iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Výstavní sezona skončila.
Těšíme se na shledanou v březnu 2022 

Adventní koncert
neděle 5.12.2021
14 hod.

Peruc, kaple M. J. Husa
Vážení přátelé, dovolujeme si vás pozvat na adventní koncert Pěveckého sboru při kostele Církve československé husitské v Lounech pod vedením Ivany Derflerové.
Účast je možná za dodržení aktuálních hygienických nařízení..
PLAKÁTEK
  

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila, ZAVŘENO.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Za Dubem
Peruc
Vánoční tržnice ZRUŠENA
KAVÁRNA
Mimo sezonu uzavřena.
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Další informace a akce v plakátku.
PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Hudba ve Smolnici
Smolnice
kostel sv. Bartolomeje

2021
Série tradičních koncertů ve smolnickém kostele.
Vstupné dobrovolné
PLAKÁTEK
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana
Histoie GuP 2009
Napsal Plazík st.   
Sobota, 08 leden 2011

Historie Galerie u Plazíka

2009

MOBILIZACE 1938
Již třetí sezonu v Galerii u Plazíka zahájila výstava historických fotografií MOBILIZACE 1938 . Na 70 let starých snímcích, ze soukromých archivů sběratelů vojenské historie, jsou zachyceny dramatické okamžiky mobilizace, která byla vyhlášena 23. září 1938 ve 22:00 hodin. Za 24 hodin byly u většiny vojenských útvarů prezentovány tři čtvrtiny povolaných záložníků. Většina československého obyvatelstva přijala zprávu o opatřeních vlády k obraně republiky a o mobilizaci armády s uspokojením a nadšením. Celkem bylo povoláno 1 250 000 mužů do zbraně včetně těch, kteří byli povoláni již před začátkem mobilizace.
A právě nadšení obyvatel i povolaných záložníků a obranné prostředky Československa zachytila výstava MOBILIZACE 1938, která byla zahájena 14. března 2009, v předvečer 70. výročí tragického konce Československa. Vernisáž proběhla v 15 hodin (článek a foto z vernisáže
zde ).
Věřím, že si do výstavní galerie najdou cestu i žáci a studenti našich škol, kterým názorně doplní informace z novodobé historie naší republiky. (Přišli žáci ZŠ Postoloprty a Peruc.)
Výstava se uzavřela 8. května 2009

Martina Doležalová - kresby, fotografie, desing
V Galerii u Plazíka se v květnu a červnu 2009 představila studentka maturitního ročníku
Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově , Martina Doležalová z Loun. V perucké galerii předvedla převážně kresby ženských postav a studie lidského těla uhlem, včetně fotografií velkých kreseb, které zde není možno vystavit. Dále zde návštěvníci galerie viděli návrhy loga, včetně vítězného Vyšehradských včelaříků, fotomontáže a vitrografie. Též byly vystaveny krajinomalby z autorčina loňského pobytu ve Slavětíně.
Článek a foto z výstavy můžete vidět
zde
Výstavu si prohlédli návštěvníci galerie od 10.května do 21.června 2009.


KOUZLO STARÉ FOTOGRAFIE
Letošní prázdninová výstava patřila starým fotografiím, přesněji řečeno historickým pohlednicím Peruce a okolí ze sbírky pana Aulického z Radonic. Vernisáž proběhla 27.června 2009 v 15 hodin. Výstava skončila 31.srpna 2009. (článek a foto z vernisáže
zde ).

Petr SRKAL - "tak to vidím já"
Petr Srkal - Narozen v r. 1963 v Lounech, kde dodnes žije a tvoří.
Povoláním hasič s fotografováním začal relativně nedávno, asi před třemi lety. Tehdy si pořídil nynější fotoaparát Nikon D70 a samostudiem a mnoha pokusy se propracoval na současnou úroveň. Do té doby se věnoval především natáčení, nejdříve na analogové, později se propracoval až profesionální digitální technice a jeho práce mají velmi dobrý ohlas. V současné době jako jeden z prvních v okrese Louny natáčí videozáznam na Blue-ray a technické zázemí neustále modernizuje. Právě práce na střihu filmu jej naučila vidět a chtít zaznamenat obraz staticky.
Nejvíce jej okouzlují lidé. Lidské tělo s jeho detaily a nedokonalostmi, výraz obličeje, nálada. Proto v jeho tvorbě mají nemalé zastoupení akty. Nelze opominout ani jeho nelehkou dokumentární práci pro divadelní soubor Klouzák Postoloprty.
„Tak to vidím já.“ Nadšený amatér, který má před sebou ještě mnoho nezpracovaných námětů a nápadů. Podle právě vystavovaných fotografií vidíme, že se je na co těšit.
Vernisáž výstavy proběhla v sobotu 12. září v 15 hodin. Článek a foto z vernisáže jsou
zde. Výstava potrvá do 31.října 2009

 Uzavíráme a připravujeme:

   V Galerii u Plazíka se v roce 2009 jste mohli shlédnout historické vojenské fotografie z Mobilizace v roce 1938, své díla zde představila mladá lounská sklářka, výtvarnice a fotografka Martina Doležalová. O prázdniny si prohlédlo mnoho turistů staré pohlednice Peruce a okolí se sbírky Miroslava Aulického a závěr sezony patřil lounskému fotografovi Petru Srkalovi a jeho portrétům a aktům.
Opět se již připravují výstavy na rok 2010. Přestože dva ze zájemců v říjnu svoji účast zrušili, jsou opět připraveny čtyři výstavy. Již podruhé se zde představí lounská fotografka Nina Horová s přítelem, kteří představí své fotografie ze Skotska. Exkluzivní určitě bude výstava lounského archiváře, výtvarníka a fotografa Pavla Vejražky s jeho kolážemi. V létě se přeneseme na balkán v době jugoslávské krize v 90.letech díky objektivu jednoho přímého účastníka. Závěr roku 2010 bude patřit fotografce Petře Kučerové, kterou jsem objevil na Rajčeti kde mi velmi oslovily její úžasné fotografie.

Historie 2007

Historie 2008

Zpět na Historie galerie. 
Zpět na Hlavní stránku galerie.
Zpět na Perucké stránky 
 
 

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv