iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Jaroslav Maťák
VIDÍM
Prodlouženo
11.5. - 28.6.2020

Galerie u Plazíka
Peruc
Po 11. květnu opět otevíráme.
Jaroslav Maťák, fotograf celý život spojený s Litoměřicemi. Výstava představuje jeho tvorbu od jeho počátků koncem 50. let až po závěrečné práce těsně před smrtí. Vernisáž výstavy je připravena na sobotu 7. března 2020 v 15 hodin. Výstava bude přístupná při dodržení předepsaných hygienických opatření o víkendy a svátky od 10 do 17 hodin až do 28. června 2020.
PLAKÁTEK

Jana Mézlová
JE LIBO VEJCE?
28.5. - 21.6.2020
Oblastní muzeum Louny
Po 28. květnu prodlouženo.
Výstava kalíšků na vajíčka ze sbírky perucké Akademické malířky Jany Mézlové.
PLAKÁTEK

Charlotta Garrigue Masaryková
Američanka, která se stala Češkou

12.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Komponovaný pořad z dopisů a vzpomínek Charlotty a Alice, provázený lidovými písněmi a hudbou.
PLAKÁTEK 
 

Pejskiáda
14.6.2020 ve 10 hod.
Telce
Sport. areál J. Zelenky
SKO Farma zve na Pejskiádu do Telec. Počet účastníků omezen, přihlášení předem nutné!.  
PLAKÁTEK  

Výroční koncert
100 let CČSH
14.6.2020 14 hod.
Kaple M.J.H. Peruc
Husité zvou na odložený koncert Chrámového pěveckého sboru NO CČSH v Lounech.
PLAKÁTEK
     

Marrákeshem krok za krokem
19.6.2020 18 hod.
Za Dubem Peruc
Stodolní divadlo
Přednáška PhDr. Marie Imbrové.
PLAKÁTEK
   

Peruc kino
UZAVŘENO 
Obecní kino v Peruci zůstává uzavřeno až do 31. srpna 2020. Pokud to podmínky umožní, bude znovu otevřeno od září 2020.

Muzikál Tarzan
ODLOŽENO !

Městys Peruc
Zájezd do divadla Hybernia v Praze. 
PLAKÁTEK  

Za Dubem
Peruc
Za Dubem
Peruc

Otevírací doba a program v plakátku.
PLAKÁTEK
 

Ukliďme Perucko
2020 
ODLOŽENO !
PLAKÁTEK   

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
Muzeum uzavřeno.
Muzeum české vesnice bude pro veřejnost otevřeno od úterý 9. června 2020, a to bez konání slavnostní vernisáže. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek.
Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří
Zámek Pátek bude pro veřejnost otevřen od úterý 9. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek.
tel. 731 005 123

Peruc, Obecní knihovna
Obecní a místní knihovny budou pro veřejnost otevřeny od pondělí 8. června 2020, v průběhu června bez konání kulturních a doprovodných akcí. Provoz bude probíhat za specifických hygienických podmínek
 

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Ze Schodiště na Schodiště
Ze Schodiště na Schodiště
Napsal Plazík st.   
Pátek, 12 listopad 2010
   Koncem října jsem sestupoval na Kladně po schodišti dolů, abych zažil nádherný koncert kapely Schodiště (NPSDB) a začátkem listopadu vystupoval po schodišti nahoru abych vyslechl koncert kapely Sníh na schodišti (Sněhuláci). Zkrátka schodišti se mi ten přelom měsíců hemžil.

   Koncert Schodiště na Kladně byl skutečně úžasný, včetně Dundde Jamu. Libochovický rokáč Druhé patro je v jiném stylu, ale jak jsem zjistil, i zde připravují pěkné koncerty. Bohužel podium je spíše pro DJ a diskotéku. Jeden reflektor na nohy zpěváka, trochu červeně dozadu a barevná zrcátka na posluchače, nic moc na rokáč a už vůbec ne na focení. Naopak jsem ocenil, jak rychle pan zvukař zezadu rychle nazvučil všechny kapely. Já tam v pátek jel hlavně za dlouholetými kamarády z kapely Sníh na schodišti. Dnes se jim často říká jen Sněhuláci. Lídr kapely Joska z Třeboce kdysi chodil na lounský gympl a zde i ve svých muzikantských začátcích hrál. Dnes je to kapela z Ústí n.L. a brázdí kluby i fesťáky po Česku.
   V Libochovicích hrálo ten večer více vystupujících. Začal na plakátech neuvedený, téměř punkový písničkář Tom 77 (snad jsme si jméno zapamatoval správně). Při jeho produkci přišli kluci Sněhuláci, louňáci s Brzdou, který se na ně těšil, asi nesehnali dopravu. Hodně živej rozjezd. Prvou ohlášenou kapelou byli litoměřičtí Pan - K. Na Bandzone si říkají cíťacorová kapela a docela to sedí. Sympatické jsou jejich české a smysluplné texty. Jo, líbili se mi. 
  Sníh na schodišti    Ale Joska už vede  Sníh na schodišti, svý kamarády, bohužel bez pozounisty (někdo se mu snažil minule plechový nástroj upravit). Ale kluci to zvládli výborně. Joska, většinou zpíval z barové stoličky a kytara, basa i bicí mu výborně sekundovali. Před minipodiem se i trochu zaplnilo, skákat ale začali až punkáči při jedné trochu punkové skladbě. A ještě se k nim připojila vyšší blondýnka, která svými pohyby doprovázela Sněhuláky až do konce jejich vystoupení. Určitě moc pěkný koncert, kamarády jsem si užil. Závěr večera si vzala na svá bedra prvá na plakátu uvedená kapela Kurva od vedle, kluci také z Litoměřicka. Už bylo dost pozdě, tak jsem si poslechl jen několik prvých písniček a ujížděl domů.

Tady jsou fotky z Libochovic, ale jen jako dokument, že jsem tam byl. Skutečně můj Olympus tmu nezvládal. FOTO z 2.patra

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu