iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Výstava fotografií snímaných mobilem, prvá výstava autorky.
PLAKÁTEK

PŘEDVELIKONOČNÍ TRŽNICE
Za Dubem Peruc

1.4.2023 13 - 16 hod.
VE STÁNCÍCH kraslice, dekorace, keramika, bylinky, perníčky    a další…
V KAVÁRNĚ káva, čokoláda, zákusky slané i sladké, zmrzlina, mošt, bylinkový čaj, pivo, víno, velikonoční nabídka, turistické upomínky,…
NA TERASE velikonoční nádivka, polévka.
PLAKÁTEK  

Ukliďme Česko - Peruc
Městys Peruc

1.4.2023 
Akce je individuální. Pytle a rukavice na Úřadu městyse Peruc. Více v plakátku.
PLAKÁTEK

Kocour v botách: Poslední přání
Kino Peruc
2.4.2023
neděle 15:30 hod.

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy. Když máte k dispozici devět životů, tak vám na tom, že tu a tam něco odskáčete, vůbec nezáleží, zvlášť když jste legendární hrdina, který se dobrovolně vrhá do těch nejbláznivějších dobrodružství. Kocour v botách právě zachránil obyvatele jednoho městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Kocour se proto rozhodne pověsit boty na hřebík a žít dál v relativním bezpečí. Film   USA. Délka filmu 101 min.
Přístupný film 
Vstupné 50 Kč 
 
Bastardi – reparát
Kino Peruc
14.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie / Drama. Učitel Majer je propuštěn z vězení na amnestii. K sobě do domu si ho bere jeho spolužák ze základní školy Ivan, jenž žije v romském ghettě. Majer nemá nikoho z rodiny. Nikdo mu nezbyl, a tak nabídku Ivana vítá. Ivan Majerovi sdělí, že se mu rozhodl pomoci především z důvodu, že potřebuje znovu otevřít školu, na které dříve Majer učil a chvíli ji vedl. Film Česko. Délka filmu 86 min.  
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

SEXMISE
Divadlo Most

19.4.2023
středa 17 hod.

Kulturní komise při Městysu Peruc pořádá zájezd do divadla v Mostě. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle: 415 697 175 u paní Nikoly Zelenkové. Autobusovou dopravu na představení hradí Městys Peruc.
Vstupné 340 Kč
PLAKÁTEK

Srdeční záležitost
Kino Peruc
28.4.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Červený koberec, zářící reflektory, ječící fanoušci, fotografové honící se za nejlepším snímkem, kameramanské štáby čekající na rozhovory – premiéra se blíží a největší filmová hvězda Marvin Bosch je netrpělivě očekávána. Ale ta nepřichází. Rozhovor se zákeřnou bulvární novinářkou Bettinou Bamberger vysílaný v přímém přenosu se totiž strašně nevydařil a Marvin před novináři i fanoušky prchá ulicemi města. Film Německo.  Délka filmu 100 min.
Nevhodný do 12 let

Vstupné 100 Kč 

Stradonice - 750 let
Stradonice - náves

10.6.2023 13 hod.
Klub žena a SDH Stradonice vás zvou na oslavu 750. výročí Stradonic - 1273 - 2023. Bohatý kulturní program. Občerstvení zajištěno.
PLAKÁTEK   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Zahájení sezony 1.4.2023.
Otevřeno v sobotu a neděli od 13.00 do 18.00 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Plazíkovo digifoto arrow V sobotu jsme se zahřáli
V sobotu jsme se zahřáli
Napsal Plazík st.   
Neděle, 17 duben 2011
    Už ani nevím pokolikáté jsem se byl poprvé zahřát na jaře na své Jawičce u kamarádů na Stochově.  V týdnu to vypadalo bledě, ale v sobotu se na nás usmálo sluníčko a oteplilo se.

     S novou duší v předním kole a v nové přilbě jsem se před polednem rozjel po bývalých silnicích, dnes tankodromech (Peruc - Telce) tradičně do motorkářského baru kamarádů ve Stochově. A sjížděli se tam motorky ze všech stran, z blízka i z dáli. U vjezdu mě přivítala Andrejka, u vrat Mafy s medovinou, domácí ppopisořadatelé Mižu, Suchoš, Slíďák,... a další staří známí. Z Loun už tam byl Tonda a Zuzka a druhý Tonda a Jindra s veterány. Dal jsem si jeden nealko Budvárek a připravoval se na vyjížďku. Letos přijel s kamerou místo Honzy kamarád Petr z Loun a požádal mě, zda bych nesvezl jeho dceru Kamilku. Jezdívám většinou sám, tak to jednou zkusím v tandemu. 
     Vyjeli jsme na známou trasu přes Lány a Sýkořice k Berounce do Zbečna a vzhůru pře Písky, křivoklátskými lesy zpět do Lán a na Stochov. Je to moc pěkná trasa, rovinky i serpentiny, volná krajina i les. A letos se ostatní chovali mnohem lépe než na podzim, zbytečně nepředjížděli a nezahamtávali to metr přede mnou jako na podzim. Přece jen stará Jawička nebrzdí tak, jako nové stroje. Byla to příjemná spanilka.
    Na valníku se připravila tradiční kapela a Čenda se Stochovákama rozjeli i soutěže. Ale prvé bylo vystoupení mistrů republiky v tahu. I já nevěděl, co to je, až tady jsem zjistil, že je to zdvižení činky při natažených nohách i zádech. Nenápadná a štíhlá vzpěračka má rekord 165 kg a mistr asi 180 kg. Po ukázce si to vyzkoušeli i motorkáři a motorkářky. Vítěz zdvihl 150 a silačka z řad diváků stovku. Já bych možná zdvihl tu tyč mezi závažími (prý váží 20 Kg). Po další muzice se střílelo barevnejma kuličkama a po další sérii při šlapání mopeda kousal zavěšený párek. Bylo veselo, i když dost motorek odjelo domů. Vytrvace ještě čekal pestrý noční program.
   Ani já už nezůstávám na noc, nikdy jsem ani k ránu neusnul a v noci bez brýlí nevidím. Takže jsem na sedmou ohlásil odjezd a v tu chvíli jsem měl opět spolujezdkyni. Kamilka chtěla odvézt do Loun, bylo krásně a tak těch pár kilometrů s mladou spolujezdkyní bylo příjemnejch. Dovezl jsem ji bezpečně až do Kolonie a v osm byl doma. Fajn motorkářskej den.

FOTO z moto.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde