iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána. 

Jan Polanský 
Šaháš do tmy
5.9. - 1.11.2020
Galerie u Plazíka
Peruc
Výstava černobílých fotografií fotografa, muzikanta, básníka a designéra Jana Polanského.
Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 5. září 2020 ve 14 hodin.
Výstava je přístupná o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin.
PLAKÁTEK
 
  

10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys
od 9.6.2020 10 hod. do konce sezony
Muzeum české vesnice 
Peruc
Výstava koláží, fotografií a obrazů spoutaného uměleckého uskupení Mythicghoul.
PLAKÁTEK 
   

Emil Holub
Tam za řekou Zambezi
3. 9. – 15. 11. 2020
Žatec - Křížova vila
Výstava ze sběrů a materiálů PhDr. Marie Imbrové.
Vernisáž 3. září 2020 od 17 hodin.
 
PLAKÁTEK  

Princezna zakletá v čase
24.10.2020 
sobota 15:30 hod.

Peruc kino
Pohádka / Fantasy / Komedie. Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Film Česko. Délka filmu 115 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 .-  Kč
  

Příliš osobní známost
30.10.2020
pátek 19 hod.

Peruc kino
Komedie / Drama. Natálie je šťastná třicátnice se skvělou kariérou a kamarádkou Simonou, které se právě obrátil život vzhůru nohama. Simona se po rozvodu snaží vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci. Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním umělcem Viktorem. Film Česko / Slovensko. Délka filmu 107 min.
Nevhodný do 15 let.
Vstupné 70 .- Kč
 

Muzikál Tarzan
18.12.2020
Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum české vesnice je otevřeno od úterý 9. června 2020, včetně nové výstavy
10 květin pro šlechtické rody Thun a Suys.
Provoz probíhá za specifických hygienických podmínek.
Otevřeno:
od půlky dubna - září, pondělí zavřeno, úterý - neděle 10.00 - 12.00 a 12.30 - 16.30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek. Program na stránkách - odkaz níže.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Zámek Peruc je pro veřejnost otevřen, komentované prohlídky zámku o víkendech a svátcích v září a říjnu v časech 10:00 - 18:00 hod.. Pro návštěvníky jsme pro vás připravili Zahradní bistro.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Lounská hudební scéna V.
Lounská hudební scéna V.
Napsal Redakce   
Sobota, 20 listopad 2010

      Po Lounském undergroundu se podíváme s Péťou na místní metal. Paradoxem je, že již ani jedna z kapel, které naše badatelka zařadila do své práce, dnes již neexistuje.

 

 

3. Metal v Lounech

Metalová hudba má v Lounech jen malou řadu příznivců, ale kapely Fetus in Fetu a Ruxak patří mezi skupiny oblíbené a úspěšné především za hranicemi Loun.

3. 1. Fetus in Fetu

FETUS IN FETU, Opera 2003 Tato kapitola byla napsána s přispěním informací z rozhovoru s Janem Sehlíkem.

FETUS IN FETU, Bahno 2008 Hudební skupina Fetus in Fetu vznikla v polovině roku 2002 hudební styl této skupiny je hardcore-melatcore. Zakládajícími muzikanty byli bubeník Pavel Kafka, zpěvák Michal Rychnovský, baskytarista Jan, kytarista Radim, který byl hnací silou skupiny, a po několika měsících se ke kapele přidal kytarista Maci. V roce 2004 Radim odešel a na jeho místo basisty nastoupil až do roku 2007 Jan Stehlík. Od této doby se stal vůdčí osobností Fetus in Fetu Maci. V současnosti hraje na baskytaru v tomto uskupení Pasťa a všichni společně slaví úspěch s videoklipem Patient z jejich alba Case report, který získal velmi příznivé hodnocení v pořadu Hudební katovna.

3. 2. Ruxak

Celá tato kapitola byla napsána s příspěvkem informací z rozhovoru s Veronikou Fialovou.

RUXAK, Bahno 2008 Hudební skupinu Ruxak založila na jaře roku 2007 Veronika Fialová. Jedná se o skupinu hrající hardrock s metalovými prvky. Od roku 2004 do roku 2006 zpívala ve skupině Ježkovy Woči a poté, co se toto uskupení rozpadlo, věnovala se soutěžím a sólovému zpěvu. Na počátku roku 2007 vyhrála hudební soutěž: Lounsko hledá supertalent a poté získala 4. místo v celostátní soutěži Czechtalent Zlín 2007. Toto mimořádně dobré ohodnocení Veroničina pěveckého talentu ji povzbudilo v tom, pustit se do samostatného hudebního projektu.

V této kapele hrál na počátku Tomáš Hronek na bicí, který s Veronikou spolupracoval i ve skupině Ježkovy Woči. Dále zde hráli Petr Frydrych na baskytaru, Milan Bittner na klávesy a Jakub Deníška i Honza Stejskal hráli na elektrickou kytaru. Už zhruba po měsíčním zácviku těchto hudebníků natočili své první demo a už od roku 2008 pravidelně koncertovali. V této době procházela skupina Ruxak velkými změnami v osazenstvu. Odešel Milan Bittner a Tomáše Hronka vystřídal na bicí František Zetek a poté Jaroslav Karyčka. V současnosti hraje už přes rok s Ruxakem na bicí Martin Bretšnajdr, na baskytaru zde hraje půl roku Michal Jirák a na sólovou kytaru hraje Jan Budyač.

Nejtěžší zkouškou pro tuto kapelu byla událost, která se udála v zimě loňského roku.

Veronika Fialová uvedla: „V pondělí 23. 2. 2009 v ranních hodinách zaútočil žhář na naši zkušebnu, kterou částečně vykradl a zcela vypálil. Tato byla plně vybavená novým aparátem a hlavně v ní byly půjčené bicí nástroje a basový aparát na připravený koncert. Tímto přišla kapela nejen o veškerou aparaturu, ale i prostor ke zkoušení. Neztrácíme naději, postupně se začínáme vybavovat novými nástroji a pokračujeme dále.“

Všichni muzikanti z této kapely vzali zničení a ukradení svých nástrojů statečně, vzali si půjčky, aby nakoupili nové nástroje a pokračovali dále v dojednaných koncertech. I když to nebylo příjemné, tato událost je posílila jako kapelu a už v dubnu natočili singl s názvem Očima hvězd.

Na počátku svého fungování měla kapela zkušebnu v OSP, poté se přestěhovala do budovy Mateřského centra, kde byli vykradeni a vypálení. Na tomto místě nechtěli déle zůstávat a zařídili si zkušebnu na okraji Loun v bývalé restauraci.

RUXAK, Bahno 2010 Veronika dlouho hledala muzikanty, kteří by se k sobě hodili po lidské i hudební stránce a doufá, že tato sestava už přetrvá. Její členové bydlí v Žatci, Touchovicích, Praze a Kadani a jediným členem žijícím v Lounech je Veronika. I přes nemalé organizační nesnáze kvůli dojíždění zkoušejí každý týden a každý měsíc hrají na koncertech. Texty písní píše Veronika, a tvoří také hudbu společně s Janem Stejskalem a Janem Budyačem.

Skupina Ruxak se prosadila i za hranicemi lounského regionu a nadšení těchto muzikantů je stále silné. Tento rok mají v plánu více času věnovat zkouškám a jen minimálně koncertovat, aby mohli intenzivně pracovat na vlastní tvorbě a hře.

Pokračování příště (rock).

Předchozí články.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu