iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
ROK V PRAZE
a na cestách

Veronika Králik
30. 6. - 25. 8. 2024
Výstava fotografií autorky pocházející z Mikulova, ale již mnoho let žijící v Praze. Praha, společně s Českým středohořím, je jejím oblíbeným tématem.
Vernisáž výstavy 30. 6. 2024 v 15 hod.
Otevřeno so, ne, sv od 10 do 17 hod.
PLAKÁTEK

Ohlédnutí 2008 - 2023
M. P. Blažek

Peruc
Muzeum české vesnice

13.4. - 28.10.2024

Výstava fotografií  M. P. Blažka - výběr z posledních třech výstav v Galerii u Plazíka a dalších fotoprací
.
PLAKÁTEK

Jako zrcadlo
Kateřina Nováková
Peruc
Galerie U kozorožce

20.4. - 28.10.2024

Galerie U kozorožce a autorka si vás dovolují pozvat na výstavu obrazů.

PLAKÁTEK

Pocta rozhlednám
Za Dubem Peruc
14. 7. 2024 
17:00 hod.

Hana a Milan Vás zvou na videa a obrázky z historie Stradonky

PLAKÁTEK

VÝROČÍ 10 LET
od otevření penzionu
a kavárny
Za Dubem Peruc
20. 7. 2024 
13 - 19:00 hod.

Šatník paní mlynářky, fotografie, hudba.
15:00 koncert Song Ladies Kvintet

PLAKÁTEK

Kino Peruc
Letní kino - V případě deště se promítání přesouvá do kina, čas zůstává stejný.

Tlapková patrola ve velkofilmu
Promítá se kině!
Pátek 19.7.2024
18:00 hod.

Animovaná komedie. Když se přímo na Adventure City zřítí magický meteorit, získají pejsci z Tlapkové patroly superschopnosti, které je promění v mocné tlapky! USA / Kanada, 93 min.
Mládeži přístupno

Vstupné 50 Kč
_:_:_:_:_

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA
Otevřena od 27.4. do 29.9.2024 v sobotu a neděli od 13 do 18 hodin.
UBYTOVÁNÍ

Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
13.4. - 28.10.2024
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč
Tradiční výstavní prostory doplněné o výstavu v podkroví.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice
PLAKÁTEK 2024

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Z Galerie u Plazíka arrow Lounská hudební scéna IX.
Lounská hudební scéna IX.
Napsal Plazík st.   
Úterý, 18 leden 2011

   Tak dnes se podíváme do práce Péťy Nechutné na její poslední zdokumentovanou kapelu. Ale pozor! Není to konec všeho.

 

4. 4. Furt rovně


 
Tato kapitola byla napsána s přispěním informací z rozhovoru s Janem Petržilkou.

Furt rovně 2008 Plazík 60 Tato skupina procházela zpočátku mnoha změnami a nyní je její obsazení i hudební zaměření mnohem stálejší. Zpočátku se jednalo o punkovou kapelu, která se časem přetvářela inspirovaná undergroundem, jazzem, balkánskou dechovkou a folkovou hudbou. Toto uskupení reaguje na aktuální dění v Lounech a jelikož se jedná o studenty lounského gymnázia, týká se jejich tvorba nejen jejich zájmů a koníčků, ale také prostředí školy.

Furt rovně 2009 Peruc Tito hudebníci začali fungovat jako kapela v lednu 2007 a od té doby se stále vyvíjelo jejich hudební zaměření. V dubnu téhož roku našli zázemí v garáži, odkud je těsné a nepříznivé prostředí donutilo odejít a v září se jim naskytla možnost zkoušet v centru města Louny, v budově Mateřského centra. Tady kapela našla dobré zázemí a mohla pracovat na vlastní tvorbě. Během prvního měsíce vytvořili tito hudebníci pět vlastních písní a v této době se utvrzuje osazenstvo v podobě Marek Mikulášek hrající na klávesy, který se brzy stal důležitou částí a tváří skupiny, Jan Petržilka hrající na bicí a z původní sestavy zůstal Rostislav Glazer hrající na baskytaru, Tomáš Drábek hrající na elektrickou kytaru a zpěvačka Markéta Maštalířová.

V květnu 2008 přijala kapela saxofonistu a flétnistu Dana Machilla, který obohatil celkový zvuk a charakter kapely. V  tomto osazenstvu získali přízeň a podporu publika na svém prvním vystoupení na lounském festivalu Antikotel. Kapela Furt rovně získala nabídky na hostování v jiném regionu, ale převážná část jejich vystoupení se stále odehrává v Lounech.

Furt rovně 2008 Mikuláš V prosinci stejného roku se kapela pustila do samostatného projektu Mikulášova nadílka, která se konala 6. 12. v lounském loutkovém divadle.

Jan Petržilka uvedl: „Chtěli jsme udělat koncert, kde by byla jiná atmosféra než na Bahně a aby to bylo v divadelním sále. Protože Vrchlického divadlo bylo moc nákladný, udělali jsme to v loutkovém divadle, kde je kapacita menší, 140 míst. Z toho jsme zaplnili 90.“

Pro diváky bylo přichystáno dvě a půl hodiny hudby a společně s kapelou Furt rovně vystoupili jako hosté lounští hudebníci: Arnošt Kasal na trumpetu, Štěpán Liederhaus na altsaxofon, Michal Vinš na baskytaru a jako zpěvák zde vystoupil Jiří Novotný. Tato akce pořádaná skupinou studentů a amatérů sklidila velký ohlas a díky podpoře veřejnosti mohli natočit v lednu 2009 svoje první CD.

Furt rovně 2009 Antikotel V průběhu celého roku působení si tato skupina zajišťovala pozici ve vědomí lounských hudebních příznivců a jejich účast na festivalu Antikotel mohla ukázat, jaký hudební pokrok udělali a kterým směrem se vydali. Aby ukázali, že nejde pouze o průměrné hudebníky, pojali tento úkol zodpovědně a sjednali si pro toto vystoupení jako sboristy zpěváky z jiných lounských kapel: Jiří Novotný, který se účastnil již jejich projektu „Mikulášova nadílka“, Vojtěch Petržilka a Marcela Vykouková. V této době od nich odešla zpěvačka Markéta Maštalíková, která ale stále působí jako hostující zpěvačka.

Furt rovně 2010 Bahno V srpnu 2009 je skupina Furt rovně zařazena do programu letního festivalu Letní lounské vábení, což je největší letní akce pořádaná městem Louny, na němž vystupuje pouze nepatrná část lounské hudební scény.

Protože projekt Mikulášova nadílka byla velmi zdařilá, rozhodla se kapela pro druhý ročník tohoto koncer Furt rovně 2010 tu, kde vystupovala opět řada hostů. Tato hudební skupina se snaží o vytvoření tradice každoročního koncertu a tento rok chtějí vybrat to nejlepší z jejich repertoáru a zcela se vyhnou převzatým písním.

 Texty písní píší Marek Mikulášek a Jan Petržilka a ve velké míře se v jejich písních objevují zhudebnělé básně Pavla Jonáka. Hudbu skládá Marek Mikulášek, který je inspirován nejvíce kapelou Psí vojáci. V současnosti zkouší hudebníci z kapely Furt rovně jednou týdně a koncertují přes zimu jednou za měsíc a od jara do podzimu hrají většinou dvakrát do měsíce.

Pokračování příště (Antikotel).

Předchozí články

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde