iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc

MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Vernisáž v sobotu 2.7.2022 v 15 hodin.
Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..

PLAKÁTEK 

Po čem muži touží 2
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
15. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. V druhém díle poznáváme na počátku Irenu Kopáčovou, psycholožku, specialistku na partnerské vztahy. A nutno říct, že neprožívá zrovna dobré období. Film  Česko. Délka filmu 95 min.        
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Tržnice a bazárek
Za Dubem Peruc
16.7.2022 13 - 17 hod.
Moderní i retro kousky do interiéru a pro radost.
PLAKÁTEK

Kdyby radši hořelo
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
22. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie./Drama. ‎Obyvatelé jedné české vesnice se připravují na Velikonoce,  když oslavu naruší dodávka, která narazí do fontány na náměstí. Všem je jasné, že se jednalo o teroristický útok. Film  Česko. Délka filmu 87 min. 
Nevhodný do 12 let
.
Vstupné 120 Kč   

Prezidentka
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
29. července 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie/Romantický. Kateřina Čechová, historicky první česká prezidentka,   se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v doko-nalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Film  Česko. Délka filmu 97 min. 
Nevhodný do 12 let.
Vstupné 100 Kč   

Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK 
Z-band   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Lounská hudební scéna VII.
Lounská hudební scéna VII.
Napsal Plazík st.   
Sobota, 04 prosinec 2010

   Tak se nám Brzda bál, že Joe Purple skončili v roce 2005. Ale nebyla to pravda, kapela hraje dál a já si myslím, že je v poslední době nejúspěšnější lounskou bandou. Ale zpět k historii, jak nám ji zapsala Péťa Nechutná.

 

 

4. 1. 4. Napapíře

Napapíře 2007 - Antikotel Přestože se skupina Joe Purple rozpadla, hudebníci, kteří zůstali až do konce, chtěli v hudbě pokračovat. Měli ale v plánu začít zcela nový projekt, který měl mít texty v češtině a kde měla zaznít rocková hudba s jazzovými rytmy. Pro tyto účely chtěla sestava Jan Stehlík, který střídal podle potřeby hru na baskytaru a na elektrickou kytaru, Miroslav Stehlík, který hrál stále na bicí, Pavel Soukup, který střídal hru na klávesy a baskytaru a Martin Rubeš, který zpíval, trochu doplnit. Hudební barevnost přinesli muzikanti Karel Ploranský s houslemi, který dříve hrál v Nevýpar kovatjezd a Darwin´s Underground a Pavel Dvořák se saxofonem.

První koncert této nové skupiny proběhl ještě téhož roku 25. 11. 2005, ale protože se Martin Rubeš neukázal jako vhodný zpěvák pro tuto nově znějící kapelu, oslovili zpěváka Jiřího Novotného, kterého znali ze skupiny Zpátkananeděli. Už 6. 3. 2006 s nimi vystoupil na jejich druhém koncertě a od té doby byla kapela Napapíře jednou z nejoblíbenějších kapel v Lounech. Jejich texty byly pro všechny dobře srozumitelné a každého těšilo, že si při jejich koncertech může zazpívat při houpavém a příjemném rytmu.

V říjnu ro Napapíře 2007 - Bahno ku 2006 se museli rozloučit s houslistou Karlem Ploranským, který odletěl na půl roku na Nový Zéland. Už o dva měsíce později natočili profesionální singl v pražském studiu ČNSO - Blue Velvet a v té době úspěšně koncertovali nejen v Lounech a okolí, ale v i Rakovníku, Žatci, Ústí nad Labem a v Praze.

 Kapela Napapíře oslavila na počátku roku 2007 druhý úspěšný rok a na Antikotli zazářila jako hvězda večera. Bohužel kvůli problémům Pavla Suka, který se brzy také odstěhoval do Prahy, se kapela rozpadla. Členové kapely bez něj nechtěli pokračovat, protože to byl především jeho projekt a nápad a začali se angažovat v jiných skupinách.


4. 1. 5. Opět Joe Purple

Přestože se skupina Joe Purple v roce 2005 rozpadla, její bývalí členové se potkávali na nejrůznějších akcích.

 Jan Stehlík uvedl: "Jednou jsme seděli ve 2 ráno v hospodě a řekli jsme si: Pojďte dát zkoušku! Čtyři lidi se sešli na zkušebně a pak jsme dali prdelkoncert. Zkoušku jsme měli jenom jednu a ani jsme nebyli na programu akc Joe Purple 2007 - Antikotel e, která se konala, ale jedna kapela vypadla. Tak jsme po dvou letech chtěli udělat srandu, ale koncert se velmi líbil. Byl to mazec a lidi nám řekli, že musíme hrát dál a za dva měsíce jsme zase hráli na Antikotli." 

V tomto okamžiku se dala kapela Joe Purple opět dohromady v sestavě Jan Stehlík, Miroslav Stehlík, Vojtěch Petržilka a Martin Rubeš a v roce 2008 se k nim přidal Michal Vinš, který zde dodnes hraje na elektrickou kytaru.

V roce 2009 odešel z kapely Vojtěch Petržilka a v této době natočili tito muzikanti CD: Joe Has Purple Line. V Joe Purple 2009 - U Jíchů této době tato skupina patří k vrcholům lounské scény, ale míří mnohem dál. V lednu 2010 oslavili tito hudebníci svou dlouholetou spolupráci celovečerní akcí ve Vrchlického divadle Louny 7. narozeniny Džou Párpla a v současnosti natáčejí své druhé CD.

 Tito hudebníci měli jako mnoho jiných kapel zázemí v prostorách OSP. Už několik měsíců před prodejem, kdy museli odejít všechny, kapely si muzikanti z Joe Purple zařídili zkušebnu v Triole, kde mají mnohem více prostoru a mohou zde také nahrávat písně. Hudbu píší Jan a Miroslav Stehlíkovi a texty písní píší Miroslav Stehlík a Martin Rubeš.

Pokračování příště (rock 3).

Předchozí články. 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde