iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
Mé postřehy mobilem
Jitka Pazderová

4. 3. - 30. 4. 2023
Vernisáž v sobotu
4. 3. 2023 ve 14 hod.

Vánoční příběh 
Kino Peruc
3.2.2023
pátek 19:00 hod.
Komedie. Originální snímek plný nečekaných situací, emocí, dojemných chvil, ale i zábavy odkrývá rodinné vztahy u Skálů, kde „vládne“ známá herečka Skálová. Její syn řeší svoji prostořekost a přítelkyni. U Pazderků se zase probírají nezvaní hosté a vztahy. Film Česko. Délka filmu 123 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč 

Přání k narozeninám
Kino Peruc
10.2.2023
pátek 19:00 hod.

Komedie. Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má jiné plány a předstírá nemoc. Letos chce totiž strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. Film Česko. Délka filmu 93 min.
Přístupný film
Vstupné 100 Kč  

Největší dar
Kino Peruc
19.2.2023
neděle 15:30 hod.

Pohádka. V dávných dobách ovládali naši zemi pohanští bohové a bohyně. Nejen na Valašsku dobře známý bůh Radegast, ale plno jiných – dobrých... i zlých, laskavých i hašteřivých, veselých i vážných. A kromě nich tu žijí i obyvatelé valašské vísky. Jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé bohům? Film Česko. Délka filmu 95 min.
Přístupný film
Vstupné 50 Kč  

Vstupné 100 Kč 

Julie, co by bylo kdyby
Kino Peruc
24.2.2023
pátek 19:00 hod.

Romantický/Drama. V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Film Francie. Délka filmu 120 min.
Přístupný od 12 let
Vstupné 100 Kč   

Za Dubem
Peruc

KAVÁRNA
Sezona 2022 skončila
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona skončila
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek 

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly

Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici
Smolnice 
2023 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. bude uveřejněn.
PLAKÁTEK

 
You are here: Hlavní strana arrow Černá kronika arrow Peruc mlžná
Peruc mlžná
Napsal Plazík st.   
Úterý, 21 prosinec 2010

   Víte, já nemám zimu rád. Nikdy jsem nesportoval, po silnicích se jezdí šíleně, spotřebuje se plno topných médií, rád jsem uklízel sníh, ale co je moc, to je moc. Poslední dobou mám i zdravotní problémy (dýchání a krevní tlak) a tak jediným zimním potěšením je pustit cosi hezkého na čip Olympusu.

    Díky tomu dýchání však nemohu absolvovat velké procházky a tak jsem se podíval opět jen po centru naší krásné popisPeruce. V sobotu 18. prosince obědvám a tu koukám, že se mlhou prodírá sluníčko. Dojedl jsem, oblékl, ale mlha lehce zářivou kouli již pomalu pohltila. Takže rychle několik pohledů ke vzdálenému teplu z naší ulice a z náměstí. Občas je na snímku jen malý bod, ale podruhé obrovská bílá koule. Mlha mě v tu chvíli pomáhá. Ty snímky vypadají více jako večerní s bledým měsícem, ale bylo skutečně jen chvíli po poledni.
 popis   Mlha nebyla úplně silná a tak se blízké předměty zobrazovaly i za špatných světelných podmínek ostře a pozadí postupně mizelo. Někdy jen tuším obrysy známých míst. Za větvemi kaštanů se rýsují věže kostela sv. Petra a Pavla, v parčíku na náměstí postupně mizí siluety kříže, zvonu a památníku padlých. V parku stojí před zamlženým pozadím osiřelé lavičky a za blízkými kmeny spících stromů se schovávají v bílém nedohlednu jejich vzdálenější bratři. Podobně tak i Studánka a další budovy historického centra naší krásné (ale historicky v ceně klesající) Peruce.

Peruc mlžná FOTO.

popis     Vycházku zamlženou a tajemnou Perucí však zkalil jeden šílený vandalismus. Už více než 30 let vítala u vstupu do parku své návštěvníky Pamětní síň Emila Filly vydařenou plastikou. Nevím kdy (již jsem tam asi měsíc nebyl) po ní zbyly jen díry a kousek původní barvy omítky. Kdosi ji barbarsky vyrval a asi dal do sběru, nebo na svoji snobskou chatu. Už aby u nás platil zákon, za krádež useklá ruka a ztráta všech sociálních výhod. Věřím, že Úřad městysu Peruc podal trestní oznámení a policie již prohlíží sběrny surovin, kde jejich majitelé již léta nechávají pro svůj zisk mizet naše kulturní i hmotné bohatství.

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde