Sylvanian Families:
Dárek od Freyi

Neděle 22. 9. 2024
15.30 hod.

Animovaný / Rodinný. Za vysokými horami a hustými lesy se rozprostírá vesnička Sylvania. A v ní žijí Sylvanian Families. Tyto roztomilé zvířecí postavičky původem z Japonska si oblíbily děti po celém světě a okamžitě se staly globálním fenoménem. Nejsou to však běžné hračky. Mají svá jména i narozeniny, bydlí ve stylových domech obklopených přírodou a žijí život plný lásky a porozumění. Japonsko 2023, délka 66 min.
Mládeži přístupný.

Vstupné 50 Kč

Kung Fu Panda 4
Neděle 6. 10. 2024
15.30 hod.

Rodinná animovaná akčí dobrodružná komedie. Nejslavnější pandí bojovník všech dob se vrací a bude mít fůru práce. Ve čtvrtém díle oblíbené série Kung Fu Panda bude Po vybírat svého nástupce, baštit knedlíčky, bojovat s dosud nejmocnějším protivníkem, ale hlavně… baštit knedlíčky. USA, Čína, 94 min./dabing

Influencerky
Pátek 11. 10. 2024
19:00 hod.

Drama. Vycházející internetová hvězdička s profilem Just Sophie přistihne svého přítele Komfiho, jak ji podvádí. Samozřejmě není jediná, komu se něco takového stalo. Jenže ve většině ostatních případů se nevěrou nebaví statisíce sledujících, které populární youtuber a gamer nasbíral. Po takovém „zážitku“ je ideální odjet vyčistit si hlavu pěkně daleko a nejlíp s kamarádkou Violou, protože od té nic nehrozí. I když ve světě influencerek si nikdo nemůže být jistý… Polsko, 2024, 95 min.
Nevhodný mládeži do 12 let (možná i více)

Vstupné 100 Kč

Medvídek Panda v Africe
Neděle 20. 10. 2024
15.30 hod.

Animovaný. Kdesi v Číně si spolu užívají života nezbedné pandí medvídě Ping a jeho kamarádka dračice Jielong. Jenže Jielong je vzácný druh draka, kterého chce mít každý padouch doma v kleci a chlubit se jím. Jednoho dne se stane, že Jielong unesou pašeráci do Afriky. Ping neváhá ani minutu a vydává se na dlouhou cestu, aby svou nejlepší kamarádku zachránil. Dánsko, Nizozemsko, Francie, Německo, 2024, 89 min.

Světýlka
Pátek 25. 10. 2024
19:00 hod.

Světýlka jsou přesně a citlivě poskládanou mozaikou rozhodujícího dne v životě dítěte, který boří dětské jistoty a říká – jsi člověk ohrožený samotou. Ty a tví lidé, každý z nich. Právě do takového letního dne se Amálka probudí, do světa, který dosud nic neohrožovalo a který sdílí s kocourem, rodiči, dědou a babičkou. A měl by být den s drobnými zádrhely a drobnými radostmi jako každý jiný. Ale nebude. Odněkud se tu vzal nepokoj, který trucuje a nechce si hrát. Drama / Česko, Slovensko, 2024, 78 min.
Mládeži přístupný

_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.

červen - září, úterý - neděle 10.00 - 18.00 h.,
květen a říjen, pátek - neděle 10.00 - 18.00 h.

14.4.2002

Až na druhý konec okresu se museli peručtí fotbalisté přesunout svými auty k utkání s vedoucím týmem soutěže Petrohradem. Domácí byli jednoznačným favoritem utkání,před tímto kolem měli na čtvrtou Peruc náskok 9 bodů. Utkání však skončilo nerozhodně 1 : 1.

Svoji úlohu favorita Petrohrad potvrzoval hned od prvých minut. Vyhrával téměř všechny souboje ve středu hřiště, zejména vysoké míče byly jednoznačně jeho kořistí. Během prvé půlhodiny získali domácí 4 rohové kopy, čtyřikrát stříleli mimo nebo nad a třikrát zachraňoval perucký brankář Beneš nebezpečné střely na branku. Ve 23. min. Petrohrad dokonce střelil gól, který nebyl uznán pro evidentní ofside. Peruc se prakticky k ohrožení domácí branky nedostala. Přišla 31. min. a po pěkné kombinaci a přihrávky zprava střílí Vinš prvý gól domácích, 1 : 0 . Hra i po tomto gólu měla stejný průběh, jen nervozita hostí vzrůstala. A to se odrazilo ve 2 ŽK, ve 34. Tůma a 42. Z. Rytina. Ve 45. min. získala Peruc prvý a jediný roh prvé půle. Těsně před odpískáním ještě ukázal rozhodčí Černaj ŽK domácímu Hořejšímu.
    Do druhé půle nastoupila obě mužstva jako vyměněná. Peruc upustila od vysokých míčů, více si přihrávala po zemi a domácí začali mít problémy. Ve 48 obdržel ŽK perucký Kaplan, ale pak již mířily prvé střely na branku Petrohradu. V 51 min. mířil Tomáš Rytina ještě nad, ale v 59 min. po rozehrání po faulu těsně před velkým vápnem střílí Liška vyrovnávací gól, 1 : 1. V 61. min dochází k prvému střídání u domácích, za Vinše nastupuje hráč č. 13. Střelu D.Fraňka v 63. min., kterou překonal dobrého domácího brankáře Ptáka vykopává jeden z domácích hráčů z brankové čáry. V 67. min. je ošetřován perucký brankář Beneš, když byl faulován při nebezpečné akci před svoji brankou. Obě mužstva se do konce utkání snažila strhnout vítězství na svoji stranu, ale většina střel, včetně střely domácích z malého vápna v 84 min. mířily vedle. ŽK obdrželi ještě domácí hráč č. 4 a hostující Kianička. Peruc po vystřídání zraněného Filipa Laubem, využila i oba další náhradníky, Hajného a Zajíce. Na skóre se nezměnilo nic ani po osmiminutovém prodloužení a odpískání konce zápasu rozhodčím Černajem.
Sestava Peruc: Beneš – T.Rytina, Košín, Kaplan, Z.Rytina