iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Panorama Českého středohoří
Dan Fiker

6. 5. - 2. 7. 2023
Galerie u Plazíka na Peruci, společně s autorem Danielem Fikerem, vás zvou na vernisáž výstavy. Spatříte velkoformátové fotografie, známé i neznámé panoramatické pohledy na krajinu Českého středohoří, které ústeckého fotografa očarovalo.
Výstava bude přístupná do 2. července 2023 o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin, popřípadě na zazvonění v galerii.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie U kozorožce Peruc
8.6. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část prvá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Program na červen.
PLAKÁTEK 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK

Ostrov

Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
16.6.2023
pátek 21:00 hod.
Komedie / Dobrodružný / Romantický. Richard a Alice se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se, že odletí předčasně domů, ale jejich malý letoun ztroskotá na opuštěném ostrově, Richard a Alice jsou tak nuceni společně čekat na záchranu. Osamělí trosečníci se na tropickém ostrůvku musí postarat nejen o svou záchranu a přežití, ale také začít znovu spolupracovat a hledat k sobě cestu zpátky. Film Česko . Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč 

Pochod života
Domoušice - Louny

24.6.2023 10 hod.
Tradiční pochod Strany přátel piva Louny.
Startovné 100.-Kč
PLAKÁTEK

Život kotěte
Letní kino Peruc
v případě deště se představení přesouvá do kina
30.6.2023
pátek 21:00 hod.
Drama / Rodinný. Desetiletá Clémence a Vrnilka, její mourovaté koťátko, odjíždějí z Paříže na prázdniny do Vogéz. Příhody a nečekaná setkání, které Clémence a Vrnilka, změní jejich život. Vrnilka objeví svobodu a přírodu, ale také nebezpečí života daleko od města. Setkává se bílým kotětem, které se brzy stane jejím přítelem. Kočička Vrnilka je zábavná, dojemná, nepředvídatelná, překvapivá, záhadná i znepokojivá, nikoho nenechá lhostejným. Film Francie.
Délka filmu 83 min. Přístupný film.
Vstupné 100 Kč
Promítání za vysvědčení, dítě do 12 let v doprovodu dospělého zdarma.

Běh Oldřicha a Boženy
Peruc - nám. E Filly

25.6.2023 8 hod.
Prezentaca 8:00 - 8:30 hod. Stratovné 20 Kč.
PLAKÁTEK

LUDVÍK ERDMANN 80
Galerie u Plazíka Peruc
5.7. - 2.9. 2023
víkendy a svátky
10 - 18 hod.

Výstava fotografií k autorovým nedožitým osmdesátinám - část druhá. Vzpomínkové setkání je připraveno na sobotu 15. července 2023 ve 13 hodin v Galerii U Plazíka a posléze v Galerii U Kozorožce.

PLAKÁTEK

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu obrazů Kateřiny Novákové.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4.
PLAKÁTEK
Noc kostelů
2.6.2023 v 18 - 22 hod.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow HLEDÁNÍ VELIKONOČNÍHO ZAJÍČKA
HLEDÁNÍ VELIKONOČNÍHO ZAJÍČKA
Napsal Lukáš Buben   
Čtvrtek, 21 duben 2011

Rok utekl jako voda a opět jsme se sešli v peruckém parku, abychom oslavili příchod Velikonoc.

  Tato báječná akce určená hlavně pro děti se stala na Peruci již tradicí, doufám, že se bude ještě dlouho konat. Byl jsem požádán, abych to vše nafotil a to se prostě neodmítá. Sraz byl v sobotu 16.dubna v 15.00hod před muzeem České vesnice. Již při vstupu do parku nás vítala krásně nazdobená brána a za ní už byly připravené soutěže a úkoly pro děti. Třetí hodina odbila a mohlo se začít. Dětem byly rozdány kartičky, na které pak za splnění úkolu dostávaly razítka. Úkolů bylo celkem sedm. Hned u muzea se na zem křídami malovala velikonoční vajíčka, zajíčkové, kuřátka, no prostě vše, co k Velikonocům patří. Zbytek úkolů a soutěží byl převážně na trávníku před galerií Emila Filly. Dalším úkolem bylo třeba skákání v pytli, nebo namotávání provázku na klacík, na kterém byl přivázán krásný namalovaný motýl. A rychle na další soutěž. Překážkový běh se lžící, na které bylo vajíčko. Toto bylo docela zapeklité pro nejmenší děti, ale drobná pomoc od rodičů a úkol byl splněn. Razítko do kartičky a jdeme dál. Co takhle složit Velikonoční skládanku, zde se začala tvořit pěkná fronta, protože to byl nelehký úkol, ale i toto se dětem podařilo. „Tak mámo, kam ještě půjdeme?“zaznělo z úst jednoho dítka. Už zbýval jen hod míčkem na velikánské namalované kuře, no přesněji řečeno, trefit se do otvoru, které toto kuře mělo vystřižené v bříšku. dsc_3260.jpgA poslední úkol byl dodělat zajíčkovi očička. Vypadalo to asi takhle: na papíře byl namalován zajíček a neměl oči, děti dostaly kamínky, na kterých právě ty oči byly namalované a ty kamínky pak házely zajíčkovi na tvář. No, snad jsem to popsal správně. Sedm úkolů splněno, sedm razítek v kartičce. Přišel čas rozdat sladkosti, ale ještě předtím společná fotka. Paní Magda Kučerová svolala všechny děti, utvořila se skupinka, usmívat se, zaznělo sborově „sýýýýr“ a bylo to. Pak už se děti rozeběhly ke stromu, na kterém byli zavěšení čokoládoví zajíčkové a netrpělivě čekali až na ně přijde řada. Na každého se dostalo, zajíčků bylo dost. Rychle ho rozbalit a zakousnout se do voňavé čokolády. Jé, to bylo upatlaných tvářiček. A to byl vlastně závěr této báječné akce. Lidé se pomalu začali rozcházet k domovům. Celé odpoledne se neslo v duchu radosti a dětského smíchu a také nám přálo i počasí.

Velké poděkování patří opět Sokolkám, které takovéto akce pro děti připravují. Na Zajíčka dal OÚ Městys Peruc finanční příspěvek na sladké odměny. Manželé Novákovi, kteří mají na Peruci cestovní kancelář SN Tour, nakoupili Velikonoční mazance a beránky. Poděkování zaslouží i dobrovolníci, kteří byli na stanovištích, prostě každý, kdo se nějak přičinil. Těším se zase za rok, až budeme společně hledat Velikonočního zajíčka.

VELIKONOČNÍ FOTO zde:

VELIKONOČNÍ FOTO OD RENÁTKY zde:

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde