iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
..SPOLU...
Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek
30. 4. - 26. 6. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava kladenských fotografů Sonii Šulek Carraro a Ivana Šulka z cest tam a zase zpátky.
Vernisáž 30. 4. 2022 v 15 hodin.

PLAKÁTEK 

Libochovické divadelní léto
Libochovice, U Tří lip
13. 5. - 11. 6. 2022
Již 63. přehlídka ochotnických divadelních souborů vám nabízí 4 představení pro dospělé a 2 pro dětské diváky. Vše v plakátku. Určitě se zajeďte na některé podívat, ochotníci umí.
 
PLAKÁTEK     

Po stopách
Emila Holuba
Za Dubem Peruc
19. 5. 2022 - 17 hod.
Přednáška afrikanistky Marie Imbrové.
 
PLAKÁTEK 

Mimi a Líza
kino Peruc
neděle 22. 5. 2022
15.30 hod.

Animovaný. Nevidomá Mimi a Líza jsou nejlepší kamarádky. Vzájemně se učí velkorysosti, toleranci a otevřenosti k celému světu a jeho pestrosti. V novém příběhu nazvaném Zahrada přijíždí na dvůr jejich domu žlutý kontejner, který sousedé začnou brzy zaplňovat starými a rozbitými věcmi. Líza je zvědavá, co vyhodí Mimi. Film Slovensko / Česko. Délka filmu 68 min.
Přístupný film.
Vstupné 50 Kč 

Ženy a život
kino Peruc
pátek 27. 5. 2022
19.00 hod.

Komedie / Romantický. Eliška je hodná holka. Možná až moc. Chybí jí ostré lokty a přebývá slepá víra. O to akčnější je ovšem její všeho schopná sestra Ilona. Obě slečny se společně vrhnou do budování rodinného podniku, fungujícího tak trochu “ode zdi ke zdi”, stejně jako Eliščin vztah se samolibým populárním sportovcem. Film Česko. Délka filmu 87 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK     

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow SCHODIŠTĚ pod schodištěm
SCHODIŠTĚ pod schodištěm
Napsal Plazík st.   
Středa, 03 listopad 2010

         Kapela  SCHODIŠTĚ, nebo jak ji znají pamětníci pod původním názvem NAHORU PO SCHODIŠTI DOLU BAND, přijela v předsváteční večer 27.10. zahrát na Kladno. Mám moc rád koncerty v malých rockových klubech a tento mi moji oblibu potvrdil.

    Minulé úterý si prohlížím Facebook a koukám, jak Pájinka píše, že budou ve středu na Kladně v klubu Dundee Jam. Rozhodnutí bylo rychlé, podíval jsem se do mapy, kde klub je a po práci vyrazil. Klub jsem našel dobře, sestoupil po schodišti dolů a pod ním byl nádherný klub a na podiu se připravovalo Schodiště.  Slyšel jsem jej někdy v 90. letech a ono prošlo změnami. popis  Ta jedna mě uvítala hned po vstupu. Naše Pájinka totiž zasedla před rokem za bubny bandu a setkání s dlouholetou kamarádkou bylo moc milé. Druhým známým a novým členem kapely je Ondra se svojí kytarou, spoluhráč Páji v několika dalších kapelách. Příjemně jsme si pokecali a Pája mě seznámila s celou kapelou. Všichni jsou moc fajn kluci. Přišel čas na hraní, Pája si oblékla hezké zelené šaty od své paní domácí (moc ji sluší). Převlékl se i Doktor, lídr, zpěvák a zakladatel kapely, která brázdí malá i větší podia již od roku 1983. Všichni připraveni na malém stupínku a koncert může začít. 
popis     Schodiště hraje moc příjemnou muziku, trochu rokenrol, občas možná i šraml a to vše s bezva českými texty (tuším od harmonikáře Míry Klímy). Mnohé jsou mezi fanoušky notoricky známé a svérázný Doktorův přednes jim dává pikantní šťávu. S publikem to hýbalo, ale jediný, kdo si zatancoval, byl Doktor s mojí sousedkou od stolu. Před závěrem prvé části si zazpívala i Pája. Měla obrovský úspěch. Šikovně si při své poslední písničce vyměnila místo za bubny s Ondrou, který ji nahradil. Přestávku vyplnil opět příjemný pokec s Pájinkou i celou kapelou, dal jsem si i kafíčko. Jde se do druhé půli. Prvé tóny zvedlo mé sousedy a přidali jsme se i mnozí další. Rokáč je malý, prakticky eLko, v jehož hrotu je místo pro kapelu. Kontakt obou stran je těsný, až intimní a to je právě na koncertech v takových prostorech jedinečné. Pája se ještě jednou zvedla od bicích, chopila se vozembouchu, který kdysi dostala od svého tatínka a byla zde jedinečná rytmika. Doktor ohlašuje poslední skladbu, návštěvníci Dundee Jamu s tím samozřejmě nesouhlasí. Vyčůrat a přidává se. Nejdřive dvě a pak ještě jedna písnička. Obě strany si i konec produkce vychutnávají. Blíží se půlnoc a zaznívají poslední tóny.
    Moc vydařený koncert, moc vydařený večer. Potvrdili mi to jak návštěvníci, tak kapela. Ani mě se ještě nechce domů a tak pokračuji v příjemném rozhovoru s Pájinkou a kluky z kapely. Vzpomínáme i na její začátky v Čajovém servisu, dávné lounské dívčí kapele. Ostatní přidávají své příhody. Ondra má problémy vše ukončit, ráno jede s Pájou natáčet poslední CD své kapely Nahoře pes. Před jednou po půlnoci se rozjíždíme s příjemnými pocity do svých domovů. Určitě musím zase někdy na Kladno i na Schodiště zajet.

FOTO z klubu

Diskuze

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde