iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jaroslav Maťák
VIDÍM
Prodlouženo
11.5. - 28.6.2020

Galerie u Plazíka
Peruc
Po 11. květnu opět otevíráme.
Jaroslav Maťák, fotograf celý život spojený s Litoměřicemi. Výstava představuje jeho tvorbu od jeho počátků koncem 50. let až po závěrečné práce těsně před smrtí. Vernisáž výstavy je připravena na sobotu 7. března 2020 v 15 hodin. Výstava bude přístupná při dodržení předepsaných hygienických opatření o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin až do 28. června 2020.
PLAKÁTEK

Jana Mézlová
JE LIBO VEJCE?
28.5. - 21.6.2020
Oblastní muzeum Louny
Po 28. květnu prodlouženo.
Výstava kalíšků na vajíčka ze sbírky perucké Akademické malířky Jany Mézlové.
PLAKÁTEK

Charlotta Garrigue Masaryková
Američanka, která se stala Češkou

12.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Komponovaný pořad z dopisů a vzpomínek Charlotty a Alice, provázený lidovými písněmi a hudbou.
PLAKÁTEK 
 

Pejskiáda
14.6.2020 ve 10 hod.
Telce
Sport. areál J. Zelenky
SKO Farma zve na Pejskiádu do Telec. Počet účastníků omezen, přihlášení předem nutné!.  
PLAKÁTEK  

Výroční koncert
100 let CČSH
14.6.2020 14 hod.
Kaple M.J.H. Peruc
Husité zvou na odložený koncert Chrámového pěveckého sboru NO CČSH v Lounech.
PLAKÁTEK
     

Marrákeshem krok za krokem
19.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Přednáška PhDr. Marie Imbrové.
PLAKÁTEK
   

Peruc kino
UZAVŘENO 
Obecní kino v Peruci zůstává uzavřeno až do 31. srpna 2020. Pokud to podmínky umožní, bude znovu otevřeno od září 2020.

Muzikál Tarzan
ODLOŽENO !

Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Ukliďme Perucko
2020 
ODLOŽENO !
PLAKÁTEK   

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum uzavřeno.
Muzeum české vesnice bude pro veřejnost otevřeno od úterý 9. června 2020, a to bez konání slavnostní vernisáže. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek.
tel. 731 005 123

Peruc, Obecní knihovna
Obecní a místní knihovny budou pro veřejnost otevřeny od pondělí 8. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Vánoční podvečer s Kvítkem
Vánoční podvečer s Kvítkem
Napsal Plazík st.   
Středa, 29 prosinec 2010
    Vánoce bez vystoupení lounského pěveckého sboru Kvítek by nebyly úplné. Vláďa Petržilka s dcerou Lenkou a dalšími členy a hosty sboru připravili v plné aule bývalé Obchodní akademie moc pěkný a příjemný večer.

       I Kvítek letos změnil místo pro svůj tradiční koncert. Většinou se konal v kostele CČH v Lounech, ale po problémech s minulým vystoupením, našli Vláďa s Lenkou další prostor s výbornou akustikou. V aule bývalé Obchodní akademie a Železničního učiliště (nyní se jména školy stále mění, ale jistě víte o kterou jde) připravili ve spolupráci s paní ředitelkou a za podpory přátel a sponzorů své vánoční vystoupení. Možná, že zde bylo o něco méně lidí, ale i tak účast odhaduji na 100 až 150 natěšených posluchačů. 
      Po pár slovech zakladatele a vedoucího souboru Vládi Petržilky tradičně koncert zahájili fanfárami Pepa Bednář a mladý Petr Hnilica. Ihned po nich nastoupil velký smíšený sbor Kvítku se solistkou Ranatou Friedlovou a rozezpíval velkou aulu. Příjemným překvapením a novinkou bylo vystoupení mladého klavíristy Tomáše Borla (syna bývalé perucké učitelky), který mistrně zahrál Tokkátu A. Chačaturjana.
     Žádný pěvecký sbor by nemohl existovat bez přípravy mladých zpěváků a i Kvítek má svůj Lísteček. Dětský sbor pod vedením Lenky a Hanky mile zazpíval šest pohodových písniček. Děti sklidily bouřlivý potlesk. Pravidelně mívá na lounských koncertech své vystoupení mladý nadějný trumpetista Petr Hnilica. I tentokráte pěkně zahrál Koncert Es-dur T. Albinoniho.
popis    Perlou Kvítku je jeho ženský komorní sbor. Ten si připravil nádherný program, do kterého však vstoupil Vláďa Petržilka s malým překvapením. Před skladbou Zdeňka Šestáka Děťátko zavolal známému autorovi z Cítolib a mobil mostem mu živě přenesl jeho skladbu v podání Kvítku k němu domů. Bylo to i přání k letošním pětaosmdesátinám uznávaného českého umělce. Ženský sbor bravurně doprovodila klavíristka Jitka Sedláčková.
    Další novinkou bylo vystoupení vokálního sextetu SINGX, složeného ze zpěvaček Kvítku a hostů z Prahy a Ústí. Všichni zpěváci na úrovni profesionálů předvedli špičkový výkon. Byl to silný umělecký zážitek. Ještě jednou vystoupil ženský komorní sbor, ve kterém se poprvé představila mladá sólistka Míša Jindrová, odchovankyně Kvítku. Je určitě další ze špičkových zpěvaček Kvítku. Sbor vložil i překvapení pro Vláďu, známou vánoční skladbu. V závěru jako vždy zpívali všichni zpěváci sboru, kteří pozvali mezi sebe i své bývalé členky a samozřejmě vyzvali u publikum. Vláďa požádal, abychom povstali a tak jsme si ve sváteční náladě zapěli známé koledy.
      Vánoční koncert se jako vždy protáhl, trval déle než dvě hodiny, ale to nikomu nevadilo. Příjemný večer se vydařil a všichni se rozcházeli s pěkným pocitem v srdci do svých domovů.

FOTO z Vánočního podvečera

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu