iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

OD ZEMĚ K NEBESŮM
příroda a architektura

Radek Kučea
Peruc
Galerie u Plazíka

31. 8. - 3. 11. 2024
Výstava fotografií lounského autora, který si zamiloval pohled na svět skrz hledáček fotoaparátu.
Vernisáž výstavy 31. 8. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

VÝROČÍ 10 LET
od otevření penzionu
a kavárny
Za Dubem Peruc
20. 7. 2024 
13 - 19:00 hod.

Šatník paní mlynářky, fotografie, hudba.
15:00 koncert Song Ladies Kvintet

PLAKÁTEK

Kino Peruc
Letní kino - V případě deště se promítání přesouvá do kina, čas zůstává stejný.

Tlapková patrola ve velkofilmu
Promítá se kině!
Pátek 19.7.2024
18:00 hod.

Animovaná komedie. Když se přímo na Adventure City zřítí magický meteorit, získají pejsci z Tlapkové patroly superschopnosti, které je promění v mocné tlapky! USA / Kanada, 93 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 50 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Lounská hudební scéna XII.
Lounská hudební scéna XII.
Napsal Redakce   
Pondělí, 28 březen 2011

    Po více než měsíci jsem si opět otevřel povídání Petry Nechutné a musím se s vámi podělit o historii Antikotle 2007 a 2008.

 

5. 6 Antikotel 2007: 18. – 19. 5. 2007

Páteční program tohoto ročníku měl být dle programu zajímavější než sobotní, protože se jednalo o lounské stálice. O to více byli všichni překvapeni kvalitou a úrovní vystupujících druhého dne festivalu. Přestože se páteční počasí vyvedlo, posluchačů zde nebylo tolik, kolik pořadatelé očekávali.

popis První den začal s malým zpožděním, ale nástup opět fungující kapely Joe Purple byl přivítán diváky velmi kladně. Jejich variace na rock 60. a 70. let byla provedena živě a s humorem a to posluchači ocenili. Následovala skupina Ruxak. Přetransformovala z kapely Ježkovi Woči a přinesla do festivalu trochu rockového zvuku s metalovými prvky. Velkým skokem od něžného ženského rocku k hardcore-metalcore byla skupina Fetus in Fetu, které trochu nevyšel zvuk kytar i přes delší zvučení, a způsobila další posun celého denního programu.

Vřele přivítaní hudebníci skupiny Humus Debelitae svou hudbu označují za romanticko - primitivistický fauna rock a jsou považováni za lounskou legendu. Tito „Humusáci“ si získali už všechny lounské hudební milovníky a každé jejich vystoupení sklízí veliký úspěch. Dobře naladěné publikum bylo nadšené i z další kapely The Dioptrie, zejména když předvedla názornou ukázku toho, že klasický bigbít má stále mnoho příznivců.

 Objevem tohoto dne byla skupina Kara Ben MC, která v Lounech předvedla rap and beat, což není v tomto městě moc zakořeněnpopisý styl. Jednalo se o zpestření rockového, punkového a undergroundového stereotypu, který má v Lounech mnoho fanoušků, ale i tento hudební směr si tu našel své místo a své příznivce.

Další skupinou, součástí pátečního programu, byla Beruška. Byla přivítána s větším ohlasem než Kara Ben MC, díky taneční muzice tohoto klasického blues-rockového seskupení. Mezi lounské letité stálice patří i kapela Paralet, která vystoupila po Berušce. Jelikož přichází téměř každý rok v jiné sestavě, přichází také s novým repertoárem, protože se na tvorbě nových písní částečně podílejí všichni zúčastnění.

Když začala hrát skupina Stolní společnost měl program skluz už dvě hodiny. Muzikanti hráli už jen pro skupinku příznivců, kteří vydrželi až do 4 hodin do rána. Časový skluz a ranní hodiny už nedovolily vystoupit skupině la´díra, a tak tím pádem na Antikotli chyběla.

V sobotním odpoledni zazněly opět španělky Jana Stehlíka a Jana Brabce, nechyběl tradiční Delta Rock a zahrála tu i skupina ACE. Návštěvníkům zahrála klasický rock. Z Rakovníka přijela kapela logArytmy Jazz a plynule zapadla do klidného odpoledne svými klasicky pojatými jazzovými standardy 30. a 40. let.

Hip hop získal své místo v sobotním odpoledni díky dvěma skupinám 3lo3 a Lounská konekce. Jejich hudba měla šťávu a jejich textům bylo rozumět. Nesrozumitelnost textů byla velkou nevýhodou kapely Kareben MC, jež hrála v pápopistek.

 Dalším nováčkem na lounské scéně byla skupina Feast of Friends. Vojtěch Petržilka se obklopil vynikající formací, která se vrátila k rocku 60. – 70. let. Miroslav Blažek uvádí že: „Hipies a tato nádherná doba z jejich projevu živě dýchá“ a „někdo si možná myslí, že tato muzika nemá cenu, ale je to správný návrat ke kořenům“. V programu následovala kapela Kreczek s hudbou 21. století. Tato kapela ze Slaného nazývá svůj hudební projev progresivní nerock, ale jedná se o rock ovlivněný alternativou 21. století. Jejich zpěvačka Ivana Zágnerová předvedla nejkvalitnější pěvecký výkon tohoto dne.

Ani vpopis tomto roce nechyběla na přehlídce punková kapela Jistý náboj a tito hudebníci roztančili publikum, které doposud pouze poslouchalo. Už kolem půlnoci měl harmonogram zpoždění více než 2 hodiny a na programu zbývaly ještě 4 kapely. Další kvalitní hudebníci se představili pod jménem Napapíře. Tato skupina hrála beat s jazzovými prvky a u návštěvníků měla veliký úspěch.

 Odměnou pro vytrvalé posluchače byl alternativní rock skupiny Ústí nad Labem, jejichž vystoupení se velmi vydařilo. V této době odešli už téměř všichni návštěvníci festivalu a tak si další kapelu užívali spíš pořadatelé. Uskupení kolem Petra Novotného s názvem Iggy Pop bylo nejen kvalitní hudební vystoupení, ale také show pro diváky. Poslední skupina na programu Les Symboles, se už k hraní nedostala, jednak protože nebylo téměř pro koho hrát, výčep byl dávno zavřený a zvukaři už nepřistoupili na další prodloužení už tak náročného dne.


Antikotel 2007 pátek na Peruckých stránkách
Antikotel 2007 
sobota na Peruckých stránkách 

5. 7. Antikotel 2008: 17. – 18. 5. 2008

 Počátek tohoto ročníku festivalu patřil mimořádně jiné hudební skupině než pořadatelské. První den zahájila kapela Jahtec Jammin´Job, která dokázala, že ji pořadatelé zvolili pro  zahájení festivalu oprávněně a svým výkonem se zařadila mezi nejlepší skupiny, které na tomto ročníku vystoupily. Bohužel tuto skupinu nemělo šanci ohodnotit mnoho návštěvníků, jelikož přicházeli na Bahno, kde se festival opět pořádal, až během dalšího programu.

Následovala už osvědčená skupina The Dioptrie, která z Kryr přijela společně s novým účastníkem festivalu Angry Minds. Páteční večer pokračoval ve znamení hostujících kapel z jiných měst a na pódium nastoupila žatecká skupina Stolní společnost. Nepřekvapila sice ničím novým, ale dobrý underground těchto muzikantů měl u diváků opět úspěch. Ze Slaného přijela zahrát funk-rocková skupina Trilobeat. Už její název napovídá, že tato hudba bude mít dobré taneční tempo.

Druhá polovina programu patřila především lounským skupinám a tuto část večera uvedla hudba skupiny Ruxak, která předvedla rock-crossover a poznání svéráznější než na přehlídce předchozího ročníku festivalu. Tradiční zpoždění programu donutilo pořadatele lpět na časovém programu skupin, což znemožňovalo hraní přídavků, vyžapopisdovaných návštěvníky.

Ani tento rok nechyběla na přehlídce lounská oblíbená skupina Humus Debilitae a poté následovalo představení ročovského divadla Mazec, jehož tři členky předvedly show s ohnivými tyčemi, které rozhýbaly do světelných obrazců dobře viditelných v nastalé tmě.

 Po tomto působivém vystoupení zahrály dvě skupiny, které na žádném Antikotli nesmí chybět, Paralet a Sníh na schodišti. Nabídli kvalitní výkon jako vždy a páteční den uzavřela kapela Iggy Pop. Opět získala pro své vystoupení příliš pozdní hodinu, kdy unavení posluchači ospale odcházeli z Bahna.

Sobotní poklidné odpoledne bylo zahájeno tradiční ukázkou kytarové hry v provedení Kuby Jarého a poté dvojicí Jan Stehlík a Jak Brabec. Tato dvojice lounských muzikantů si říká Jan a předvedla na tomto Antikotli konzervatorní jazz. Hudební novinkou v lounském hudebním prostřední tohoto roku byla skupina Furt rovně. Tito mladí hudebníci překvapili neočekávaným výkonem ve svých uvolněných skladbách folkového undergroundu s improvizací. Následovala hudební vzpruha všech návštěvníků při poslechu punkové kapely Jistý náboj. Ukázalo se však, že na skákání je pro odpolední diváky ještě příliš brzy. Velkou dávku hip hopu přinesly dvě kapely, které se na pódiu představili, když punk utichl, 3lo3 a Kara Ben MC.

popis Blues-rockové hudební cítění opět předvedla kapela Beruška, která připravila u návštěvníků dobrou půdu pro následující skupiny. Tato skupina byla bohužel nucena hrát v nejhorších podmínkách, jaké si kapela mohla přát, jelikož začalo nejen pršet, ale strhlo se krupobití a kroupy úplně pokryly zem Bahna.

Poté, co se počasí trochu umoudřilo, nastoupila kapela Feast of Friends, která předvedla kvalitní hudební vystoupení. Velkým skokem od art rocku k hardcorové muzice byla skupina Fetus in Fetu. Prošla sice během roku řadou změn, ale jejich kvalitu to nezmenšilo. Hostem večera byl Jiří Knovrzek, který tentokrát vystoupil i se svou kapelou konVRZek. Tento písničkář předvedl tento rok skvělý bigbít, který výborně zapadl do celého programu.

Mráz po zádech přeběhl všem posluchačům během vystoupení další sklupiny Krteczek s výbornou zpěvačkou, která předvedla stejně uchvacující výkon jako na loňském Antikotli. Následovala kapela Joe Purple se svérázným bigbítem, jejíž výstup se proměnil v zajímavou show.

Poslední dvě kapely na sobotním programu La´dira a Les Symboles předvedly spíše zábavné a přátelské posezení než koncert, protože pořadatele tlačil čas a diváků už v ranních hodinách nebylo mnoho.


Antikotel 2008 pátek na Peruckých stránkách
Antikotel 2008 
sobota na Peruckých stránkách 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde