iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

V zimních měsících uzavřena
Galerie u Plazíka Peruc
Výstava fotografií Blanky Beckertové bude zahájena v příznivé situaci v březnu 2021.

Kultura je dočasně z rozhodnutí vlády zakázána.  

Kino z důvodů vládního zákazu nepromítá
do odvolání
Peruc kino

Za Dubem
Peruc
Z důvodu vládního zákazu dočasně uzavřeno.

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Sezona ukončena.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Sezona ukončena.
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
Sezona ukončena.
tel. 602 728 422

Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Lounská hudební scéna V.
Lounská hudební scéna V.
Napsal Redakce   
Sobota, 20 listopad 2010

      Po Lounském undergroundu se podíváme s Péťou na místní metal. Paradoxem je, že již ani jedna z kapel, které naše badatelka zařadila do své práce, dnes již neexistuje.

 

 

3. Metal v Lounech

Metalová hudba má v Lounech jen malou řadu příznivců, ale kapely Fetus in Fetu a Ruxak patří mezi skupiny oblíbené a úspěšné především za hranicemi Loun.

3. 1. Fetus in Fetu

FETUS IN FETU, Opera 2003 Tato kapitola byla napsána s přispěním informací z rozhovoru s Janem Sehlíkem.

FETUS IN FETU, Bahno 2008 Hudební skupina Fetus in Fetu vznikla v polovině roku 2002 hudební styl této skupiny je hardcore-melatcore. Zakládajícími muzikanty byli bubeník Pavel Kafka, zpěvák Michal Rychnovský, baskytarista Jan, kytarista Radim, který byl hnací silou skupiny, a po několika měsících se ke kapele přidal kytarista Maci. V roce 2004 Radim odešel a na jeho místo basisty nastoupil až do roku 2007 Jan Stehlík. Od této doby se stal vůdčí osobností Fetus in Fetu Maci. V současnosti hraje na baskytaru v tomto uskupení Pasťa a všichni společně slaví úspěch s videoklipem Patient z jejich alba Case report, který získal velmi příznivé hodnocení v pořadu Hudební katovna.

3. 2. Ruxak

Celá tato kapitola byla napsána s příspěvkem informací z rozhovoru s Veronikou Fialovou.

RUXAK, Bahno 2008 Hudební skupinu Ruxak založila na jaře roku 2007 Veronika Fialová. Jedná se o skupinu hrající hardrock s metalovými prvky. Od roku 2004 do roku 2006 zpívala ve skupině Ježkovy Woči a poté, co se toto uskupení rozpadlo, věnovala se soutěžím a sólovému zpěvu. Na počátku roku 2007 vyhrála hudební soutěž: Lounsko hledá supertalent a poté získala 4. místo v celostátní soutěži Czechtalent Zlín 2007. Toto mimořádně dobré ohodnocení Veroničina pěveckého talentu ji povzbudilo v tom, pustit se do samostatného hudebního projektu.

V této kapele hrál na počátku Tomáš Hronek na bicí, který s Veronikou spolupracoval i ve skupině Ježkovy Woči. Dále zde hráli Petr Frydrych na baskytaru, Milan Bittner na klávesy a Jakub Deníška i Honza Stejskal hráli na elektrickou kytaru. Už zhruba po měsíčním zácviku těchto hudebníků natočili své první demo a už od roku 2008 pravidelně koncertovali. V této době procházela skupina Ruxak velkými změnami v osazenstvu. Odešel Milan Bittner a Tomáše Hronka vystřídal na bicí František Zetek a poté Jaroslav Karyčka. V současnosti hraje už přes rok s Ruxakem na bicí Martin Bretšnajdr, na baskytaru zde hraje půl roku Michal Jirák a na sólovou kytaru hraje Jan Budyač.

Nejtěžší zkouškou pro tuto kapelu byla událost, která se udála v zimě loňského roku.

Veronika Fialová uvedla: „V pondělí 23. 2. 2009 v ranních hodinách zaútočil žhář na naši zkušebnu, kterou částečně vykradl a zcela vypálil. Tato byla plně vybavená novým aparátem a hlavně v ní byly půjčené bicí nástroje a basový aparát na připravený koncert. Tímto přišla kapela nejen o veškerou aparaturu, ale i prostor ke zkoušení. Neztrácíme naději, postupně se začínáme vybavovat novými nástroji a pokračujeme dále.“

Všichni muzikanti z této kapely vzali zničení a ukradení svých nástrojů statečně, vzali si půjčky, aby nakoupili nové nástroje a pokračovali dále v dojednaných koncertech. I když to nebylo příjemné, tato událost je posílila jako kapelu a už v dubnu natočili singl s názvem Očima hvězd.

Na počátku svého fungování měla kapela zkušebnu v OSP, poté se přestěhovala do budovy Mateřského centra, kde byli vykradeni a vypálení. Na tomto místě nechtěli déle zůstávat a zařídili si zkušebnu na okraji Loun v bývalé restauraci.

RUXAK, Bahno 2010 Veronika dlouho hledala muzikanty, kteří by se k sobě hodili po lidské i hudební stránce a doufá, že tato sestava už přetrvá. Její členové bydlí v Žatci, Touchovicích, Praze a Kadani a jediným členem žijícím v Lounech je Veronika. I přes nemalé organizační nesnáze kvůli dojíždění zkoušejí každý týden a každý měsíc hrají na koncertech. Texty písní píše Veronika, a tvoří také hudbu společně s Janem Stejskalem a Janem Budyačem.

Skupina Ruxak se prosadila i za hranicemi lounského regionu a nadšení těchto muzikantů je stále silné. Tento rok mají v plánu více času věnovat zkouškám a jen minimálně koncertovat, aby mohli intenzivně pracovat na vlastní tvorbě a hře.

Pokračování příště (rock).

Předchozí články.

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet


WebArchiv