iPeruc.cz

Internetový magazín nejen o Peruci

Odkazy

FACEBOOK
Mirek Blažek
Perucké stránky

PLAZÍKOVY FOTO GALERIE
Rajče
Rajče02
(doprovodná a starší alba)
Rajče historie
(přemístěná stará alba)
YouTube

Rajče FK Peruc

ZDŠ Třebenice 1963

ZDŠ Peruc 1963

Kulturní akce

Galerie u Plazíka Peruc
..SPOLU...
Sonia Šulek Carraro a Ivan Šulek
30. 4. - 26. 6. 2022
Víkendy a svátky
10 - 17 hod.

Výstava kladenských fotografů Sonii Šulek Carraro a Ivana Šulka z cest tam a zase zpátky.
Vernisáž 30. 4. 2022 v 15 hodin.

PLAKÁTEK 

Libochovické divadelní léto
Libochovice, U Tří lip
13. 5. - 11. 6. 2022
Již 63. přehlídka ochotnických divadelních souborů vám nabízí 4 představení pro dospělé a 2 pro dětské diváky. Vše v plakátku. Určitě se zajeďte na některé podívat, ochotníci umí.
 
PLAKÁTEK     

Ženy a život
kino Peruc
pátek 27. 5. 2022
19.00 hod.

Komedie / Romantický. Eliška je hodná holka. Možná až moc. Chybí jí ostré lokty a přebývá slepá víra. O to akčnější je ovšem její všeho schopná sestra Ilona. Obě slečny se společně vrhnou do budování rodinného podniku, fungujícího tak trochu “ode zdi ke zdi”, stejně jako Eliščin vztah se samolibým populárním sportovcem. Film Česko. Délka filmu 87 min.
Přístupný film.
Vstupné 100 Kč  

Hudba ve Smolnici
Koncert laureátů
Kostel sv. Bartoloměje Smolnice 
28.5.2022 16 hod.
Vystoupí laureáti mezinárodní houslové a kytarové soztěže. 
PLAKÁTEK    

Za Dubem
Peruc
KAVÁRNA

9. 4. - 25. 9. 2022
so, ne, sv
UBYTOVÁNÍ
Celoročně
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
mob. 777 066 738
PLAKÁTEK

Muzeum české vesnice
Peruc - zámecký park

Informační středisko
V podkroví výstava obrazů V. H. Kopicové.
Otevřeno: úterý - neděle 10:00 - 12:00
a 12:30 - 16:30 hodin
V říjnu je otevřeno pouze o víkendech.

Vstupné dospělí 40 Kč,
děti od 6 do 15 let a senioři 30 Kč

PLAKÁTEK

Zámek Pátek
Pátek nad Ohří

Otevřeno pátky,
soboty, neděle, svátky
10 - 16 hodin
tel. 731 005 123

Zámek Pátek

Zámek Peruc
sezona skončila
tel. 602 728 422
Zámek Peruc  

Pamětní síň
Emila Filly
Peruc

- zámecký park
Do odvolání uzavřena.
 

Hudba ve Smolnici 
Smolnice 
2022 
Seznam koncertů v kostele sv. Bartoloměje a na statku čp.4. 
PLAKÁTEK     

 

 
You are here: Hlavní strana arrow Kultura arrow Mejdlo v Bahně
Mejdlo v Bahně
Napsal Plazík st.   
Středa, 20 říjen 2010

       Mejdlo v Bahně? Ano! To Rockový mejdlo v lounské Stromovce, zvané Bahno proběhlo v sobotu 16.října. Kupodivu na sále a dost se vydařilo.

   Společně Džou Párpl H. a restaurace Stromovka pozvali do sálu Bahna hned pět kapel ze Slaného a z Loun. Koncert, oproti některým zprávám ze začátku léta, proběhl skutečně na sále, jen to slíbené nekouření se nekonalo (ŠKODA!). Nemusím ani psát, že se začalo o hodinu později, ale ono stejně v 18 nebylo komu hrát. Návštěvníci se začali pomalu scházet až mezi sedmou a osmou, relativně plno bylo ale až kolem deváté. Co se ale dělo na podiu?
rockmejd1003.jpg      Krátce po sedmé Pepa nazvučil hosty ze Slanýho a Trilobeat zahájil koncertní maraton. Kapelu již známe přes deset let a hraje pořád dobrý rock. Pánkovci umíí! Od začátku roku jim tam stavím pivovar, má být otevřen začátkem prosince. Třeba si tam někdy Trilobeat zahraje na malém podiu ve Slánské pivnici. Očekávaným překvapením byla druhá kapela. Hesák již hraje v Lounech více, než 12 let (hrál tuším i na mé padesátce), ale poprvé jsem ho viděl za bubny a Erik se objevil na podiu poprvé od odchodu z Paraletu. Doplnil je Myšák (Joa Purple) a dost dobrý trombonista. Kapela Fanfare Mančaft tak získala pro Louny dost originální zvuk a silný vliv na jeho formu má i slovenský Erikův původ. Občas se kluci dostávali až na Balkán. Je to skutečně pro Louny vyjímka, která se liší od místního klasického rocku - bigbítu a už dost únavného undergroundu. Určitě se ještě musí kluci dost učit a hlavně vyhrát, ale já jim fandím.
popis      Posluchači ale stále seděli, zvednout je přišla až další kapela DIES IRAE. Do Loun zavítali Párplové. Tři pánové, tak asi v mém věku (něco přes šedesát) a dva známí Louňáci, Vojtus a Honza Stehlík. Ti starší určitě hráli Deep Purple začátkem sedmdesátých, Honza je výborný rockový kytarista a Vojtus expert přes hudbu let šedesátých a sedmdesátých (a určitě i dalších). Co ale bylo hlavní, dohromady jim to moc ladilo a konečně bahenní publikum zvedli. I já po pár fotkách odložil Olympus a trochu se propotil. Takový tělocvik mě moc pomáhá. Pařba jak hrom, muselo se přidávat.
popis     Další lounská vyjímečná kapela, Furt rovně, byla čtvrtým číslem Rockovýho mejdla. Také jsem o klucích mnohokráte psal a musím jen konstatovat, že jsou čím dál víc zralejší (tentokráte bohužel bez Dana). Marek odválel u kláves staré známé kousky kapely a tuším, že přidal i něco nového. Moc příjemný zážitek, který si vychutnali mnozí příznivci Furtrovňáků. Závěr večera obstarala nová kapela Winday (ale již hráli na Plutofestu na Peruci), ve které však vidíme známé tváře lounského hudebního mládí, vedené Kubou. Hrají si svůj punk, se kterým začínali, jako většina Louňáků, skládají si své písničky a tak to má být.
      Nevím, zda sobotní Rockový mejdlo bylo ojedinělou akcí, ale myslím si, že by se mohlo stát určitou tradicí a zvopáknout se nejpozději do roka (nebo třeba každýho čtvrt rocku).

Foto z Rockovýho mejdla (trochu omezený kombinací Můj Olympus a skovná tři světýlka na podiu).

 
< Předch.   Další >

Kalendář

Kalendář

Ukliďme Česko

Info weby

InfoČesko.cz-Projekt cestovního ruchu o České republice. Poznávání, aktivní dovolená a relaxace. Ubytování, zajímavosti, lyžování...

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

WebArchiv

Tyto stránky jsou pravidelně archivovány Národní knihovnou ČR. Více najdete zde