donutu. Tihle chlupáči poklidně žijí v hojném počtu na Galapágách. Jenže Eda je věčně nabručený pesimista, zatímco jeho sestra Pupí je nezbedná neposeda, která působí zmatek kamkoliv přijde. Takže oba moc nezapadají mezi ostatní. Film USA. Délka filmu 85 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Moje krásná příšerka
kino Peruc
neděle 6. 2. 2022
15:30 hod.

Rodinný / Animovaný. Princezna Barbara není žádné uťápnuté stvoření a nenechá si od tatínka krále nic přikazovat. Natož pak, když zjistí, že krále drží v hrsti zloduch, který mu ukradl zázračný lektvar. Film Rusko. Délka filmu 98 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč

Láska na špičkách
kino Peruc
pátek 11. 2. 2022
19.00 hod.

Komedie / Romantický. Příběh romantické komedie je zasazen do malého města a okolí na Broumovsku. Dramatická krajina koresponduje s náladami hlavní hrdinky Terezy, bývalé primabaleríny Národního divadla, která po úrazu skončila kariéru profi tanečnice a přestěhovala se s manželem a sedmiletou dcerou Maruškou na opuštěný mlýn.Film Česko. Délka filmu 103 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Dračí země
kino Peruc
neděle 20. 2. 2022
15:30 hod.

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný. Rodinný film s trojící neobvyklých hlavních hrdinů, drakem, zlodějíčkem a horským šotkem. Hrdinové se vydávají na dobrodružnou cestu, jejímž cílem je nalezení dračí země. Film Německo. Délka filmu 93 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč   

Kurz manželské touhy
kino Peruc
pátek 25. 2. 2022
19.00 hod.

Komedie / Drama. Sledujeme pět manželských párů, kteří si přejí navrátit touhu a vášeň do svých životů. Přijíždějí na kurz ambiciózního párového terapeuta do luxusního resortu, který vlastní sympatický majitel zvaný Mech. Duchovní guru Mazel razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné, tzv. metodě pevného objetí. Film Česko. Délka filmu 90 min.

Přístupný od 12 let.
Vstupné 100 Kč  

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezonu připravujeme.
Africký sen
Ilona Rosenkrancová
5. 3. - 24. 4. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií z cestování s paní M. Imbrovou v srdci Afriky.

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Zajímavosti arrow Perucké jaro 2002
Perucké jaro 2002
Napsal Plazík st.   
Neděle, 21 duben 2002
21.4.2002

Peruc, usazená na jižním okraji pásu lesů mezi Slavětínem a Libochovicemi se také probouzí do nového jara. Podíval jsem se ze svoji Agfou na několik míst, která víří poslední dobou místní život.

 

První zastávka byla u památky nejvzácnější, Oldřichova dubu. Ten je opět v centru zájmu turistů, pěších, motorizovaných i cyklistů. Všichni, ale hlavně místní občané s netrpělivostí vyhlížejí, zda se i letos ještě zazelená. Rány, které mu člověk uštědřil v posledních letech jsou na něm silně podepsány.pl47_small.jpg

Po silnici kousek pod Oldřichem je Penzion u Dubu s areálem dětského tábora s koupalištěm. Ten se stal oproti očekávaného přínosu dalším břímětem Obecního úřadu. Několik nešťastných nájmů nedovolilo řádné využití. Nyní se alespoň u tábora blýská na lepší časy. V minulém týdnu jej převzala  k provozování firma Hoge Luboše Hogenauera, vydavatele časopisu Oskar. Škoda, že prý z důvodů blížících se voleb je nájem pouze na jeden rok. Tento léta osvědčený provozovatel tohoto zařízení tak nemůže připravit dlouhodobější koncepci využití. 

pl56_small.jpg

 

Kousek po cestě nad penzionem jsou již jen základy, kdysi pěkné perucké hájenky.Za koupalištěm, které je v areálu tábora, je vypuštěný Mlýnský rybník (Mlejňák). Dle záměrů Lesní správy má být letos opraven tak, aby z něho byl opět hezký kout našeho lesa.pl62_small.jpg

 

Za ním u bývalého mlýna začíná Macův důl. Zde v minulosti I před několika dny řádili loupežníci. 

pl60_small.jpg

Po druhé hrázi rybníka a podél celého rekreačního areálu zpět na silnici a do obce po Šlepce, bývalé železniční trati, kde ještě před 100 lety jezdily vláčky do peruckého cukrovaru. Dnes díky péči lesního závodu je problémem zde projít i pěšky.
pl65_small.jpg

V lese se připravují k plnému květu petrklíče, na jarně zeleném trávníku se zlatí pampelišky. Jen kdysi navrhované křížence, pampeklíče a petrlišky, jak navrhoval pan Jiří Suchý jsem ještě nikde neviděl. Ale zajisté procházka okolím Peruce, přes všechny neduhy poslední doby, stojí za víkendový čas domácích i návštěvníků. 
Snímky z Peruce jsou ZDE .

Miroslav Blažek

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv