iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
MOJE OKA-mžiky
Vladimír Rešetár
2. 7. - 28. 8. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava fotografií karlovarského fotografa, který se věnuje převážně barevné fotografii z prostředí rockových koncertů, MFF, sportu, rád fotí přátele, přírodu i život a dění kolem sebe..

PLAKÁTEK 


Hádkovi
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
12. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Komedie. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici. Bráchové se mají svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát. Film  Česko.  
Přístupný film.
Vstupné 120 Kč 

Normandie a Bretaň obrazem, slovem a písní
Za Dubem Peruc - Stodolní divadlo
25. srpen 2022
18 hod.

O Normandii a Bretani bude ve Stodolním divadle na Peruci povídat a promítat své fotografie Mirek Plazík Blažek. K tomu budou zpívat francouzské písně členky pěveckého sboru Kvítek za doprovodu Dominika Zahradníčka.
Kavárna otevřena od 17 hodin.

Vstupné dobrovolné.

Řekni to psem
Letní kino Peruc
V případě deště se přesouvá do kina, čas zůstává stejný.
26. srpen 2022
pátek 21:30 hod. 

Romantický/Komedie. Dita místo vytouženého miminka dostane od přítele Filipa mladou kólii, přestože nikdy psa nechtěla. Navíc pro Ditu je pejskařská komunita směšná a nesnáší psí exkrementy. Film  Česko.  Délka filmu 85 min. 
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč 

Galerie u Plazíka Peruc
Letem naším světem
Roman Hanzlik
3. 9. - 30. 10. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.
popř. na zazvonění

Výstava leteckých fotografií.
PLAKÁTEK 
  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek
Hudba na zámku

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK   

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Lounská hudební scéna VI.
Lounská hudební scéna VI.
Napsal Plazík st.   
Středa, 01 prosinec 2010

   Už zase pokračujeme dál k nejobsáhlejší 4.kapitole o lounském rocku. V prvé části se Péťa Nechutná vrací k počátkům Jou Purple a kapelám souvisejícím.

 

4. 1. Joe Purple

Celá tato kapitola byla napsána s přispěním informací z rozhovoru s bratry Janem a Miroslavem Stehlíkem a poznámek od Vojtěcha Petržilky.

4. 1. 1. Necit

Hudební skupina Joe Purple má své kořeny hluboké několik let a její důležitou součástí je kapela Necit, která Joe Purplu předcházela. Hudební skupina Necit vznikla na konci roku 2000, kdy si skupinka žáků ZŠ J. A. Komenského v Lounech pořídila hudební nástroje a přestože šlo v tomto směru o amatéry, založili punkovou kapelu Necit. V této základní sestavě hrál Jan Stehlík na baskytaru a zpíval, jeho starší bratr Miroslav bubnoval na bicí a Pavel Postl hrál na elektrickou kytaru. Tito mladíci vystoupili s poměrně jednoduchými punkovými písničkami už v roce 2001 na přehlídce lounských kapel Kotel, kde sice nemohli konkurovat tehdejším kapelám, ale jejich výkon získal ohodnocení: Nejvtipnější píseň festivalu.

V punkovém duchu a s chutí hrát pokračovali v této sestavě do roku 2002, kdy se k nim přidal Jan Brabec s elektrickou kytarou, který už v té době byl označován za mladého nadějného kytaristu Loun. Tento muzikant s nimi hrál pouze jeden rok, protože dostal nabídku ke hře v jiných kapelách a začal spolupracovat s logArytmy Jazz a později i s Four Symbols, Traxas a v současnosti hraje s Elán revival. Jan Brabec později hostoval s kapelou Joe Purple.

Kapela pokračovala opět jako tříčlenná a patřila mezi vystupující skupiny na prvním oficiálním Antikotli v roce 2004 a ještě tento rok se rozpadla. Skupina Necit nehrála zrovna nejkvalitnější hudbu Loun, ale její členové se dostávali do povědomí jiných hudebních skupin a lounských milovníků hudby. (Foto této kapely mám asi někde na papíře).

4. 1. 2. Joe Purple

Joe Purple 2003 (Radonice) Mezitím už fungovala kapela Joe Purple, kterou založili 26. 12. 2002 bratři Stehlíkové s Vojtěchem Petržilkou, který hrál na elektrickou kytaru a zpíval. V této sestavě začali budovat hudbu ve stylu rock n´roll a funky a písničky si začali psát v angličtině. Repertoár je v této době složen z převzatých věcí od Jimiho Hendrixe, Johna Rorgetyho, Joy Division a Deep Purple.

Rozšíření kapely proběhlo už během prvního roku, kdy k sobě kluci přizvali Martina Rubeše jako zpěváka a klávesistu Dušana Mihalíka a v této době natáčí skupina Joe Purple své první demo. Po pár měsících se všichni shodli na tom, že Dušan moc nezapadá do stylu hudby, kterou se kapela chtěla ubírat a tak jej nahradil Pavel Suk už dříve hostující na foukací harmoniku. Pavel Suk hrál ve zmíněné skupině na klávesy a občas na basu a stylem hraní i osobností do Joe Purplu zapadl daleko lépe.

Joe Purple 2004 (Sklípek) V roce 2004 byli její členové mezi hlavními iniciátory Antikotle na Stromovce, ale tomuto tématu je v práci ještě věnována celá kapitola. V červenci se skupina rozšířila o dechovou sekci, kterou zastupoval Pavel Brož na pozoun a trubku a David Jensen na trubku. Tato inovace vzbudila mnoho kladných ohlasů ze strany posluchačů, kvůli hudební barevnosti všech využívaných. Velkou nevýhodou tohoto velkého seskupení bylo, že se na zkoušce málokdy sešli všichni a proto byla nakonec dechová sekce rozpuštěna. Nyní hraje Pavel Brož se skupinou Paralet.

V roce 2005 m Joe Purple 2004 (Bahno) ěla skupina Joe Purple na svých zkouškách stálé hosty: Pavla Rychtárka a Petru Nechutnou, kteří si občas se skupinou "zajamovali", ale na koncertech nevystoupili. Na koncertě v Ročově s nimi v té době vystoupil jako host bubeník Jiří Soukup, který hrál dříve v logArytmy Jazz.

Tento rok zaznamenala skupina Joe Purple velké změny. Po dřívějších neshodách rozloučili kytaristu Vojtěcha Petržilku, který poté začal budovat kapelu Feast of Friends. O chvíli později se kapela Joe Purple rozpadla. V té době zůstali v této skupině pouze čtyři hráči: Jan Stehlík, Miroslav Stehlík, Pavel Suk a Martin Rubeš.


 

4. 1. 3. Four Symbols

Four Symbols 2005 (Antikotel) Hudební uskupení Four Symbols se snažilo o revival skupiny Led Zeppelin a trvalo od února do září roku 2005. Do tohoto projektu se zapojili: Vojtěch Petržilka zpíval, Jan Stehlík hrál na elektrickou kytaru a zpíval druhý hlas, Jan Brabec hrál na baskytaru a klávesy a Miroslav Stehlík bubnoval na bicí. Převzatá hudba ale hudebníky nakonec příliš nezaujala a po půl roce se rozešli.

Pokračování příště (rock 2).

Předchozí články. 

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Informuji.cz = Akce, Kultura a Výlety v ČR 

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde